aktualizacja 

Co spadło na pole w powiecie ostródzkim? To prawdopodobnie balon meteorologiczny

W przestrzeni medialnej pojawiły się doniesienia, że na pole w okolicach Miłakowa (pow. ostródzki, woj. warmińsko-mazurskie) miał spaść obiekt wojskowy. "Fakt" ustalił, że "w poniedziałek 4 marca policjanci zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu służb".

Co spadło na pole w powiecie ostródzkim? To prawdopodobnie balon meteorologiczny
Miłakowo. Na pole spadł obiekt wojskowy? (Getty Images, dies-irae)

Zespół prasowy komendy policji w Ostródzie przekazał "Wprost", że funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce, w którym znaleziono obiekt - to okolice miejscowości Miłakowo w powiecie ostródzkim (woj. warmińsko-mazurskie).

Policja nie udziela na ten temat więcej informacji. Nie wiadomo, czy obiekt wyrządził jakieś szkody. Nieznane jest też jego pochodzenie. O dalszych krokach zdecyduje Wojsko Polskie. Żołnierze są w drodze na miejsce zdarzenia - podkreśla "Wprost".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Anita Sokołowska o serialu "Przyjaciółki" i programie "Taniec z Gwiazdami"

O sprawie jako pierwszy poinformował "Fakt". Tabloid twierdzi, że obiekt spadł na teren we wsi Warkałki.

Głos w tej sprawie zabrała prok. Ewa Ziębka z Prokuratury Okręgowej w Elblągu. Nie wyjaśniła dokładnie, jaki obiekt został znaleziony na polu. Być może jednak był to balon meteorologiczny.

Rzeczywiście koło Morąga zabezpieczono nieznany obiekt. Na miejscu pracowali funkcjonariusze ABW, żandarmeria oraz policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to balon meteorologiczny. Został on zabezpieczony i zostanie poddany dalszym badaniom - przekazała w rozmowie z "Faktem" prok. Ewa Ziębka z Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji podczas rozmowy z Wirtualną Polską również podkreślił, że wszystko wskazuje na to, że jest to balon meteorologiczny.

Około 70 km do granicy

Miłakowo/Warkałki znajdują się około 60-70 km od granicy z rosyjskim obwodem królewieckim.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić