Makabra w Londynie. 37-letni Polak ofiarą

208

Do tragedii doszło w sobotni wieczór, w południowym Londynie. 37-letni Polak padł ofiarą krwawej strzelaniny. Jak informują lokalne media Polak przebywa szpitalu, jego stan jest krytyczny.

Makabra w Londynie. 37-letni Polak ofiarą
Do strzelaniny doszło w Londynie, przy Church Street w Croydon. (Facebook)

W sobotę, 13 marca ok. godziny 20:50 przy Church Street w Croydon doszło do krawej strzelaniny. Ofiarą okazał się 37-latek z Polski. Z relacji świadków, którzy w momencie oddania strzałów znajdowali się w pobliskim sklepie wynika, że mężczyzna leżał na ziemi w kałuży krwi, z otwartymi ranami brzucha, z których widać było jego wnętrzności. Obok niego leżał przewrócony motocykl.

Wezwani na miejsce medycy z pogotowia na miejscu zdarzenia udzielili Polakowi pierwszej pomocy zanim został on przewieziony do szpitala. Lokalna policja poinformowała, że mężczyzna jest w krytycznym stanie.

Aresztowano dwóch mężczyzn

Policja aresztowała dwóch mężczyzn, w wieku 24 i 30 lat, podejrzanych o usiłowanie zabójstwa. Zatrzymani przebywają obecnie w areszcie na posterunku policji w południowym Londynie. Lokalni śledczy badają szczegóły zbrodni.

Świadkiem makabrycznego zdarzenia była 26-letnia matka dwójki dzieci, która chciała zachować anonimowość.

Byłam w sklepie Reeves Corner z synem, kiedy usłyszałam strzał. Nie widziałam, kto strzelił do mężczyzny, ale widziałam jak leży on na ziemi. Jeden z pracowników sklepu wybiegł i wezwał pogotowie - mówi kobieta.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Karetka w ciągu dwóch minut pojawiła się na miejscu, a po chwili na miejscu była już policja. Rozmawiałam z właścicielem sklepu i powiedział mi, że postrzelony mężczyzna był stałym klientem sklepu. Mówił, że to Polak w średnim wieku. Nie podał jego imienia - relacjonuje 26-latka.
To wszystko było straszne i przerażające. Wyszłam niemal natychmiast, ponieważ bałam się, że ktokolwiek zastrzelił mężczyznę, wróci, więc zabrałem syna i wróciłam do domu - mówi przerażona kobieta.
Zobacz także: Strzelanina w Afganistanie okiem kamery
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić