Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Nowy wariant koronawirusa. Niepokojące odkrycie we Francji

16
Podziel się

Francuskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowej mutacji koronawirusa. Kolejny wariant patogenu został wykryty w Bretanii. Według wstępnych analiz nie przenosi się on szybciej od poprzednich.

Nowy wariant koronawirusa. Niepokojące odkrycie we Francji
Koronawirus (Pixabay)
bEUCWtfp

Według francuskiego Ministerstwa Zdrowia nowy wariant został zidentyfikowany w szpitalu w miejscowości Lannion w północno-zachodniej Francji. 

Dodatkowo, poinformowano, że wskaźnik zachorowań na COVID-19 w regionie Ile-de-France, czyli największej aglomeracji we Francji, w której skład wchodzi między innymi Normandia czy Dolina Marny, wyniósł w poniedziałek 404 na 100 tys. mieszkańców, co jest krytycznym progiem w kwestii wprowadzenia lokalnego lockdownu.

bEUCWtfr
Zdecydowaliśmy o regionalnych lockdownach w regionach, gdzie wskaźnik zapadalności wynosił 400 na 100 tys. mieszkańców – stwierdził premier Jean Castex w niedzielę.

Pesymistyczne prognozy

Szef francuskiego rządu dodał również, że niestety ale "wakacje nie będą normalne" ze względu na nieustającą pandemię.

bEUCWtfx

Zeszła doba we Francji przyniosła niemal 6,5 tys. potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie od początku pandemii jest to ponad 4 miliony. W szpitalach zmarło 333 chorych. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła we Francji to niemal 91 tys.

Na oddziałach intensywnej terapii leży obecnie 4219 chorych czyli nawet więcej niż w jesiennym szczycie zachorowań.

Dotychczas za najgroźniejsze wciąż uznawane są warianty brytyjski, brazylijski i południowoafrykański. Możliwe jest, że skuteczność szczepionek wobec tych wariantów jest mniejsza niż w przypadku pierwotnego szczepu.

bEUCWtfy
Zobacz także: Holandia. Właściciele kawiarni i barów mówią lockdownowi dość
bEUCWtfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Kicia Kubuś
9 miesięcy temu
Najgorszy wariant coronavirusa jest WHO . Boże chroń nas bo żadna szczepionka przeciwko temu wirusowi nie działa.
apik
9 miesięcy temu
no i czego sie mozna spodziewać, tych obsmianych kolejnych fal... będzie odmiana wszystkich krajów a potem będzie bis. Naprawdę czy znajdzie się odważny by powiedzieć"że król jest nagi"?
Zenada
9 miesięcy temu
Ciekawe czy wirus już o tym wie.
bEUCWtfT
39000
9 miesięcy temu
Następny sezon covid
OUFJ
9 miesięcy temu
codziennie nowa mutacja, a to angielska, a to argentynska, a to podlaska, albo super hiper potrojna mutacja, teraz francuska - i co myslicie, ze ludzie uwierza w te kłamstwa, klamstwa w ktorych sami sie juz gubicie, bo nie pamietacie, co stworzyliscie!!?
Kloss88
9 miesięcy temu
Sprzedam 6 ton kartofli i lodowke
ronin
9 miesięcy temu
Hmmm, nowa mutacja o nazwie FRANCO-COVID-19. Ta mutacja będzie brała udział w czwartej lub piątej fali CORONAŚWIRUSA.
nicnieznacze
9 miesięcy temu
(...) wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia (...) Ap 13
Lol
9 miesięcy temu
Ło matko tylne jaszcze krajów zostało zze z tej sranddemi wyjdziemy za jakieś sto lat. Kiedy wirus rosyjski, pomorski, arabski, Koszalinski, berliński, mongolski co dzień coś nowego, kto się na to nabierze. 😁😁😁🤦🤦
Wojciech
9 miesięcy temu
Oszuści robią wam wodę z mózgu licząc na to że nie macie pojęcia o genetyce i chorobach zakaźnych. KAŻDY wirus mutuje. To normalne. I z każdą mutacją staje się MNIEJ GROŹNY!! To też naturalne. Raz na milion zdarza się że wirus zmutuje do jakiejś groźniejszej formy. Ale tylko raz na milion a nie każda mutacja a was straszą każdą mutacją!!!
Polska
9 miesięcy temu
Polskim wariantem koronawirusa jest PIS. Atakuje najczęściej obszary mózgu odpowiedzialne za empatię, inteligencję, wyobraźnię. W grupie ryzyka jest mało wykształcony , lub półinteligent z fałszywym dyplomem, bądź odchylony prawiczek, samotnicy , zazdrośnicy , prawiczki.
Waldi
9 miesięcy temu
Bretonska mutacja, jutro patogonska i tak w kolko abysmy zgupieli...
JaNormalnieMy...
9 miesięcy temu
dosc juz tych bzdur!!
bEUCWtfL
Andyy
9 miesięcy temu
U nich zamykają przy 40o na 100tys A u na przy 40 na 100 tyś. Ciekawe.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić