Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Odebrał telefon. Perfidne oszustwo. Mieszkaniec Lubuskiego stracił olbrzymie pieniądze

4

Nieznajomy zadzwonił do mieszkańca Kostrzyna nad Odrą (woj. lubuskie) i obwieścił mu radosną nowinę. Mężczyzna usłyszał, że czeka na niego kilka tysięcy dolarów. Dzwoniący postawił jednak jeden warunek.

Odebrał telefon. Perfidne oszustwo. Mieszkaniec Lubuskiego stracił olbrzymie pieniądze
Mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą ofiarą oszustów (Pixabay)

Absolutnie nie było mowy o tradycyjnym odbiorze gotówki. Mieszkaniec powiatu gorzowskiego usłyszał, że musi zainstalować specjalną aplikację. Będąc na fali euforii, zaczął postępować zgodnie ze wskazówkami.

Uruchomił oprogramowanie na swoim komputerze. Mimo to pieniędzy nie dostał. Wszystko trwało kilka dni zamiast obiecanych kilku godzin. Sprawa zakończyła się oszustwem - informuje portal dobreprogramy.pl.

Oszuści wykorzystali aplikację do przechwycenia danych mężczyzny. Zaciągnęli na niego gigantyczne kredyty na łączną sumę 75 tysięcy złotych! Ponadto otworzyli konta na giełdach kryptowalut.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować

Mieszkaniec Kostrzyna w końcu się zorientował, że coś jest nie tak

W momencie zaciągnięcia kredytu mężczyzna zauważył, że dzieje się coś złego. Sprawę zgłosił na policję. Wydaje się jednak, że szanse na odzyskanie środków są iluzoryczne.

Takie próby oszustw pojawiają się bardzo często. Przestępcy usiłują wyłudzać dane różnymi drogami. Czasem telefonicznie, a czasem chociażby za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić