Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

O jej geście mówiła cała Polska. Kontrowersyjna polityk została odwołana

45

W piątek z funkcji wiceprzewodniczącej Komisji Kultury i Środków Przekazu odwołana została Joanna Lichocka. To kontrowersyjna polityk PiS, która zasłynęła z tego, że w Sejmie pokazała środkowy palec.

O jej geście mówiła cała Polska. Kontrowersyjna polityk została odwołana
Gest Joanny Lichockiej oburzył wiele osób (Facebook)

Na piątkowym głosowaniu w Komisji Kultury i Środków Przekazu stawiło się 28 posłów (z 30 zasiadających). Wszyscy posłowie opozycji (14) zagłosowali za odwołaniem posłanki. 13 głosujących chciało natomiast, by pozostała wiceprzewodniczącą Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Wirtualna Polska ustaliła, że od głosu wstrzymał się Jacek Świat, poseł PiS. Trudno stwierdzić, czy zrobił to z premedytacją, czy może jednak po prostu się pomylił.

Wniosek o odwołanie Lichockiej wpłynął już 5 marca. Złożył go poseł PSL Jarosław Rzepa.

Zobacz także: Środkowy palec to nie pierwszy "wybryk" Lichockiej. "Liczyłam, że się opamięta"

Środkowy palec w Sejmie

Jarosław Rzepa wnioskował o odwołanie Joanny Lichockiej po tym, jak podczas posiedzenia Sejmu pokazała posłom opozycji środkowy palec. Jego znaczenie jest powszechnie znane - gest jest uznawany za wulgarny.

Posłanka tłumaczyła, że wcale nie chciała nikogo obrazić. Wyjaśniała, że po prostu "przesuwała dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie, bo była zdenerwowana".

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić