COVID-19. Szczepienia powinny być obowiązkowe? Polacy zabrali głos

127

Nie brakuje doniesień wskazujących na to, że Narodowy Program Szczepień wyhamowuje. W związku z tym powraca wątek obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Co Polacy sądzą o przymusowym aplikowaniu preparatu na koronawirusa?

COVID-19. Szczepienia powinny być obowiązkowe? Polacy zabrali głos
Szczepienie przeciw COVID-19 powinno być obowiązkowe? (Getty Images)

Na razie wykonano blisko 18 mln szczepień. W pełni zaszczepionych jest przeszło 5 mln osób.

Dynamika zapisu powoli spada (…). Największe zainteresowanie osób, które są uprawnione, już minęło - mówił 21 maja w Polskim Radiu Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19? Polacy zabrali głos

W związku ze słabnącym zainteresowaniem Narodowym Programem Szczepień powrócił wątek obowiązkowego przyjmowania preparatu przeciw COVID-19.

Wirtualna Polska postanowiła sprawdzić, co na ten temat sądzą Polacy. "Czy szczepienia przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe?" - takie pytanie zadano im w sondażu United Survey.

Odpowiedź "tak" wybrało tylko 31,9 proc. ankietowanych. Zdecydowanie więcej respondentów odpowiedziało "nie" - aż 65,6 proc. Wariant "nie wiem/trudno powiedzieć/nie mam zdania" wskazało 2,5 proc. badanych.

Polacy co do akceptacji obowiązków i przymusu mają taki, a nie inny stosunek. Jako społeczeństwo akceptujemy wiele norm, ale to wymaga oswojenia, pewnego testu. Polacy muszą po prostu uznać, że coś ma sens. To jest widoczne w wielu dziedzinach, że najpierw pojawiają się pytania: "czy aby na pewno, czy warto?" - mówi prof. Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, cytowany przez wiadomosci.wp.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić