Nowy Polski Ład. PiS szykuje rewolucję?! Oto ważna data

65

Już wkrótce PiS zaprezentuje Nowy Polski Ład. O co dokładniej chodzi? Na to pytanie trudno opowiedzieć, bo sprawa owiana jest wielką tajemnicą.

Nowy Polski Ład. PiS szykuje rewolucję?! Oto ważna data
Jarosław Kaczyński (Getty Images)

"Rzeczpospolita" donosi, że zapisy Nowego Polskiego Ładu podzielono na dziesięć obszarów. Znajdziemy w nim zasady dotyczące polityki rodzinnej, inwestycji, infrastruktury czy cyfryzacji.

O treści na razie nikt nic nie mówi. Jest ona bardzo mocno pilnowana przez władze PiS.

Prezes Kaczyński osobiście przestrzegał przed poważnymi konsekwencjami wycieków - przekazał przedstawiciel PiS, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Całość Nowego Polskiego Ładu ma zostać zaprezentowana w sobotę 20 marca. Wówczas dojdzie do wydarzenia, w którym przemawiać będzie m.in. lider PiS Jarosław Kaczyński.

Czym jest Nowy Polski Ład?

Mówi się, że jednym z celów politycznych PiS jest ponowne pokazanie politycznej sprawczości poprzez realizację pakietu zapowiedzi. "Rz" donosi, że ma w tym pomóc premier Mateusz Morawiecki, a całość ma być obliczona na kilkadziesiąt miesięcy, aż do wyborów parlamentarnych i samorządowych w 2023 roku.

W partii jest poczucie, że ostatni rok z naturalnych względów to była reakcja na kryzys pandemiczny, a nie wychodzenie z nowymi pomysłami - mówi informator wspomnianego tytułu.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić