aktualizacja 

Nowe zasady na granicy z Ukrainą. Komunikat Straży Granicznej

Od 19 lutego zostały zniesione ograniczenia w ruchu granicznym na granicy z Ukrainą. Zmiany nie dotyczą Rosji i Białorusi, gdzie wjazd jest mocno ograniczony.

Nowe zasady na granicy z Ukrainą. Komunikat Straży Granicznej
Straż graniczna poinformowała o zmianach, które weszły w życie 19 lutego. (PAP, )

Od 19 lutego zniesiono ograniczenia w ruchu na granicy z Ukrainą. Na granicach Polski będących granicami zewnętrznymi UE, zostały przywrócone zasady wjazdu obowiązujące przed pandemią.

Polska znosi restrykcje na granicy

Cudzoziemcy nie będą już dłużej ograniczeni z wjazdem do Polski. Wjazd tych osób odbywać się będzie na ogólnych zasadach rozporządzonych przez Parlament Europejski i Radę (UE).

Zmiany nie dotyczą jednak granicy z Białorusią i Rosją, włącznie z ruchem lotniczym. Cudzoziemcy z innych państw mogą wjechać do Polski swobodnie, pod warunkiem, że mają odpowiednie i ważne dokumenty podróży. Wszystkich nadal obowiązuje kwarantanna po przyjeździe.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody Komendanta Głównego Straży Granicznej, może zezwolić cudzoziemcom na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - informuje Straż Graniczna.

Ograniczenia działają w obie strony. Polacy również nie zostaną wpuszczeni do Rosji i na Białoruś, nawet jeśli wcześniej tam mieszkali. MSZ dopuszcza tylko kilka wyjątków od tej zasady.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Rosja nie zdecyduje się na wojnę z Ukrainą? Ekspert tłumaczy;
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić