o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Nowy trend na Twitterze. Gowin na celowniku antyszczepionkowców

4
Podziel się

Nowy trend na Twitterze? Aż dziw bierze, ale w Polsce dziś jest to słowo "spie******". W taki sposób na wpis Jarosława Gowina zareagowali antyszczepionkowcy. O co dokładnie chodzi? Już wyjaśniamy.

Nowy trend na Twitterze. Gowin na celowniku antyszczepionkowców
Antyszczepionkowcy przesadzili? Nowy, szokujący i niesmaczny trend na Twitterze (Twitter)
bESVGaSZ

Wchodzimy na Twittera. A tam? Po prawej stronie, jak zwykle, wita nas tabelka z najbardziej trendującymi słowami na Twitterze danego dnia. Na samej górze mamy słowo, które jest najczęstszym hashtagiem (#) używanym w Polsce.

Dziś Twitter informuje, że tym słowem jest wulgaryzm, słowo powszechnie uznane za obraźliwe. A konkretnie: "spie******".

Dlaczego słowo stało się tak popularne? To m.in. reakcja osób, dla których szczepionki jawią się jako zagrożenie, będąca odpowiedzią na wpis Jarosława Gowina, byłego wicepremiera, którego Andrzej Duda odwołał z urzędu w sierpniu b.r.

bESVGaTb

Jarosław Gowin we wpisie z 23 września przytoczył sytuację, jaka ma miejsce w Niemczech ws. szczepień. "Niezaszczepieni nie będą otrzymywać wynagrodzenia za okres przebywania na kwarantannie", napisał były wicepremier, jednocześnie zachwalając taki pomysł, proponując jego wprowadzenie także w Polsce, aby uchronić polskie firmy przed lockdownem.

Na wpis Gowina gros antyszczepionkowców odpowiedziało wulgarną odzywką. Zaczęło się od kilku użytkowników, aż następnie kolejne wpisy i komentarze, opatrzone hashtagiem lub zawierające wulgarną frazę między zdaniami, lawinowo zaczęły pojawiać się na Twitterze. Śmiać się, czy płakać?

Dziewuchy Dziewuchom komentują wpisy na Twitterze wokół Gowina. "Dziwne"

Opisany w niniejszym artykule wulgaryzm nie po raz pierwszym jest numerem 1. pośród mediów społecznościowych. Jego odmianę, czyli "wypie******", skandowały w całej Polsce ludzie, którzy zaangażowani byli w Strajk Kobiet w 2020 roku. Obejmował on marsze i wydarzenia wokół ustawy antyaborcyjnej, która wywołała w Polsce i na świecie wielki skandal.

bESVGaTh

Słowa tego używały także Dziewuchy Dziewuchom, które skomentowały najnowsze wpisy ws. Gowina, dziwiąc się, że Twitter dopiero teraz pokazuje obelżywą frazę jako najpopularniejszą. Zasugerowały, że słowo to nie było w trendach usytuowane tak wysoko wcześniej, a stało się popularne dopiero dzisiaj.

Dziwne, że dopiero teraz 'spier*****' jest w trendach? U nas jest w trendach od 2016 - mówią Dziewuchy Dziewuchom.

Trzeba jasno powiedzieć, że każdy ma prawo nie zgadzać się z politykami. Jednak obraźliwe sformułowania, wulgaryzmy, wzajemne obrażanie się nie prowadzą do niczego konstruktywnego i powinny być każdorazowo społecznie tępione.

bESVGaTi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESVGaTC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
jedziemy
2 miesiące temu
Gowiniany czlowiek..Pamietacie, ze byl ministrem ,,sprawiedliwosci" w czasie afery Amber Tusk?
Meg
2 miesiące temu
Polska to nie Nazi....kie Niemcy. Nie nazywaj ludzi anty .Stary dziad niech sie szprycuje sam, oby podzialalo. Przez takich moj tesc zmarl 20 maja a syn dostal wstrzasu,ledwo przezyl. Dranie za pieniadze zrobia wszystko,graja w tej agendzie a naiwni ludzie im wierza.
matkabosa
2 miesiące temu
Śliski typ, śliski temat.
bESVGaTD
taki ktoś
2 miesiące temu
Społecznie tępieni powinni być politycy którzy zamiast służyć obywatelowi służą sami sobie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić