o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

31-latek zmarł na COVID-19. "Jest to dla nas ogromny szok"

253
Podziel się

W sobotę zmarł 31-letni nauczyciel, poeta i dziennikarz muzyczny z Zawiercia, Kamil Pietrzyk, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. - Jego śmierć to ogromna strata dla kultury Zawiercia - mówi w rozmowie z o2.pl Olgerd Dziechciarz, prezes Fundacji Kultury "Afront", która wydała jeden z jego tomików poetyckich.

31-latek zmarł na COVID-19. "Jest to dla nas ogromny szok"
Zmarł Kamil Pietrzyk, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem (Facebook)
bEgORZKd

W sobotę 10 października zmarł 31-letni nauczyciel, poeta i dziennikarz muzyczny z Zawiercia (woj. śląskie). Zgon Kamila Pietrzaka potwierdziła szkoła podstawowa nr 5 w Zawierciu, w której pracował jako polonista. Nieoficjalne informacje wskazują na to, że mężczyzna nie miał chorób współistniejących.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila. Dyrekcja, grono pedagogiczne, wszyscy pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu - napisano na Facebooku.
bEgORZKf

Kamil Pietrzyk ukończył polonistykę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2015 roku ukazał się jego debiut poetycki "Labirynt kretyński". Śmierć młodego polonisty zaskoczyła jego przyjaciół, m.in. Olgerda Dziechciarza, prezesa Fundacji Kultury "Afront", z którą Kamil Pietrzak był związany od 2016 roku.

To był nasz przyjaciel. Jego śmierć to ogromna strata, nie tylko dla fundacji, ale dla kultury Zawiercia - mówi o2.pl Olgerd Dziechciarz, prezes Fundacji Kultury "Afront".

Olgerd Dziechciarz znał Kamila Pietrzaka już prawie 10 lat.

bEgORZKl
Kamil należał do fundacji od początku. Sam znałem się z Kamilem już około 10 lat. Jest to dla nas ogromny szok. Pragnę przekazać kondolencje jego rodzicom. Był ich jedynym synem - mówi o2.pl Olgerd Dziechciarz.

Olgerd Dziechciarz wspomina Kamila jako ciepłego, miłego i dowcipnego mężczyznę.

Świetny redaktor, z dowcipem pisał o muzyce. Bardzo dobrze znał się na muzyce, głównie metalowej - wspomina przyjaciel Kamila.

Jak zdradził nam Dziechciarz, Kamil Pietrzak miał wkrótce przesłać kolejne partie wierszy do publikacji. Prezes fundacji skontaktował się z nim w tej sprawie.

bEgORZKm
Jednak dostałem już odpowiedź od taty Kamila, który poinformował mnie o ciężkim stanie naszego przyjaciela - zdradza Dziechciarz.

Fundacja Kultury "Afront", która publikowała wiersze 31-latka, zamieściła w mediach społecznościowych wzruszający post po stracie bliskiego przyjaciela.

Po naszym Przyjacielu, Kamilu Pietrzyku, zostaną wiersze, wiele jego celnych recenzji muzycznych oraz wiele ciepłych wspomnień. Na razie tylko tyle potrafimy powiedzieć. Żegnaj Przyjacielu... - czytamy na Facebooku fundacji.
bEgORZKn
Zobacz także: Szczepionka na gruźlicę pomoże w walce z pandemią
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgORZKG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(253)
Radio Praha
8 miesięcy temu
Tu radio Praha.My se ne boimy ,ale mamy stracha.
replica
8 miesięcy temu
nie ma covid'u nie noś naseczki to jest wymysł yyyyy WHO NATO yyy manipulują Tobą mówie Ci nie noś maseczki pandemia to wymysł tak trzymaj :D
replica
8 miesięcy temu
nie ma covid'u....nie noście maseczek, nie trzeba! widziałeś wirusa? nie więc go nie ma słusznie buntuj się, wymyślaj teorie to wszystko jest skierowane żeby Cię zmanipulować walcz brawoooooo tak trzymaj
bEgORZKH
dfgsdh
8 miesięcy temu
no cóż ... z ONZ coraz śmielej mówią o konieczności depopulacji ziemi, więc..... czy to dla nich taka .... straszna wiadomość ??
Dup
8 miesięcy temu
To jest zamierzony wasz cel czajny:)
Wers
8 miesięcy temu
Taka nadwaga to jest choroba i to ciężka sama w sobie, dodatkowo pociąga za sobą wiele innych schorzeń. Jeśli to jest aktualne zdjęcie, to mówienie że nie miał chorób współistniejących, to nieprawda, przecież on cierpiał na choroby cywilizacyjne, a jeśli do tego dodatkowo by się okazało, że palił , to już jest wysoka grupa ryzyka i wiek niewiele ma tu wspólnego. Amerykanie tez padają jak muchy w dużej mierze z powodu swego wyglądu i stylu życia. Tam gdzie są choroby cywilizacyjne, tam wirus zbiera zdecydowanie większe żniwo wśród osób młodszych, bo chociaż ich metryka na to nie wskazuje , to ich ciała są zużyte jak ciała starych ludzi. Szkoda tak młodego człowieka.
małolat
8 miesięcy temu
Może to jednak była cukrzyca i choroba układu krążenia? Ze zdjęcia widać, że miał ogromna nadwagę.
TOMASZKA
8 miesięcy temu
Wasze gadanie ze kes zmarl na covid jest zalosne tak jak i onet i wy, wezcie sie ogarnijcie i skończcie klamac ludzi
Antoni
8 miesięcy temu
Szanowne Panie!. Dzięki nowej, rewolucyjnej metodzie badań zwaną,...teleporadą ,nie jesteście narażone na wszelkie próby molestowania seksualnego czy też wręcz..gwałtu ze strony lekarzy, szczególnie ginekologów.
Dar
8 miesięcy temu
Covid nie zabija ! Trzeba być już chorym na coś! Ostatnio są zdj zmarłych tłustych zaniedbanych ludzi. Wiadomo że taki człowiek ma pakiet chorób. Zresztą widzę co oni mają w koszyku na zakupach. Cukier z cukrem w cukrze.
kosa
8 miesięcy temu
Publikujcie listę zmarłych z fotkami z całej Polski, z zaznaczeniem na co zmarł. To będzie super HIT - można będzie w to zmieścić adresy wszystkich zakładów pogrzebowych z cennikami !!! Jak do tego dojdą inne reklamy w już serwowanej ilości, to staniecie się finansową POTĘGĄ .
Sceptyczna
8 miesięcy temu
Młody, sympatyczny człowiek. Bardzo szkoda. Ale wkur.ia mnie niemiłosiernie takie pieprzenie, że to covid zabił człowieka! Czy naprawdę ludzie są aż tak durni, że nie widzą, że ok, covid może być groźny ale nie dla zdrowej osoby? Ten człowiek widać, że był otyły. A otyłość to choroba, niedotlenienie organizmu, nadciśnienie, zaburzenia gospodarki cukrowej, i wiele wiele innych. Gdyby był zdrowy, covid by go nie zabił. Szkoda człowieka ale uważam, że takie artykuły i pisanie że "zdrowy był" jest sianiem paniki bez sensu.
Jassm
8 miesięcy temu
Pewnie był leczony przez telefon i lekarz nie widział, że pacjent ma spora nadwagę, a otyłość jest chorobą, niestety.
bEgORZKz
mrx
8 miesięcy temu
To wina lekarzy, nie wyimaginowanego wirusa. Ludzie przestali być badani, a przez telefon... hah... żałosne
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić