Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Nowy zakaz talibów. "Liczymy, że uda się nam przekonać ludzi"

247
Podziel się:

W Afganistanie wciąż jest gorąco. Talibowie przekonują, że nie zamierzają uciskać ludności cywilnej, jednocześnie wprowadzają jednak zasady, które niepokoją obywateli i międzynarodową opinię publiczną. Najnowszą jest zakaz muzyki w przestrzeni publicznej.

Nowy zakaz talibów. "Liczymy, że uda się nam przekonać ludzi"
Takich widoków już nie będzie. Talibowie zakazują muzyki (YouTube)

Wielkie zmiany w Afganistanie. Po przejęciu władzy przez talibów w kraju stopniowo wprowadzane są zmiany, które uderzają w codzienne życie obywateli. Pierwsza z nich dotyczyła kobiet.

Talibowie podkreślali, że Afganki będą mogły uczyć się i pracować. Jednak "zasugerowano" im, by póki co pozostały w domach. Zapewniano jednak, że jest to zalecenie tymczasowe. W czwartek rzecznik talibów Zabihullah Mujahid przekazał do wiadomości publicznej, że "w przyszłości kobiety będą mogły wrócić do pracy, o ile będą nosić nakrycie głowy", a obawy, że będą musiały zostać w domach, są "bezpodstawne".

Teraz talibowie poszli krok dalej. Wprowadzą zakaz puszczania muzyki w obiektach publicznych. Jest to według nich "nieislamskie".

Muzyka jest w islamie zabroniona, ale mamy nadzieję, że uda nam się przekonać ludzi, by nie robili takich rzeczy, zamiast wywierać na nich presję - cytuje słowa Mujahida "Rzeczpospolita".

Nie obyło się też bez krytyki Amerykanów. Rzecznik talibów skrytykował akcję ewakuacji afgańskich cywili.

Nie powinni ingerować w nasz kraj i zabierać nam zasobów ludzkich: lekarzy, profesorów i innych ludzi, których tutaj potrzebujemy. W Ameryce zostaną zmywaczami lub kucharzami. To nieludzkie - powiedział Zabihullah Mujahid.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(247)
katolik świec...
11 miesięcy temu
Ciekawe, który to werset Koranu...i pewnie takiego w ogóle nie ma. Ciemnota i tyle. Niestety, państwa Unii traktują poważnie tę religię, poważniej niż chrześcijańską i pozwalają rezygnować z obyczajów chrześcijańskich, aby nie urażać swobody do wyznania...i to też kompletna ciemnota, ta polityka Multi Kulti. Info dla Jackowskiego - przepowiednia: Będzie tylko gorzej, bo głupota ma tendencję do rozszerzania się, nie zna granic. Ustepuje tylko na krótkie, powojenne okresy, kiedy wszyscy na krótko się budzą z letargu i odbudowują zrujnowany kraj. I tylko pod warunkiem, że ktoś przeżyje najbliższą wojnę.
twoj nikcc
rok temu
Cieszmy się z tego, co mamy i gdzie żyjemy. Słowo Boże jest prawdziwe. Pokora jest potrzebna wszystkim. Nieraz widziano upadek "pyszniących się" narodów.
{rpg}
rok temu
Czyli muzułmanin będzie w domu mógł bezkarnie grzeszyć słuchając muzyki? Trochę to niekonsekwentne. Jeśli kraj ma być w pełni muzułmański, zakaz powinien być kompletny.
Krytyk
rok temu
Robią z ludzi niewolników w imię religii. Taka interpretacja wskazuje na analfabetyzm większości i indoktrynację reszty niepiśmiennych. Taka "święta inkwizycja" w XXI wieku. Świat do przodu a oni wstecz, myślą że przekonają siła ludzi do cofnięcia w rozwoju o 200 lat bo sami z gór wyleźli.I wpadli na pomysł,że tak jest fajnie i reszta musi to SIŁĄ zrozumieć. Tam nie wojsko ale psychiatrów wysłać trzeba.
Nikt
rok temu
Wszyscy jesteście zye*ani wasza wolność ginie, pchają ustawy, a wy się boicie homoseksualistów, rzekomego faszyzmu, czy fanatyzmu religijnego podają wam tematy zastępcze. Polityczne mafie was rozgrywają jak chcą i mają za wasze takie bankiety o których wam się nie śniło, a kolejne miliardy z budżetu giną, bo naród zamiast się edukować woli toczyć pianę w necie myśląc, że to coś zmieni. Hahaahaaaaahahaha
Szymon 2050
rok temu
właściwie racja, muzyka tylko niepotrzebnie zaprząta myśli, u nas też to by się przydało
Lukas1967
rok temu
Islam choroba umysłu a makrela od 2015 nasciagala tego czegoś milionami do Europy i powiedziała nawet przed kamerami zee Islam należy do Niemiec. Reszta jej politycznych kolegów była w szoku. Sam to przemówienie widziałem.
zibi
rok temu
Oglądając ostatni Sopot, tak się zastanawiam, czy wprowadzenie takiego prawa u nas nie byłoby z pożytkiem dla wszystkich...
walesa
rok temu
Popieram w 100%. Dosyć amerykańskiej okupacji i narzucania idei lewackich. Każdy kraj sam o sobie powinien decydować!!!!!!!!!!
Wujcio
rok temu
W Polsce też powinien być wprowadzony taki zakaz, jeżeli z estrady mam słuchać bluzgów i idiotyzmów zamiast radujących serce utworów, to w pi... z takimi występami.
Alex
rok temu
A nasze córki będziemy uczyć pielęgnowania cnót niewieścich. I wyeliminujemy kolorowe parasolki i łowickie pasiaki. I wszystko będzie Czarne(k)
...
rok temu
Nieludzkie? Uśmiałem się jak biedronka :)
iza
rok temu
islam religia miłości i pokoju
niePISmienny?
rok temu
Ciekawe co wymyślą wolscy talibowie w sukienkach i troglodyta co się poKULał do władzy?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić