Robert Czykiel| 

Nowe pytania na prawo jazdy. Czego się spodziewać w teście?

2

Szykujesz się do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy? Uważaj, bo w bazie pojawiło się ponad 200 nowych pytań. Dotyczą one m.in. jazdy na suwak i korytarza życia.

Prawo jazdy 2020. Nowe pytania w egzaminie teoretycznym
Prawo jazdy 2020. Nowe pytania w egzaminie teoretycznym (PAP)

W Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego wznowiono egzaminy na prawo jazdy. Przyszli kierowcy muszą liczyć się obostrzeniami, które zostały wprowadzone na czas epidemii koronawirusa. Nie wszyscy jednak pamiętają, że doszło także do zmian w egzaminie teoretycznym.

Prawo jazdy 2020. Nowe pytania w egzaminie teoretycznym

"Rzeczpospolita" informuje, że w bazie pojawiło się ponad 200 nowych pytań. Część z nich dotyczy zmian w przepisach, które weszły w życie w grudniu ubiegłego roku. Łącznie pojawiło się 39 pytań o korytarz życia i jazdę na suwak.

Jest także 177 nowych pytań, które już dotyczą pieszych, pierwszeństwa, czy sygnalizacji świetlnej. Osoby, które będą zdawać egzamin teoretyczny, nie powinny narzekać. Ministerstwo Infrastruktury dało im pięć miesięcy, by się przygotować.

Prawo jazdy 2020. Jak zdać egzamin teoretyczny?

Pełną bazę pytań można znaleźć na stronach Ministerstwa Infrastruktury. Łącznie jest w nich 3270 pytań. Kandydat na kierowcę podczas egzaminu otrzymuje losowy zestaw 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 z wiedzy specjalistycznej.

Odpowiedzi są różnie punktowane. Maksymalnie można otrzymać 74 punkty. Do zaliczenia egzaminu teoretycznego trzeba otrzymać minimum 68 punktów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić