Nowe zasady w szkołach. O tym uczniowie muszą wiedzieć

133

1 września uczniowie wrócą do szkół. Pandemia koronawirusa jeszcze nie wygasła, w związku z czym będą musieli przestrzegać rozmaitych zasad. O czym konkretnie uczniowie powinni pamiętać?

Nowe zasady w szkołach. O tym uczniowie muszą wiedzieć
Szkoła, uczennica (Pixabay)

Istniały obawy, że nowego roku szkolnego uczniowie nie rozpoczną w ławkach. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że póki co powrotu do nauki zdalnej nie będzie. Być może takie rozwiązanie już w ogóle nie będzie wdrażane.

Oczywiście wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa. Ze względu na to, że COVID-19 wciąż grasuje, uczniowie powinni przestrzegać różnych zasad. Przede wszystkim konieczne jest dbanie o higienę, zachowywanie odstępów czy zakrywanie twarzy, gdy jest to konieczne.

Uczniowie nie powinni przychodzić do szkoły, gdy źle się poczują. Ponadto muszą dbać o to, by zawsze posiadać własne przybrory - aby nie pojawiła się konieczność pożyczania czegokolwiek od kolegów i koleżanek.

Matura i egzamin ósmoklasisty na nowych zasadach

Zmiany czekają przede wszystkim ósmoklasistów i maturzystów. W 2022 roku egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w maju, a więc o miesiąc później niż zazwyczaj. Dzięki temu każdy będzie mieć więcej czasu na przygotowanie się do tej weryfikacji wiedzy.

Na ułatwienie mogą też liczyć maturzyści. Znów nie będzie egzaminu ustnego. Pojawi się jednak obowiązek przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić