Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Tajemnicza wyspa na Google Maps. Był zupełnie zaskoczony odkryciem

2
Podziel się

Użytkownik YouTube'a przypadkiem odkrył tajemnicze miejsce na mapach Google. Natychmiast opublikował nagranie. Widoczna na zdjęciach wyspa El Ojo na każdym zdjęciu znajduje się gdzie indziej. Porusza się, niczym ta znana z "Lost" - serialu w Polsce kojarzonego pod tytułem "Zagubieni". Ta wyspa jednak istnieje naprawdę i znajduje się w Argentynie.

Tajemnicza wyspa na Google Maps. Był zupełnie zaskoczony odkryciem
Mapy Google. Argentyna. Tajemnicza wyspa, która zmienia swoje położenie. (Google Maps)
bETqCvaZ

El Ojo - bo tak zwie się twór - znajduje się w Argentynie, nieopodal rzeki Lujan. Wyspa, o której mowa, dosłownie określana jest "pływającą", czy też "ruchomą wyspą", co jest w tej sytuacji zaskakujące!

Wielu internautów po publikacji filmu znanego youtubera zastanawiało się, jak to możliwe, że taka wyspa w ogóle istnieje? Nie jest to wcale mała powierzchnia, bowiem ta, którą widzimy, ma średnicę około 110 metrów, więc jak to możliwe, że się porusza? Przypomina tę, którą ukazano w serialu "Lost"!

"Ruchoma wyspa" powstaje zwykle na jeziorach, które najpierw bujnie obrastają roślinami, a następnie, gdy te obumierają, tworzą z czasem na dnie zbiornika wodnego torf, a także gęste osady gytii. Tak stworzona wyspa nie ma zbyt trwałego podłoża, przez co pływa po całym jeziorze, odrywając się od niego raz po raz i ponownie zarasta, w międzyczasie zmieniając swoje położenie.

bETqCvbb

"Pływające wyspy" nie są wieczne. Potem cały zbiornik wodny zamienia się w bagno. To naturalny proces

Jak twierdzą eksperci, wyspa taka zwykle przestaje istnieć, kiedy całe jezioro zarośnie. Wówczas dochodzi do przekształcenia jeziora w bagno. Przy okazji dodają, że to naturalny dla środowiska proces.

Zjawisko to jest powszechne na całym świecie i możemy znaleźć je nie tylko w Argentynie, ale także m.in. w Indiach, gdzie ma ono nawet swoją nazwę. Mieszkańcy kraju "pływające wyspy" zwą "phumdi".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETqCvbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Ch...j
6 miesięcy temu
O tym Wiliextreme też już nagrał.
Wiki
6 miesięcy temu
Taka pływająca wyspa była koło Miastka
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić