Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Obok domu 17-latki znaleziono martwe płody. Są wyniki sekcji zwłok

35

W jednej z miejscowości pod Częstochową policja znalazła dwa ludzkie płody ukryte w plastikowych torebkach. Matką jest najprawdopodobniej 17-latka. Prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie. Są wstępne wyniki sekcji zwłok dzieci.

Obok domu 17-latki znaleziono martwe płody. Są wyniki sekcji zwłok
Zdjęcie ilustracyjne (PAP)

Pod koniec marca do Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie trafiła 17-letnia dziewczyna. Zdaniem lekarzy, nastolatka była w stanie poporodowym, o czym pisaliśmy.

Policja przeszukała dom dziewczyny, ale nic tam nie znalazła. Funkcjonariusze jednak przeszukali też okolicę, gdzie odkryli dwa płody w foliowych workach.

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie dzieciobójstwa. W celu ustalenia przyczyny śmierci dzieci przeprowadzono sekcję zwłok.

Wyniki sekcji

Wstępnie ustalono, że płody te miały około sześciu miesięcy. Ze wstępnych ustaleń biegłego wynika, że płody te nie podjęły akcji oddechowej, urodziły się martwe - powiedział "TVN24" Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

To jednak nie koniec. Będą jeszcze przeprowadzone badania toksykologiczne i histopatologiczne - na podstawie pobranych tkanek i krwi.

To dzięki nim będzie można postawić jednoznaczne wnioski co do przyczyn śmierci narodzonych dzieci. Od tego zależy los 17-latki. Kobieta, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega bowiem karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić