o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Nowe prawo dla palaczy. Wzorem Brytyjczycy? Poseł PiS odpowiada

27
Podziel się

Palenie w ogródkach piwnych, przy kawiarniach i klubach w Wielkiej Brytanii może zostać zakazane - DailyMail. Nowy pomysł nie został przyjęty z entuzjazmem przez właścicieli barów i restauracji. Czy nowe prawo może pojawić się również w Polsce?

Nowe prawo dla palaczy. Wzorem Brytyjczycy? Poseł PiS odpowiada
Wielka Brytania zakaże palenia papierosów w ogródkach piwnych? (Getty Images, NurPhoto)
bDyGevnV

Politycy zaproponowali zmiany w przepisach dotyczących sytuacji kryzysowych. Chcą zabronić palaczom możliwości zapalenia papierosa w ogródkach piwnych, przed kawiarnią czy klubem. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

W poniedziałek odbędzie się spotkanie dotyczące zakazu palenia przed barami, w ogródkach piwnych i restauracyjnych. Taki pomysł spotkał się jednak z krytyką ze strony właścicieli lokali gastronomicznych.

Coraz więcej osób decyduje się spożywać posiłki w ogródkach restauracyjnych - chcą w ten sposób unikać zamkniętych pomieszczeń i masy ludzi w restauracjach. Jednak przeszkodą na drodze do oddychania świeżym powietrzem stoją palacze. Zdaniem wielu organizacji, możliwość palenia w ogródkach piwnych przyczynia się do wzrostu liczby biernych palaczy.

bDyGevnX

Koronawirus. Brytyjczycy chcą zakazu palenia w ogródkach piwnych

Lindsay Patricia Northover, baronowa Northover i polityk partii Liberalno-Demokratycznej jest zaniepokojona tym faktem. Jak twierdzi, "jedzenie na świeżym powietrzu sprzyja wzrostowi palenia w miejscach publicznych".

Ograniczenie palenia w miejscach publicznych ma ogromne znaczenie dla poprawy zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii - dodała.
bDyGevod

Zakaz palenia w ogródkach piwnych. Czy takie zasady zostaną wprowadzone w Polsce?

Portal o2.pl w rozmowie z Tomaszem Latosem (PiS), przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia zapytał, czy podobne restrykcje mogą zostać wprowadzone w Polsce.

Polityk odpowiedział jednak, że mimo że sam "jest przeciwnikiem palenia, takie decyzje nie będą podejmowane w takich warunkach".

bDyGevoe
To wymagałoby rozmów, czy wprowadzić takie zasady, czy nie - dodał.

Tomasz Latos stwierdził także, że "restrykcje dotyczące palenia papierosów w Polsce są już zaostrzone". Decydowanie o tym, czy można palić papierosy w ogródkach piwnych "to nie jest pierwsza rzecz, na której należy się skupić po wyborach".

Zobacz także: Ceny mieszkań wreszcie spadną? Ekspert odpowiada

bDyGevof
bDyGevoy
KOMENTARZE
(27)
Jabba78
6 miesięcy temu
proponuję też zabronić picia alkoholu w miejscach publicznych i wystawić klęczniki, tak na wszelki wypadek
anonim
6 miesięcy temu
Jakby wszyscy w Polsce przestali pić i palić to budżet pusty i nie będzie na socjalu
Gin
6 miesięcy temu
Uzależniają ludzi od palenia, a później sprzedają im ten narkotyk za horendalne ceny wiedząc, ze to trucizna. Państwo, to największy diler.
bDyGevoz
dyskryminacja
6 miesięcy temu
Zakazy palenia to dyskryminacja. Towar można kupić za legalne pieniądze w legalnym sklepie i z legalnych firm produkujących papierosy. Nie rozumiem dlaczego w tym wypadku wszystko jest legalne a palenie... nielegalne. To samo można zrobić np. z samochodami, które dymek także wypuszczają ze swojej rurki. Możesz go kupić ale jeździć tylko po swoim mieszkaniu...
Jak jest
6 miesięcy temu
tylu przeciwników palenia to nich sobie zrobią osobne ogródki dla nie palących i zobaczymy ilu ich tam bedzie
Najnowsze komentarze (27)
stevan
4 miesiące temu
To trzeba pisać do rządu żądanie: skoro jest epidemia, a alkohol i papierosy obniżają odporność, to rząd powinien zakazać produkcji i sprzedaży tych trucizn.
Ehhh
6 miesięcy temu
Ja proponuję zająć się spełnianiem obietnic wyborczych Panie Andrzeju
Gość
6 miesięcy temu
Niech wprowadzą strefy dla palaczy i osobne z zakazem palenia Gorzej jak się ma sąsiadów palących na korytarzu, zwykłą hołote, która nic sobie z nikogo nie robi
jurgen
6 miesięcy temu
kazdy powod dobry, zeby podniesc mandaty. a wiedza, ze w wielu krajach europy mozna piwo pic na ulicy? ba, nawet a japonii mozna. a dlaczego w polsce sie nie da? nie istnieje przeciez bierne picie piwa. dlaczego piwo jest zakazane? w dodatku w anglii mozna przejsc przez ulica na czerwonym jak droga jest pusta. a sprobouj zrobic t w polsce - mandat! Jak jus podpatrywac cos z zachodu to wszystko co jest dobe i ma sens, a nie to na czym mozna zarobic kase z mandatow
2222
6 miesięcy temu
Niech rządzący policzą ile kosztują operacje i leczenie chorych na raka i nieżytu dróg oddechowych wywołanego paleniem a ile wpływy za papierosy i niech doliczą leczenie chorych zatrutych przez palaczy w ich otoczeniu. Taki rachunek może rozjaśnić zatrute nikotyną umysły palących i popierających palenie.
tolo
6 miesięcy temu
państwa milicyjnego ciąg dalszy. korea płn to będzie pikuś
Kosmita
6 miesięcy temu
ZUS to piramida finansowa, Państwo to największa firma o charakterze zbrojnomafijnym
777
6 miesięcy temu
Jaki problem. Palacz na chwilkę stanie obok ogódka i tam będzie palił, a dym i tak doleci. Bzdura.
bDyGevor
Iza
6 miesięcy temu
Wolałabym aby ktoś zajął się palaczami na placach zabaw, parkach, lasach na szlaku i przystankach. Szlak człowieka trafia kiedy ciągle musi wdychać smród
jaracz
6 miesięcy temu
piwo można chlać w ogródku a palić nie można nie ze względu na zdrowie bo nikogo to nie obchodzi tylko ze względu na przerwy w pracy dla palących niewolników
antypalacz
6 miesięcy temu
Bardzo dobrze. Chcesz palić to truj się w swoim domu. Dlaczego ciągle idąc ulicą muszę wdychac smród wpuszczany przez palacza. Zakaz palenia publicznego poza wyznaczonymi miejscami!!!!
Anna
6 miesięcy temu
Jeśli palacz ma kulturę, to nie musi mieć zakazu zeby nie zapalić w takim miejscu. Jestem obecnie na wakacjach i jest wiele miejsc z zakazem palenia ze względu na dzieci ale i tak ich to nie obchodzi, spacerują z petem w ręku gdy dzieci biegają obok. To oznacza brak kultury osobistej, a nie nieprzestrzegania zasad.
Ghhgd
6 miesięcy temu
A może wprowadzić dyktaturę i zakazać wszystkiego gdzie my idziemy? zakaz goni zakaz. Państwo będzie myślało za ludzi ?
Tlenu!!!
6 miesięcy temu
Kiedy zrobią porządek z palaczami na balkonach bloków wielorodzinnych, którzy terroryzują sąsiadów dniami i nocami???!!! Czas najwyższy ukrócić patologię terroru uzależnieniami.30 milionów Polaków NIE PALI! Tylko jakieś 8 milionów terroryzuje całą resztę.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić