Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Nowe prawo dla palaczy. Wzorem Brytyjczycy? Poseł PiS odpowiada

43

Palenie w ogródkach piwnych, przy kawiarniach i klubach w Wielkiej Brytanii może zostać zakazane - DailyMail. Nowy pomysł nie został przyjęty z entuzjazmem przez właścicieli barów i restauracji. Czy nowe prawo może pojawić się również w Polsce?

Nowe prawo dla palaczy. Wzorem Brytyjczycy? Poseł PiS odpowiada
Wielka Brytania zakaże palenia papierosów w ogródkach piwnych? (Getty Images, NurPhoto)

Politycy zaproponowali zmiany w przepisach dotyczących sytuacji kryzysowych. Chcą zabronić palaczom możliwości zapalenia papierosa w ogródkach piwnych, przed kawiarnią czy klubem. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

W poniedziałek odbędzie się spotkanie dotyczące zakazu palenia przed barami, w ogródkach piwnych i restauracyjnych. Taki pomysł spotkał się jednak z krytyką ze strony właścicieli lokali gastronomicznych.

Coraz więcej osób decyduje się spożywać posiłki w ogródkach restauracyjnych - chcą w ten sposób unikać zamkniętych pomieszczeń i masy ludzi w restauracjach. Jednak przeszkodą na drodze do oddychania świeżym powietrzem stoją palacze. Zdaniem wielu organizacji, możliwość palenia w ogródkach piwnych przyczynia się do wzrostu liczby biernych palaczy.

Koronawirus. Brytyjczycy chcą zakazu palenia w ogródkach piwnych

Lindsay Patricia Northover, baronowa Northover i polityk partii Liberalno-Demokratycznej jest zaniepokojona tym faktem. Jak twierdzi, "jedzenie na świeżym powietrzu sprzyja wzrostowi palenia w miejscach publicznych".

Ograniczenie palenia w miejscach publicznych ma ogromne znaczenie dla poprawy zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii - dodała.

Zakaz palenia w ogródkach piwnych. Czy takie zasady zostaną wprowadzone w Polsce?

Portal o2.pl w rozmowie z Tomaszem Latosem (PiS), przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia zapytał, czy podobne restrykcje mogą zostać wprowadzone w Polsce.

Polityk odpowiedział jednak, że mimo że sam "jest przeciwnikiem palenia, takie decyzje nie będą podejmowane w takich warunkach".

To wymagałoby rozmów, czy wprowadzić takie zasady, czy nie - dodał.

Tomasz Latos stwierdził także, że "restrykcje dotyczące palenia papierosów w Polsce są już zaostrzone". Decydowanie o tym, czy można palić papierosy w ogródkach piwnych "to nie jest pierwsza rzecz, na której należy się skupić po wyborach".

Zobacz także: Ceny mieszkań wreszcie spadną? Ekspert odpowiada

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić