o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Obostrzenia dla niezaszczepionych? Polacy powiedzieli, co o tym sądzą

178
Podziel się

Niektóre kraje wprowadzają obostrzenia dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19. Czy na podobny krok powinien zdecydować się nasz rząd? Polacy wyrazili swoje zdanie na ten temat w sondażu przeprowadzonym na zlecenie Wirtualnej Polski.

Obostrzenia dla niezaszczepionych? Polacy powiedzieli, co o tym sądzą
Szczepienie na COVID-19 (Getty Images)
bEDQRmHV

Nie milknie dyskusja na temat tego, czy na osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 powinny być nałożone restrykcje. Pracownia United Surveys, na zlecenie Wirtualnej Polski, zapytała o to Polaków.

Okazuje się, że 53,7 proc. ankietowanych popiera ograniczenia dla niezaszczepionych. 41 proc. badanych uważa, że takich restrykcji nie powinno się wprowadzać, natomiast 4,4 proc. ankietowanych nie miało opinii na ten temat.

bEDQRmHX

Osoby niezaszczepione nie wejdą do restauracji i kawiarni?

Respondenci zostali zapytani również m.in. o to, czy "w Polsce osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19 powinny mieć zakaz wstępu do restauracji i kawiarni?".

40,1 proc. badanych odpowiedziało twierdząco. Przeciwnego zdania było natomiast 54,6 proc. uczestników sondażu. Reszta nie miała zdania w tej sprawie.

bEDQRmId

58,6 proc. respondentów nie popiera zakazu wstępu do centrów handlowych dla osób niezaszczepionych. 34,1 proc. uważa natomiast, że to dobry pomysł. Jeżeli chodzi z kolei o wstęp do placówek medycznych, to 76,3 proc. osób sprzeciwia się dodatkowym restrykcjom dla niezaszczepionych. 20,8 proc. ankietowanych byłoby w stanie zaakceptować takie rozwiązanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDQRmIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(178)
?????
2 miesiące temu
Co za bzdety! Przecież wg. danych rządu jest już ukłute 80% Polaków, więc 20% nie kłutych nie stanowi zagrożenia dla reszty. To o co ten wrzask w mediach głównego ś...... ? Kto chce trzepać kasę z preparatu w fazie testów? Złoczyńcy!
1111
2 miesiące temu
Dziwie się że jeszcze niemcy nie wprowadzają restrykcji ale za nich robotę wykonała powódz wypłukała im wirusa
Toja
2 miesiące temu
Oprócz tych "szczepionek" tzn. preparatów, które są w tej chwili dostępne pojawią się w niedługiej przyszłości preparaty do nosa w formie aerozolu i doustne. Przemysł farmaceutyczny w pełnym rozkwicie. Fantastyczne zyski.
bEDQRmIz
Marek
2 miesiące temu
dla mnie Biotad plus to numer1 poczytaj sobie na alleg
bsbns
2 miesiące temu
to tylko zaszczepieni niech placa podatki , moje pieniadze sa nie zaszczepione
bike
2 miesiące temu
Czy wszyscy nosiciele Covid 19, którzy się zaszczepili nie powinni być karani przez prawo w Polsce, że są zarażeni i zarażają innych oraz roznoszą wirusa. Dlaczego osoby, które się zaszczepiły nie noszą masek w przestrzeniach zamkniętych, komunikacji, w sklepach, urzędach lub kościele, nikt ich nie zwolnił z tego obowiązku zakrywania ust i nosa. Żadna szczepionka nie gwarantuje, że osoba, która się zaczepiła nie zachoruje i nie będzie zarażona lub będzie nosicielem, ponieważ nikt takim osobom nie robi badań na obecność Covida przed przyjęciem jakiejkolwiek szczepionki. Ankieta to czysta fikcja, wszystko można wpisać na tak, i tak nikt tego nie sprawdza. Po przyjęciu szczepionki taka osoba może się ponownie zarazić, jest to udowodnione i jest na to mnóstwo przypadków. Osoby, które chcą korzystać z kin, teatrów, restauracji powinny przed wejściem do takiego obiektu wykonywać obowiązkowo szybki test na obecność Covida, niezależnie czy ktoś przyjął lub nie przyjął szczepionki.
Koleżanka
2 miesiące temu
Dla mnie szczepienia są nie ważne. Tak człowiek się zarazi. Te szczepionki to są jakieś ściemy a ludzie to wierzą . Bądźcie trochę normalni i nie wierzcie w takie propagandy że szczepienia są dobre. Jakieś chipy wlewają żeby nas kontrolować. Pozdrawiam.
Stb
2 miesiące temu
Narazie dzielą ludzi na zaszczepionych i niezaszczepionych. Kiedy zaczną ich dzielić na myślących i niemyślących, to drodzy Covidianie będziecie w opałach. Nikt myślący nie poddaje się, za darmo, eksperymentowi medycznemu na polecenie sprzedajnych zdr@jców.
tozgony
2 miesiące temu
oczywiście potępiam restrykcje jako absurdalne. I bezprawne. A będą musiały zostać wprowadzone restrykcje dla szkół, zaczepionych ;-) i z zagranicy. Jest pocieszenie "może Delta nie wejdzie". Ale do Unii, Europy wszedł i do krajów wyszczepionych, wszczepionych. Właściwie żądam tylko natychmiastowego usuniecie wirusa z Polski i o restrykcje nie dbam. Czy propagandę.
Olkaa
2 miesiące temu
Nie ma sprawy, nie zarobią na niezaszczepionych, Państwo nie dostanie od nich VAT i tak dalej. Strzał w kolano
polka
2 miesiące temu
niezaszczepiony to człowiek który nie szanuje innych więc niech maja wszystko zamkniete
Polka
2 miesiące temu
Jeśli będą restrykcje dla niezaszczepionych - NIGDY więcej nie zagłosuję na PIS!!!!!!!!
www
2 miesiące temu
celem pisu jest dzielenie spoleczenstwa nadal na nich głosujcie bedzie wojna domowa
bEDQRmIr
Xxx
2 miesiące temu
Dane na temat badań, szczepionek to dane wrażliwe i nikt nie ma prawa o nie pytać!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić