o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Obowiązki domowe. Czego Polacy nie lubią robić najbardziej? [BADANIE]

20
Podziel się

Wykonywanie obowiązków domowych, takich jak sprzątanie, czy zmywanie naczyń nie należy do najprzyjemniejszej formy spędzania czasu. Postanowiliśmy sprawdzić, których aktywności Polacy nie lubią najbardziej.

Obowiązki domowe. Czego Polacy nie lubią robić najbardziej? [BADANIE]
Jakich obowiązków domowych Polacy nie lubią najbardziej? (Getty Images)
bDZUfaQB

Sprzątanie, gotowanie, czy mycie okien to czynności, za którymi wiele osób nie przepada. Są one jednak nieodłącznym elementem codziennego życia. W najnowszym badaniu przeprowadzonym dla o2.pl na panelu Ariadna postanowiliśmy zapytać Polaków, jakiej czynności domowej najbardziej nienawidzą.

Najbardziej znienawidzone przez Polaków czynności domowe

Z badania wynika, że najbardziej nielubianą aktywnością jest mycie okien. Takiej odpowiedzi udzieliło 33 proc. ankietowanych, w tym 35 proc. kobiet i 32 proc. mężczyzn.

bDZUfaQD

Na drugim miejscu znalazło się sprzątanie (18 proc. głosów), a na trzecim zmywanie (13 proc.). Sprzątanie jest bardziej znienawidzone przez panów (24 proc.) niż przez panie (12 proc.). Kobiety częściej wybierały zmywanie naczyń (14 proc.).

Gotowanie i odkurzanie zdobyły po 9 proc. głosów. Tutaj wyniki wśród kobiet i mężczyzn były do siebie zbliżone, choć obie aktywności częściej wybierały kobiety.

bDZUfaQJ

Na wynoszenie śmieci zagłosowało 7 proc. ankietowanych, w tym 7 proc. kobiet i 6 proc. mężczyzn. 11 proc. osób biorących udział w badaniu wybrało wariant "inne".

Nota metodologiczna: ​Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1095 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. ​Termin realizacji: 3 – 7 września 2020 roku.​

bDZUfaQK

Zobacz także: Matki oszalały na punkcie tego triku na sprzątanie łazienki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZUfaRe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
MKowalewska
5 miesięcy temu
Witam! Marcin, parownica Philipiak jest dostępna teraz w promocji. Jej cena zakupu to 800 zł. Pozdrawiam, Marta Kowalewska Online Ekspert marki PHILIPIAK
Natalia
7 miesięcy temu
Nie znoszę sprzątania . aczkolwiek teraz toleruję mycie okien blatów i łazienki Ale tylko dlatego ze mam parownicę philipiaka
boszka
7 miesięcy temu
Sprzątanie można sobie fajnie ułatwić. Warto np. kupić parownicę. Ja mam taką z philipiaka i sprzątanie łazienki jest proste i szybkie.
bDZUfaRf
Iwa
8 miesięcy temu
Nie lubię prasować… Odkurzać też nie lubiłam, to kupiłam sobie irobota. Mogliby wymyślić robota do prasowania, byłabym wtedy happy. ;)
Justyna
8 miesięcy temu
Też nie lubię myć okien tak samo jak mój mąż. W sumie jak mamy teraz hipoalergiczny płyn z zaazoolaa, to robimy to na zmianę, bo w końcu znalazłam coś co mnie nie uczula ;) Do tego ja gotuje a mąż zmywa i wynosi śmieci. A resztę wykonujemy wspólnie
xdbzb7
8 miesięcy temu
a ja najbardziej nie lubię prania
proszęopomoc
8 miesięcy temu
. ..zanim opowiem..., Chciałabym Przeprosić., mam nadzieję, że Nikogo Nie Urażam w ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko..Ciężko Mi Pisać o swoich problemach. , każdy ma swoje własne.,, Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie  moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez Gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...Teraz jest tak, że sama często Nie Dojadam, ,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca ,, Życzę Wam Wszystkim dobrej i spokojnej Nocy, . Ola z Torunia                           SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu: 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7,        .
Facet
8 miesięcy temu
A ja nienawidze rozwieszac prania ;)
Zuza
8 miesięcy temu
Ja nie znoszę gotować. Jak muszę stanąć przy tych pi.....ych garach, to wszyscy w domu wiedzą, że mają nie wchodzić do kuchni. A reszta wymienionych obowiązków jest ok.:)
bateria
8 miesięcy temu
000 wystarczy nie ma być co zachłannym
elektryk
8 miesięcy temu
udane rozmowy w ruchu... akumulator.. zimno. 000 minuta takie życie laser ekran dotykowy
Miki
8 miesięcy temu
Najbardziej nie lubię ogladania TVP i TRWAM dlatego nie oglądam.
xyz
8 miesięcy temu
Polacy są bardzo pracowitym narodem. żadna czynnośc domowa nie sprawiała problemu, wystarczy sięgnąć pamięcią jak o porządek dbały nasze babcie. ...ale dziś w dobie jebanych seriali które promuja nicnieróbstwo, totalne lenistwo i inne dewiacje to wszystkie obowiazki domowe są traktowane jak kara.
bDZUfaQX
Znawca k
8 miesięcy temu
Najbardziej znienawidzona czynnością jest rozwarcie nóg 2 razy w tygodniu po 10 minut.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić