Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

W Chinach zapadł wyrok. Sąd nie miał litości dla Kanadyjczyka

21

Sąd w Kantonie wydał wyrok w sprawie Xu Weihonga. Obywatel Kanady otrzymał karę śmierci za produkcję narkotyków. Na temat sprawy zabrał głos sam rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chin.

W Chinach zapadł wyrok. Sąd nie miał litości dla Kanadyjczyka
Zgodnie z wyrokiem Sądu Miejskiego w Kantonie mienie Xu zostanie skonfiskowane (Pixabay, Falkenpost)

Jak podaje "Reuters", wyrok zapadł w czwartek 6 sierpnia. Informację na temat ostatecznego werdyktu opublikowano na stronie internetowej Sądu Miejskiego w Kantonie.

Chiny: Kanadyjczyk został skazany na śmierć

Na oficjalnej stronie sądu nie podano, produkcją jakich narkotyków zajmował się Xu Weihong. Według ustaleń "CBC" miało jednak chodzić o ketaminę.

Według ustaleń śledczych Xu Weihong nie działał w pojedynkę. Jego wspólnikiem był Wen Guanxiong, który został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności. Zgodnie z wyrokiem Sądu Miejskiego w Kantonie mienie Xu zostanie skonfiskowane.

Wang Wenbin skomentował zdarzenie na spotkaniu z przedstawicielami mediów. Rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych podkreślił powagę, z jaką Chiny traktują przestępstwa narkotykowe. Położył również nacisk na równość wszystkich obywateli wobec prawa.

Odpowiedni przedstawiciele chińskich władz prowadzili sprawę niezależnie, zgodnie z prawem. Nie sądzę, aby miało to jakikolwiek wpływ na stosunku Chin i Kanady – oświadczył Wang Wenbin ("Reuters").
Zobacz także: Zobacz też: Tona nielegalnego tytoniu. Wielka akcja lubuskich policjantów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić