Aniela Siwek| 
aktualizacja 

Przerażające! Sprawdzili, co Biblia mówi o epidemii COVID-19

995

Koronawirus wywołał globalny kryzys zdrowotny, który skłonił wiele osób do przeczytania Biblii. Niestety wyszukane w niej pod kątem pandemii opisy, nie nastrajają optymistycznie. Mają rzekomo zwiastować zarazę i apokalipsę.

Przerażające! Sprawdzili, co Biblia mówi o epidemii COVID-19
Wiele osób dostrzega w Biblii zwiastuny pandemii. (Getty Images)

Koronawirus już od prawie roku panuje na całym świecie. Odnotowano ponad 46 mln zakażeń i 1,2 miliona zgonów. W wielu państwach wprowadzono blokady i liczne obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. W tym trudnym czasie wiele osób zwraca się do Boga. Niektórzy twierdzą, że kilka wersetów Biblii mówi o koronawirusie.

Na Twitterze pisze o tym coraz więcej chrześcijan. Według nich koronawirus to tylko mały przedsmak tego, co ma nadejść w najbliższej przyszłości. Chociaż w Biblii nie ma wzmianki o koronawirusie, niektórzy twierdzą, że istnieją fragmenty prorocze, które można powiązać z pandemią. Przykładem są słowa z ewangelii wg św. Mateusza.

Albowiem powstanie naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu: będą mory i głody, i drżenia ziemie po miejscach.

Te słowa wypowiada Jezus Chrystus, który ostrzega czego się spodziewać przed jego powtórnym przyjściem.

Zobacz także: Strajki w Warszawie. Ksiądz pozdrowił grupę broniącą kościoła

Podobny opis znajduje się w ewangelii wg św. Łukasza 21. We fragmencie tym czytamy:

To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec. 10 Wtedy mówił do nich: Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. 11 Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.

Wiele osób uważa również, że koronawirus może być biblijnym zwiastunem zagłady. Mowa tu o czterech jeźdźcach apokalipsy: zarazie, wojnie, głodzie i śmierci. Koronawirus jest rzekomo spowodowany przez jednego z jeźdźców i niechybnie prowadzi do apokalipsy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić