Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Francja. Ściął mężczyznę za karykaturę Mahometa

208

We Francji, w Conflans-Saint-Honorine pod Paryżem, doszło do makabrycznej zbrodni. Nauczyciel miejscowej szkoły został ścięty za rzekome pokazanie uczniom karykatury Mahometa. W trakcie interwencji policja zastrzeliła napastnika.

Francja. Ściął mężczyznę za karykaturę Mahometa
Zdjęcie przedstawia zwłoki oprawcy. Sprawa jest w toku. (YouTube)

Atak miał miejsce niedaleko szkoły w Conflans-Saint-Honorine 40 km od centrum Paryża. Pod szkołą jeden z rodziców brutalnie zamordował nauczyciela, który miał w jego opinii szerzyć krzywdzące dla religii islamskiej opinie. 

Ofiara miała rzekomo rozwścieczyć rodziców, pokazując dzieciom karykaturę Mahometa. Jak przekazuje źródło, gazeta Le Parisien, doszło do tego na lekcji o wolności słowa i swobodnym wyrażaniu uczuć religijnych. 

Jeden z rodziców wyznania islamskiego postanowił sam wymierzyć karę za czyn nauczyciela. W piątek około godziny 17:00 podszedł do mężczyzny z nożem, a następnie odciął mu głowę. Ciało znaleziono około 17:30 po południu.  

Zobacz także: Piątka dla zwierząt. Jacek Ozdoba: projekt wymaga dyskusji w kuluarach

Kiedy na miejsce przybyła policja, napastnik wciąż tam był. Rozwścieczony wykrzykiwał "Allah Akbar" i groził zebranym dookoła ludziom. Padło także podejrzenie, że może mieć na sobie pas szahida. 

Zabójca następnie uciekł do pobliskiego miasta Eragny-sur-Oise. Po odnalezieniu go wciąż odmawiał poddania się. Policjanci po próbach obezwładnienia mężczyzny śmiertelnie go postrzelili. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi prokuratura antyterrorystyczna. 

W tym czasie wymachiwał bronią i dalej groził funkcjonariuszom. To wtedy został zastrzelony przez policję… Słychać było około dziesięciu strzałów – donosi źródło Le Parisien
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić