o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Odkryto ruiny świątyni. To właśnie tam uzdrawiał Jezus

21
Podziel się

Na Wzgórzach Golan w Izraelu dokonano niesamowitego odkrycia. Odkopano ruiny świątyni, w której doszło do biblijnego cudu. Jezus Chrystus miał tam uzdrowić kobietę.

Odkryto ruiny świątyni. To właśnie tam uzdrawiał Jezus
Ruiny świątyni (Israel Nature and Parks Authority, Pixabay)
bEEiJvhN

Archeolodzy z Uniwersytetu w Hajfie dokonali niesamowitego odkrycia. Podczas wykopalisk na Wzgórzach Golan w Izraelu odkopali ruiny świątyni, w której jak się uważa, doszło do biblijnego cudu. To właśnie tam Jezus Chrystus miał uzdrowić kobietę.

Archeolodzy natknęli się na ślady krzyży wyrytych na powierzchni kamienia. Profesor Adi Erlich wysnuła teorię, że ten był wyryty przez pielgrzymów około 400 roku. Miejsce, kiedy nie było już świątynią, zostało oznaczone przez nich na pamiątkę cudu. ​​Poza tym zespół odkrył źródła, jaskinie i rytualny "basen kultowy i wodny akwedukt".

bEEiJvhP

Cud, który miał tam miejsce został opisany w Ewangeliach Mateusza, Marka i Łukasza. Według ich treści Jezus Chrystus zatrzymał krwawienie kobiety, która cierpiała przez 12 lat i nikt nie potrafił jej pomóc. Historia mówi, że kobieta dotknęła szat Chrystusa i natychmiastowo została uwolniona od cierpienia.

Miejsce może stać się obowiązkowym punktem dla pielgrzymów. Archeolodzy zapowiedzieli, że wkrótce po zakończeniu prac będzie je można odwiedzić.

bEEiJvhV
Zobacz także: Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym to izolatorium? Riposta dyrektora placówki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEiJviq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Wierny
10 miesięcy temu
zapomniałeś jeszcze Budda :)
stan
10 miesięcy temu
Niestety ale tego cudu Jezus nie dokona w tym miejscu ale po drugiej stronie jeziora ...Wtedy wielu z krainy Gerazeńczyków prosiło go, żeby stamtąd odszedł, bo bardzo się bali. Wsiadł więc do łodzi, żeby odpłynąć....Jezus z powrotem przeprawił się łodzią na przeciwległy brzeg. Gdy jeszcze był nad jeziorem, zebrał się przy nim wielki tłum+....Dzisiejsze Wzgórza Golan to dawniejszy Dekapol zamieszkiwany przez Gerazeńczyków ludzi którzy wręcz wypędzili Jezusa Radziłbym czytać ewangelie bardziej uważnie uwzględniając kontekst
Kaja
10 miesięcy temu
Hmmm czyli będzie ja na Górze sw Anny Pielgrzymów nic nie zatrzyma . Bedzie woda to jeden sie napije drugi po marszu nogi umyje i tak do przodu .
bEEiJvir
afrykaner
10 miesięcy temu
dlaczego teraz nie uzdrawia?
Basia
10 miesięcy temu
To właśnie tam uzdrawiał Je....zus. Tooo już wtedy był ZUS? to ten sam co dzisiaj uzdrawia?tych co chcą rentę inwalidzką?
heh
10 miesięcy temu
Acha, cud: "wodny akwedukt"
glupota ludzi
10 miesięcy temu
to jest bozek a nie Jezus Chrystus Syn Bozy, tak nie wyglada
glupota ludzi
10 miesięcy temu
to jest bozek a nie Jezus Chrystus Syn Bozy, tak nie wyglada
glupota ludzi
10 miesięcy temu
to jest bozek a nie Jezus Chrystus Syn Bozy, tak nie wyglada
Atheusta
10 miesięcy temu
Ponad 3 miliardy ludzi na Swiecie wierzy w cos czego nigdy nie bylo. Opinia na temat ludzkosci w takim kontekscie jest dosyc jasna. Boga/Jehowy/Allaha (ten sam bog dla trzech tych samych wyznan) nigdy nie bylo.
Jkl
11 miesięcy temu
Jezus Chrystus jest naszym zbawicielem i niebawem przyjdzie osądzić ten grzeszny świat. Teraz jest ostateczny czas aby się opowiedzieć po stronie dobra lub zła.
Gość
11 miesięcy temu
Ja wierzę w Jezusa, który jest tu i teraz, prowadzi mnie i jest mi z tym dobrze Możecie pisać co chcecie, ale się zastanówcie co jeśli Bóg istnieje na prawdę?
NS..
11 miesięcy temu
Kiedyś uzdrawiał cudownie JeZUS .Teraz uzdrawia cudownie JEno ZUS
bEEiJvij
Rosenkreutz
11 miesięcy temu
Ponoć znaleźli tam baner z napisem kto tam uzdrawiał kiedy i kogo. Każdy niech wierzy w co chce ale robienie cudów na siłę powoduje że wielu ludzi powoli przestaje wierzyć. Za jakiś czas znajdą list od Jezusa który mimo że był analfabeta napisał go do św Piotra w którym mianuje go papiezem. A dxiwisza jego zastępca. Większość durnych Polaków w to uwierzy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić