Natalia Bogucka| 

Obowiązki domowe. Czego Polacy nie lubią robić najbardziej? [BADANIE]

31

Wykonywanie obowiązków domowych, takich jak sprzątanie, czy zmywanie naczyń nie należy do najprzyjemniejszej formy spędzania czasu. Postanowiliśmy sprawdzić, których aktywności Polacy nie lubią najbardziej.

Obowiązki domowe. Czego Polacy nie lubią robić najbardziej? [BADANIE]
Jakich obowiązków domowych Polacy nie lubią najbardziej? (Getty Images)

Sprzątanie, gotowanie, czy mycie okien to czynności, za którymi wiele osób nie przepada. Są one jednak nieodłącznym elementem codziennego życia. W najnowszym badaniu przeprowadzonym dla o2.pl na panelu Ariadna postanowiliśmy zapytać Polaków, jakiej czynności domowej najbardziej nienawidzą.

Najbardziej znienawidzone przez Polaków czynności domowe

Z badania wynika, że najbardziej nielubianą aktywnością jest mycie okien. Takiej odpowiedzi udzieliło 33 proc. ankietowanych, w tym 35 proc. kobiet i 32 proc. mężczyzn.

Na drugim miejscu znalazło się sprzątanie (18 proc. głosów), a na trzecim zmywanie (13 proc.). Sprzątanie jest bardziej znienawidzone przez panów (24 proc.) niż przez panie (12 proc.). Kobiety częściej wybierały zmywanie naczyń (14 proc.).

Gotowanie i odkurzanie zdobyły po 9 proc. głosów. Tutaj wyniki wśród kobiet i mężczyzn były do siebie zbliżone, choć obie aktywności częściej wybierały kobiety.

Na wynoszenie śmieci zagłosowało 7 proc. ankietowanych, w tym 7 proc. kobiet i 6 proc. mężczyzn. 11 proc. osób biorących udział w badaniu wybrało wariant "inne".

Nota metodologiczna: ​Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1095 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. ​Termin realizacji: 3 – 7 września 2020 roku.​

Zobacz także: Matki oszalały na punkcie tego triku na sprzątanie łazienki

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić