Obok domu trzymał skradziony czołg. Tak zareagowała policja

81

Z totalnie nietypowym zgłoszeniem musieli zmierzyć się policjanci z Mińska Mazowieckiego. Do akcji wkroczyli po tym, jak dostali informację, że 46-latek stracił swój... czołg. Mundurowi szybko odnaleźli kolekcjonerski model.

Obok domu trzymał skradziony czołg. Tak zareagowała policja
Policja (Adobe Stock, Tomasz Czech)

Zgłoszenie o kradzieży kolekcjonerskiego czołgu wpłynęło do KPP Mińsk Mazowiecki pod koniec stycznia. "46-letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki zgłosił kradzież czołgu. Mowa oczywiście o modelu kolekcjonerskim. Dla zgłaszającego przedmiot miał niezwykle wysoką wartość sentymentalną, ale także i materialną" - podano w policyjnym komunikacie.

Wartość skradzionego przedmiotu wynosiła 3600 zł. Zgłaszający dodał, że przedmiot zaginął po pracach remontowych, które odbywały się u niego w domu. Dodał, że w sprawę może być zamieszany mężczyzna, który pomagał mu przy remoncie - przekazano.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Szeryf" przyłapany. Celowo zajechał drogę ciężarówce

Po uzyskaniu niecodziennej informacji mundurowi szybko przystąpili do działania. "Jak zawsze, wykonując swoją pracę profesjonalnie i z największym zaangażowaniem, już następnego dnia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tej kradzieży" - informuje policja.

To on ukradł czołg

Okazało się, że za kradzieżą kolekcjonerskiego modelu stoi 41-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego.

Policjanci odzyskali także skradziony czołg, który został ukryty w budynku gospodarczym na posesji zatrzymanego. Zabezpieczony przedmiot wrócił już do wdzięcznego właściciela, dla którego był niezwykle ważny - informuje KPP w Mińsku Mazowieckim.

Mężczyzna nawet nie krył się z tym, że dokonał kradzieży. Od razu do wszystkiego się przyznał. Ponadto dobrowolnie poddał się karze za popełnione przestępstwo. Postępowanie w tej sprawie toczy się pod nadzorem prokuratury w Mińsku Mazowieckim. Na razie nie wiadomo, co dokładnie grozi 41-latkowi.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić