Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Nowy sondaż prezydencki. Rafał Trzaskowski prowadzi. Jest jednak haczyk

215

W sieci pojawiły się wyniki nowego sondażu prezydenckiego. Wynika z niego, że 49 proc. respondentów chce zagłosować na Rafała Trzaskowskiego, a 48 proc. na Andrzeja Dudę. Jest jednak mały haczyk.

Nowy sondaż prezydencki. Rafał Trzaskowski prowadzi. Jest jednak haczyk
Pojawił się nowy sondaż prezydencki (PAP)

Rywalizacja o prezydenturę zapowiada się niezwykle emocjonująco. Kandydaci robią, co mogą, by uzyskać możliwie jak największe poparcie. Zarówno Andrzej Duda, jak i Rafał Trzaskowski praktycznie każdego dnia podróżują po Polsce, by spotykać się z wyborcami.

Wyniki najnowszego sondażu są korzystniejsze dla Rafała Trzaskowskiego. Badanie IPSOS dla OKO.press mówi, że na kandydata Koalicji Obywatelskiej chce zagłosować w drugiej turze 49 proc. badanych, a na Andrzeja Dudę - 48 proc.

Zobacz także: Jarosław Sellin: opóźnienie w powstaniu pomnika Bitwy Warszawskiej z winy Rafała Trzaskowskiego

Najnowszy sondaż prezydencki. Jest haczyk

OKO.press studzi optymizm wśród zwolenników Trzaskowskiego. Serwis podkreśla, że najnowsze wyniki sondażu IPSOS tak naprawdę niczego nie przesądzają. Dlaczego? Bo błąd pomiaru wynosi w tym przypadku aż trzy punkty procentowe.

Jak zatem wygląda sytuacja? Poparcie dla Trzaskowskiego mieści się w przedziale 46-52 proc., a dla walczącego o reelekcję Dudy - 45-51 proc.

W badaniu udało się zaobserwować jeszcze jedną istotną rzecz. Z tego sondażu wynika, że na Trzaskowskiego chce zagłosować więcej osób, których faworyci odpadli już z walki o fotel prezydencki. Jak łatwo się domyślić, kluczowa jest tu postawa zwolenników Szymona Hołowni.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić