Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Nowe zasady w szkołach. O tym uczniowie muszą wiedzieć

47
Podziel się:

1 września uczniowie wrócą do szkół. Pandemia koronawirusa jeszcze nie wygasła, w związku z czym będą musieli przestrzegać rozmaitych zasad. O czym konkretnie uczniowie powinni pamiętać?

Nowe zasady w szkołach. O tym uczniowie muszą wiedzieć
Szkoła, uczennica (Pixabay)

Istniały obawy, że nowego roku szkolnego uczniowie nie rozpoczną w ławkach. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że póki co powrotu do nauki zdalnej nie będzie. Być może takie rozwiązanie już w ogóle nie będzie wdrażane.

Oczywiście wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa. Ze względu na to, że COVID-19 wciąż grasuje, uczniowie powinni przestrzegać różnych zasad. Przede wszystkim konieczne jest dbanie o higienę, zachowywanie odstępów czy zakrywanie twarzy, gdy jest to konieczne.

Uczniowie nie powinni przychodzić do szkoły, gdy źle się poczują. Ponadto muszą dbać o to, by zawsze posiadać własne przybrory - aby nie pojawiła się konieczność pożyczania czegokolwiek od kolegów i koleżanek.

Matura i egzamin ósmoklasisty na nowych zasadach

Zmiany czekają przede wszystkim ósmoklasistów i maturzystów. W 2022 roku egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w maju, a więc o miesiąc później niż zazwyczaj. Dzięki temu każdy będzie mieć więcej czasu na przygotowanie się do tej weryfikacji wiedzy.

Na ułatwienie mogą też liczyć maturzyści. Znów nie będzie egzaminu ustnego. Pojawi się jednak obowiązek przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
Adam
5 miesięcy temu
Koronawirusy sa z nami od tysiacleci. Nie ma pandemii, nie ma fal, testy PCR daja falszywie dodatnie wyniki(Sa na to wyroki sadow w Europie)szczepionka nie jest szczepionka, tylko eksperymentem medycznym na ludziach, jest za to wojna przeciw ludziom, wojna elit bankierskich i politycznych, ktore tym razem tak dopiely i skorumpowaly system, ze sa w stanie przeprowadzic swoja cyfrowa rewolucje.Do tego min potrzebuja paszportow kowidowych a w przyszlosci czipow. Maseczki nie chrinia, ale maja wymuszac posluszenstwo. Ma byc system punktowy obywatela i totalitaryzm jak w Chinach, albo gorzej. Wirus to tutaj tylko wymowka, do realizacji chorych planow Agendy2030, i Wielkiego Resetu, ogloszonego na Swiatowym Forum Ekonomicznym w Davos. Muisz sie jeszcze wiele douczyc, zeby zrozumiec co sie naprawde dzieje.
Kulą luki
5 miesięcy temu
Do szkoły
Ews
5 miesięcy temu
I powtórka z zeszłego roku uczniowie wracają z wakacji i zaraz do szkół bez rządnej kwarantanny i od października znowu zdalnie czy nie lepiej pierwsze dwa tyg zrobić zdalnie bo kto ma wirusa to przechoruje i nie przyniesie do szkoły. To że są niektórzy szczepieni to nie znaczy że nie przenoszą wirusa
Tessa
5 miesięcy temu
O czym my mówimy ostatnio jechałam pociągiem i człowiek na człowieku żadnych odstępów jedni maseczki mili a inni nie i nikt ich z pociągu nie wypraszał. Konduktor przeciskał się przez nas jak w puszce. A dzieci małe i duże mają się zachowywać według zasad, które już od dawna nie są przestrzegane przez samych dorosłych. Współczuję i im i ich rodzicom.
#@#
5 miesięcy temu
Wirusy były, są i będą, ale na to co się teraz dzieje, to nie ma po prostu na to słów...
Makówka
5 miesięcy temu
To nie możliwe żebyśmy się trzymali 2m odstępu. A żebyśmy pamiętali o noszeniu maseczek to co pół minuty musieli by przypominać o maseczkach każdemu z osobna. Więc w sumie tak jakby nie przestrzegamy żadnych zasad
Agusia
5 miesięcy temu
W szkołach jest to różnie ale i tak w większości nie mają od siebie dystansu 2m,bo jak mają to zrobić w większości przypadkach. Z tym, że jak dziecko chore to przesada, bo czasami dziecko, np. ma katar to nie może przyjść do szkoły, ale popatrzcie jaka temperatura jest i będzie i jak dziecko ma wyzdrowieć. A przez te maseczki idzie się podusic. Zdalne i tak pewnie wrócą i tak.
Kdsk
5 miesięcy temu
Koledzy baitują te płyny do dezynfekcji
Ada
5 miesięcy temu
W szkole dystans a w autobusie stoją jeden przy drugim i oddychaj sobie prosto w twarz, ale usiąść jeden obok drugiego nie moze bo się zaraża mimo że nie odwracają się do siebie,zwolnijcie wszystkie miejsca siedzące,bedzie bezpieczniej
Kozia
5 miesięcy temu
Cały czas o dzieciach w szkole. A przedszkola żłobki tam dzieci mają dystan,nie dotykają zabawek Żłobki przedszkola tam dzieci wszystkiego przestrzegają i dlatego placówki są otwarte. To jest bzdura totalna z tą szkoła. I będzie jak w zeszłym roku że szkoły zamkną a przedszkola i żłobki będą otwarte lub zamkną na dwa trzy tygodnie.
...
5 miesięcy temu
Sama chodzę jeszcze do szkoły, u nas każdy pożycza przybory nauczyciele na to nie zwracają uwagi, maseczki na korytarzach są pilnowane ale co z tego jak jemy na przerwach i ściągamy maseczkę 🤦
Nati
5 miesięcy temu
Sama chodze jeszcze do szkoły i wiem jak to jest stoi płyn do dezynfekcji ale nikt go nie używa. Na korytarzu nikt nie pilnuje żeby ktoś nosił maseczki.
qxqxyz
5 miesięcy temu
Nie są to nowe zasady. W szkołach już od dawna wiadomo, że należy mieć swoje przybory, nic nie pożyczać czy nie przychodzić do szkoły, gdy źle się czuję.
Mag
5 miesięcy temu
A czy grypa kiedyś przestała panować? Nie!!!! podobnie jest z COVID em. Żadna fala nie nadciąga do Polski! Bo skąd? Wirus jest i tyle. Znowu będą dezynfekować dzieci, każą im wkładać maseczki w nadziei, że uchroni to świat przed kstadtrofą. Dzieci będą miały strupy na rękach od dezynfekantow , pyłki z masek w płucach, zjechaną psychikę przez tą pandemię oraz przestraszonych nsuczycieli, którzy w olbrzymiej mierze się zaszczepili i ciągle drżą. Wszystko to gorsze niż ta pandemia
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić