o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aniela Siwek
|

Odcięto mu głowę za karykaturę. Sprawca wszystko nagrał

51
Podziel się

Terrorysta, który odciął głowę francuskiemu nauczycielowi, sfilmował moment ataku. Następnie opublikował makabryczny klip w internecie. Morderstwo było umotywowane rzekomą obrazą uczuć religijnych.

Odcięto mu głowę za karykaturę. Sprawca wszystko nagrał
Odcięto mu głowę za karykaturę. Sprawca wszystko nagrał (Twitter.com)
bDgtICDF

Do morderstwa doszło w Conflans-Saint-Honorine, miejscowości położonej około 40 kilometrów od centrum Paryża. Według wstępnych ustaleń sprawca ataku chciał ukarać nauczyciela za pokazanie uczniom karykatury proroka Mahometa. Miało ono miejsce w trakcie zajęć na temat wolności słowa.

Pierwsze doniesienia mówiły, że to rodzic jednego z uczniów dokonał ataku. Teraz według Reuters ustalono, że zabójca to 18-latek pochodzenia czeczeńskiego. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mógł działać w pojedynkę, czy w porozumieniu z innymi osobami. W tej sprawie zatrzymano 11 osób.

bDgtICDH

18-letni Aboulakh Anzorov został zastrzelony przez policję wkrótce po ataku na nauczyciela Samuela Paty. Ujawniono również, że przyrodnia siostra zabójcy udała się do Syrii w 2014 roku, aby dołączyć do ISIS i była przedmiotem śledztwa antyterrorystycznego.

Zobacz też: Policja przerwała wesele. Nagranie z Londynu

Tuż po zabójstwie 18-latek udostępnił zdjęcia i wideo, na którym widać jak odcina głowę nauczyciela. Wysłał je także czeczeńskim bojownikom ISIS, wraz ze słowami potępiającymi Emmanuela Macrona jako "przywódcę niewiernych".

bDgtICDN

Anzorow miał dokładnie zaplanować morderstwo. Wczoraj wyszło na jaw, że poprosił uczniów francuskiej szkoły, aby wskazali nauczyciela, który przyniósł na lekcję obrazek przedstawiający nagiego Mahometa. Paty 10 dni temu otrzymał pierwsze groźby od terrorysty.

bDgtICEi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
Bajka
1 tyg. temu
Całą jego rodzinę, bliższą i dalszą wydalić do kraju pochodzenia na ich koszt. Tak to powinno wyglądać. Zero tolerancji. Terroryści wiedzą że mogą zabijać „niewiernych” i żadna kara praktycznie ich nie spotka. Gdyby to biały człowiek zabił kolorowego przestępcę to świat by płonął znowu jak po Floydzie.
Ciotka
1 tyg. temu
Dość tego. Miarka się przebrała. Kolorujemy chodnik.
Edek
1 tyg. temu
Islam nalezy eliminowac z ulic każdym mozliwymy sposobem, potencjalni terrorysci chodza pomiedzy Nami każdego dnia
bDgtICEj
kolega
1 tyg. temu
ciekawe czemu to n ie jest temat nr 1 dzisiaj czyżby auto cenzura portalu
tss
1 tyg. temu
Uczucia religijne ponad ludzkie życie... tak samo jak dla wielu kasa
Najnowsze komentarze (51)
nina
1 tyg. temu
Co na to TVN?
Pola
1 tyg. temu
Wszystkich Arabów i Czeczenów pogonić z Francji i innych krajów !
ue20.
1 tyg. temu
TO SA KONSEKFENCJE POPRAWNOSCI POLITYCZNEJ ZACHODU
zaciekawiony
1 tyg. temu
tylko katolików można obrażać?
Eve
1 tyg. temu
Kolejna ustawka francuskich mediów, aby odwrócić uwagę na inne rzeczy. Antyterroryści- na zamówienie , jedno cyk i są na miejscu ?! Pomyślcie sami...., to samo w PL z mecenasem. Otwórzcie oczy i zacznijcie myśleć, co idzie nie tak w całej Europie. Apropo religii.. jestem ateistką!
qaz
1 tyg. temu
Pozwalają na to
Jerzy
1 tyg. temu
Szkoda człowieka, ale prawda jest taka, że nie wolno w żaden sposób wyśmiewać, obrażać oraz kpić z innej religii ,wiary czy kultury, bo to może się różnie skończyć.
oberwer
1 tyg. temu
Przy każdej wiarze i religii trzeba mieć zdrowy rozsądek. Wiara w obrazki ma takie żniwa. Jedni mają obcięte głowy innych bolą dupy...Tylko inteligentne życie z dala od praczy mózgu.
bDgtICEb
Liu
1 tyg. temu
Dramat co zrobili z europą :(
ip123
1 tyg. temu
Czy ta czeczeńska rodzina z Federacji Rosyjskiej nie przeszła przypadkiem przez ośrodek dla uchodźców w Polsce? Dlaczego nikt nie podaje szlak migracyjny takiego elementu antyludzkiego?
nikos
1 tyg. temu
Idealny i przykładny obywatel nowej francuskiej rzeczywistości. Brawo !!!
Jprdl
1 tyg. temu
Bez komentarza
jard
1 tyg. temu
Czy rodzimi "żołnierze Chrystusa" tez będą odcinać głowy?
stare
1 tyg. temu
Nie igraj z ogniem
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić