Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Nowego zakazu w kościołach? Posłanka pisze do Ministerstwa Zdrowia

39

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Joanna Jaśkowiak chce radykalnej zmiany w Kościele. Uważa, że ze względu na zagrożenie epidemiczne powinno się odstąpić od udzielania komunii świętej.

Nowego zakazu w kościołach? Posłanka pisze do Ministerstwa Zdrowia
Całkowity zakaz komunii świętej? (Pixabay)

Koronawirus nadal się rozprzestrzenia. Pojawiają się zakażenia w różnych miejscach. COVID-19 nie omija kościołów. Już niejednokrotnie przewijały się informacje o zainfekowanych księżach czy wiernych.

Posłanka KO Joanna Jaśkowiak zwróciła się do resortu zdrowia z interpelacją. Uważa, że dla bezpieczeństwa powinno dojść do rezygnacji z udzielania komunii wiernym.

W obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce wszelkie kontakty tego typu są zagrożeniem. Dobrze byłoby w tym trudnym czasie, wymagającym zachowania szczególnej ostrożności, stosować się do zasad higienicznych również w przypadku udzielania sakramentu Komunii Świętej. Sytuacja jest ekstremalna, wymaga więc ekstraordynaryjnych rozwiązań - mówi posłanka w rozmowie z "Super Expressem".

Koronawirus. Zakaz komunii? Co na to Ministerstwo Zdrowia?

Czy Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić odgórny zakaz udzielania w sposób bezpośredni sakramentu Komunii Świętej? (…) udzielanie w jakikolwiek bezpośredni sposób tego sakramentu, nawet do rąk, wydaje się zbędnym ryzykiem - zaznacza Jaśkowiak.

Posłanka liczy, że resort pochyli się nad jej pismem. "Super Express" podaje natomiast, że na razie ministerstwo nie ma planów, by zakazywać rozdawania komunii świętej w kościołach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić