Nowy Sącz. Wjechał samochodem do parku. Obiekt jest w opłakanym stanie

Niecodzienny widok mogli obserwować mieszkańcy Nowego Sącza (woj. małopolskie). Do parku Kocie Planty – niedawno odnowionego – wjechał samochód na szczecińskich rejestracjach, dokonując dotkliwych zniszczeń. Kto siedział za kierownicą pojazdu?

Do parku Kocie Planty wjechał pojazd na szczecińskich numerach, taranując wszystko, co napotkał na swojej drodze Do parku Kocie Planty wjechał pojazd na szczecińskich numerach, taranując wszystko, co napotkał na swojej drodze
Źródło zdjęć: © Facebook, Radny Jakub Prokopowicz

Zdarzenie, do którego doszło w Nowym Sączu, nagłośnił m.in. Jakub Prokopowicz. Radny Koalicji Obywatelskiej podzielił się z obserwatorami swojego konta na Facebooku zdjęciami – otrzymanymi od mieszkańców miasta – zniszczonych Kocich Plant.

Pięknie odnowione Kocie Planty, a tu... brak komentarza. Ręce opadają. Dziękuję za przesłanie zdjęć mieszkańcom – napisał Jakub Prokopowicz na Facebooku.

Kocie Planty w Nowym Sączu. Kto zniszczył park?

Według ustaleń Gazety Krakowska pojazd, który przejechał przez Kocie Planty, miał szczecińską rejestrację. Kierowca najpierw zjechał z ronda, następnie z parkowej górki, po czym próbował, bez większych efektów, wrócić tą samą drogą.

Na razie nie udało się ustalić tożsamości osoby, która jest odpowiedzialna za akt wandalizmu. Nad sprawą pracują funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz policji, w toku czynności m.in. zabezpieczyli nagrania z parkowego monitoringu.

Miasto wystąpi z roszczeniem za uszkodzenia powstałe wskutek aktu wandalizmu przy użyciu samochodu – zapowiedział radny KO w rozmowie z portalem Gazeta Krakowska.

Zobacz też: Pościg w Ząbkowicach Śląskich. Chciał uciec policji, uderzył w mur i zgubił swoje dokumenty

Źródło artykułu: o2pl
Wybrane dla Ciebie