Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Kinga Duda poszła na wybory. Na maseczce miała wymowny napis

468

Podczas niedzielnych wyborów prezydenckich Andrzej Duda razem ze swoją żoną i córką udali się do lokalu wyborczego. Córka prezydenta miała na sobie maseczkę, na której widniał ciekawy napis.

Kinga Duda poszła na wybory. Na maseczce miała wymowny napis
Andrzej Duda razem z żoną i córką udali się do lokalu wyborczego. (Getty Images, Maja Hitij)

Lokale wyborcze są otwarte od godziny 7 do 21 - w tym czasie można zagłosować i spełnić swój obywatelski obowiązek. Zdecydowali się na to Andrzej Duda razem z żoną i córką, Kingą. Cała trójka miała zakryte usta i nos.

Kinga Duda poszła na wybory. Na maseczce miała wymowny napis

Córka prezydenta, Kinga Duda miała czarną maseczkę z napisem "You're too close" (Jesteś zbyt blisko - przyp. red.). Zwrot można odnieść do zasadny dystansu społecznego - mowa w nim o zachowaniu odległości między ludźmi na min. 2 metry. Internauci od razu zauważyli nadruk i zaczęli udostępniać zdjęcie.

W lokalach wyborczych obowiązują pewne zasady. Należy dezynfekować ręce przed wejściem do lokalu oraz po jego opuszczeniu. Powinno się również pamiętać o zachowaniu dystansu - min. 2 metrów oraz o zakrywaniu nosa i ust. Na prośbę członka komisji wyborczej należy odsłonić twarz, żeby zostać zidentyfikowanym.

Zobacz także: Wybory 2020. Krytyka słów Jarosława Kaczyńskiego. "To wszystko jest kompletnie niepoważne"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić