o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Wideo głośne na całą Polskę. Wierny przyszedł do księdza z prośbą

1140
Podziel się

To nagranie błyskawicznie obiegło polski internet, a proboszcz musi się teraz z niego tłumaczyć. Wszyscy są oburzeni, że w tak bezczelny sposób domagał się prawie tysiąca złotych za jedną karteczkę. "Nie ma nic za friko" - mówi wprost w filmie.

Wideo głośne na całą Polskę. Wierny przyszedł do księdza z prośbą
To ten ksiądz chciał pieniędzy od wiernego (YouTube)
bEDQFTBx

Zdarzenie miało miejsce w kościele w okolicy Częstochowy. Wierny przyszedł do proboszcza, aby spełnić wolę zmarłej matki. Nie spodziewał się, że spotkają go takie problemy, które później staną się głośne na całą Polskę.

800 zł za jedną karteczkę

Zmarła tuż przed śmiercią zażyczyła sobie, aby pochowano ją w innej parafii. Syn przyszedł więc do księdza, aby ten wydał mu kartkę ze zgodą, by ceremonia pogrzebowa odbyła się w innym miejscu i została przeprowadzona przez innego księdza. Proboszcz jednak nie chciał tego zrobić.

bEDQFTBz

Wierny wszystko nagrywał. Początkowo duchowny był uparty na zasadzie "nie, bo nie". Dopiero później przyznał wprost, o co chodzi. Karteczkę był gotów wypisać, ale za... 800 zł.

- Może pan dostać, tylko za odstępne. Za friko nie dam. Nic nie ma za friko - mówi ksiądz.
bEDQFTBF

Film momentalnie obiegł całą Polskę. Rzecznik Archidiecezji Częstochowskiej przyznał, że sprawa jest wyjaśniana, a proboszcz został wezwany na rozmowę z biskupem.

Bezpośrednio po ujawnieniu sprawy wikariusz generalny skontaktował się z księdzem, aby zweryfikować, czy nagranie jest prawdziwe i to zostało potwierdzone. Następnie odbył dyscyplinującą rozmowę i zobowiązał proboszcza do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Dodatkowo został wezwany na rozmowę z biskupem - powiedział Wirtualnej Polsce ks. Mariusz Bakalarz.

Proboszcz przeprosił

Osoby zbulwersowane sprawą wysyłały do kurii maile. Nie wpłynęła jednak żadna oficjalna skarga od syna zmarłej kobiety. Na razie nie jest jasne, jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec proboszcza.

bEDQFTBG
Niezależnie od złożoności sprawy, bo była ona bardziej skomplikowana od tego, co widzimy na nagraniu, ksiądz proboszcz wyraził ubolewanie i przeprasza wszystkich, którzy są zgorszeni tą sytuacją, która nigdy nie powinna mieć miejsca - powiedział rzecznik Archidiecezji Częstochowskiej.
Zobacz także: Ksiądz żąda 800 zł za kartkę w sprawie pogrzebu!
Zobacz także: Raport o pedofilii w Kościele. Jakie kary dla przestępców seksualnych?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDQFTCa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1140)
maria
2 miesiące temu
podobnie bylo w sprawie pochowku mojego meza chodzilo o 300 zl za zaswiadczenie i pozwolenie powyjasanieniu kanclerza kurii proboszcz zwrocil pieniadze wplacajac je wedlug naszego zycz`enia na konto domu samotnejmatki
Anna
2 miesiące temu
W Polsce to standard tak robią proboszcze w parafiach. Tego pazernego nagrano ( brawo). Za każdą najmniejszą rzecz w parafii należy się kasa wymuszana jest zaplata to jak bazar. Wstydu nie mają i Boga się nie boją. Rozpasiona hałastra.
piotrek
2 miesiące temu
za friko , nic nie ma... szok
bEDQFTCb
Lucy
2 miesiące temu
Tyle komentarzy, że głowa boli. Więc i ja dodam. Mój mąż długo chorował i byłam już b.zmeczona opieka nad nim. Czułam, że już zbliża się koniec. Przed południem zadzwoniłam do parafii z prośbą o tzw. ostatnie marszczenie. Odebrał ktoś i powiedział, że on może zaraz przyjść. Usiadłam przy mężu i czekałam. Przyszedł, kazał zapalić świecę, zapaliłam i stałam jak skamieniała. Po chwili odwrócił się do mnie i mnie przytulił. Odprowadziłam go do drzwi i znów mnie przytulił. Wszystko odbyło się bez jednego słowa. Nie wiem jak się nazywał ani jak wyglądał. Chcę powiedzieć, że są ludzie i ludzie i że są księża i księża. Dałam świadectwo.
Adam
2 miesiące temu
Chamstwo i tyle wstyd gdzie jest biskup i cała kuria za takie hamstwo kościelne
MAKU
2 miesiące temu
Głupi naród co się daje dymać bez mydła, to księżycowa mafia z tego korzysta. Nie potrafię tego zrozumieć...co wierni tej mafii widzą w tej czy innej religii? Czy mają z tego korzyść? No Nie. Są wierni bo są tchórzami...boją się wiecznego potępienia, którego nie ma.
Giwont
2 miesiące temu
Głupcy, wszyscy przytakujecie jak jeden mąż tym wszystkim artykułom.
jdjfjf
2 miesiące temu
oto tylko chodzi, chrzest, komunia, biezmowanie, slub, pogrzeb + ofiary i zamawianie mszy. jeszcze niedawno tortury w sredniowieczu pogrom z hitlerem układy, obeliski wszędzie, pedofili i homosexualizm az kipi, i niedługo czipowanie, watykan to siedlisko szatana
nikt
2 miesiące temu
Nawet umrzeć nie można spokojnie.
ko$$$cielny
2 miesiące temu
To wina tego państwa i systemu, który dał we władanie czarnym cmentarze!!! Dlatego też nie wolno po skremowaniu ciała, zabrać popiołów, tylko trzeba je pochować na "księżym" cmentarzu i bulić tym nierobom !!! A jak nie, to na komunalny daleko od wioski. Dobrze że pokolenie niewolników katolicyzmu wymiera.
Ateista do po...
2 miesiące temu
Jak sie wydalo to przeprasza, a chamstwo w tych kancelariach w calej polsce - tylko "dej i dej", za robote nieroby niech sie wezma.
Raf
2 miesiące temu
Smutna prawda o kapłanach. I tu nie ma znaczenia czy to islam czy inna religia. Wszedzie kapłani bujają się za pieniadze wiernych.
anna1946
2 miesiące temu
7 lat temu robiłam pogrzeb babci. Od księdza otrzymałam karteczkę z wypisanymi kwotami ile za co mam zapłacić; i tak msza-700 zł, organista- 400 zł, kościelny/kopidołek- 500zł, wywóz śmieci na cmentarzu- 200 zł, za plac nie płaciłam bo 4 lata wcześniej zmarł tata i plac był opłacony na 20 lat.
bEDQFTBT
Wierzący
2 miesiące temu
Jakie to znajome. To słowo: UBOLEWANIE, jest już tak wyświechtane przez naszych "pasterzy", że nie posiada już żadnej wartości, ani nie niesie żadnego przekazu. Do tego jak cynicznie rzecznik się do Wiernych wypowiada: twierdzi że proboszcz "przeprasza wszystkich, którzy są zgorszeni tą sytuacją". Ja się pytam: a co z nami, tymi wierzącymi prawdziwie w Pana Boga, których już żaden postępek mężczyzny w sutannie, zgorszyć nie jest w stanie, którzy doskonale wiemy że taki właśnie jest kler w Polsce. Co z nami, którzy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego że jedyną rzeczą nad którą proboszcz ubolewa jest fakt, iż został przy swojej nieokiełznanej pazerności nagrany??? Co wreszcie z Panem Bogiem??? Co z Panem Bogiem, w którego święte Imię, proboszcz tak bestialsko postępuje z bliskim zmarłej osoby i dorabia się na cudzej śmierci, i na grze cudzym cierpieniem??? Dlaczego tak się dzieje??? Dlaczego na to wszystko pozwalamy??? Czy nam nie wystarcza już wiara w samego Pana Boga??? Czy naprawdę musimy płacić kapłanom za tej jakości USŁUGI POGRZEBOWE??? A podobno kapłani, powoływani są przez Pana Boga, do pełnienia POSŁUGI kapłańskiej... . Tutaj widzimy kolejny sztandarowy przykład polskiego kleru. Ilu jeszcze się takich ujawni??? Ilu pozostanie w ukryciu ze swoim powołaniem do pomnażania majątku za wszelką cenę, po trupach (dosłownie), w poczuciu pełnej bezkarności tej ziemskiej, jak i tej Boskiej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić