Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aniela Siwek
|
aktualizacja

Przerażające! Sprawdzili, co Biblia mówi o epidemii COVID-19

640
Podziel się:

Koronawirus wywołał globalny kryzys zdrowotny, który skłonił wiele osób do przeczytania Biblii. Niestety wyszukane w niej pod kątem pandemii opisy, nie nastrajają optymistycznie. Mają rzekomo zwiastować zarazę i apokalipsę.

Przerażające! Sprawdzili, co Biblia mówi o epidemii COVID-19
Wiele osób dostrzega w Biblii zwiastuny pandemii. (Getty Images)

Koronawirus już od prawie roku panuje na całym świecie. Odnotowano ponad 46 mln zakażeń i 1,2 miliona zgonów. W wielu państwach wprowadzono blokady i liczne obostrzenia mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. W tym trudnym czasie wiele osób zwraca się do Boga. Niektórzy twierdzą, że kilka wersetów Biblii mówi o koronawirusie.

Na Twitterze pisze o tym coraz więcej chrześcijan. Według nich koronawirus to tylko mały przedsmak tego, co ma nadejść w najbliższej przyszłości. Chociaż w Biblii nie ma wzmianki o koronawirusie, niektórzy twierdzą, że istnieją fragmenty prorocze, które można powiązać z pandemią. Przykładem są słowa z ewangelii wg św. Mateusza.

Albowiem powstanie naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu: będą mory i głody, i drżenia ziemie po miejscach.

Te słowa wypowiada Jezus Chrystus, który ostrzega czego się spodziewać przed jego powtórnym przyjściem.

Zobacz także: Strajki w Warszawie. Ksiądz pozdrowił grupę broniącą kościoła

Podobny opis znajduje się w ewangelii wg św. Łukasza 21. We fragmencie tym czytamy:

To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec. 10 Wtedy mówił do nich: Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. 11 Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.

Wiele osób uważa również, że koronawirus może być biblijnym zwiastunem zagłady. Mowa tu o czterech jeźdźcach apokalipsy: zarazie, wojnie, głodzie i śmierci. Koronawirus jest rzekomo spowodowany przez jednego z jeźdźców i niechybnie prowadzi do apokalipsy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(640)
JohnNeo
rok temu
Zaraza to zaraza. Wszystko się zgadza. Pezytida ginie to i głód będzie. Mu toniemy w śmieciach więc i choroby muszą być. Poza tym jest nas już prawie 8 miliardów i zawsze tak jest że jak jakaś populacja czy to owadów czy czegokolwiwk urośnie zbyt wiele to ginie albo z głodu albo czegoś. Biblia ma rację. Mówi ogolnikowo ale niestety ma rację.
JohnNeo
rok temu
Zaraza to zaraza. Wszystko się zgadza. Pezytida ginie to i głód będzie. Mu toniemy w śmieciach więc i choroby muszą być. Poza tym jest nas już prawie 8 miliardów i zawsze tak jest że jak jakaś populacja czy to owadów czy czegokolwiwk urośnie zbyt wiele to ginie albo z głodu albo czegoś. Biblia ma rację. Mówi ogolnikowo ale niestety ma rację.
Gosc
rok temu
Wojny były zawsze,zarazy szalały nie raz,a koniec świata każdy ma swoj
W Mein Kampf
2 lata temu
też piszą o Cowid 19 ?
POLL
2 lata temu
Niestety Biblia jest daleka od PRAWDY!Każdy ,kto umie czytać i ma wiedzę z zakresu szkoły podstawowej z łatwością to SPRAWDZI. W Genesis czyli księdze rodzaju jest opis stwarzania min.słońca i księżyca '' Następnie Bóg rzekł: „Niech na niebie pojawią się źródła światła, które będą oddzielać dzień od nocy i służyć za znaki wskazujące pory roku oraz dni i lata. Będą świecić na niebie i oświetlać ziemię”. I tak się stało. Bóg uczynił dwa wielkie źródła światła: większe, by panowało nad dniem, i mniejsze, by panowało nad nocą, a także gwiazdy'' Otóż istnieje T Y L K O JEDNO Ź R Ó D Ł O ŚWIATŁA którym jest SŁOŃCE.Każdy 5-piątoklasista WIE,że księżyc NIE MOŻE BYĆ ŹRÓDŁEM ŚWIATŁA!!!
Joe
2 lata temu
Znawcy Biblii!Bez katechizmu,lekcji religii w szkole ,z rodzin ateistycznych !I tacy chcą mnie uczyć,co Biblia mówi o koronawirusie? Nic, Różyczko! Szykuj się do pochodu tęczowców w kolejnym tygodniu!Tam cię nauczą jeszcze dodatkowej wiedzy!
baju baju
2 lata temu
Taaaa... I ukaże się potwór z nożem o dziewięciu ostrzach, nie jednym, nie dwóch, nie czterech ale o dziewięciu. Zaczną się dziać dziwne rzeczy a brat nie będzie wiedział gdzie jest młotek brata a synowie nie będą wiedzieli gdzie są te okrągłe naczynia, które ich ojcowie pozostawili dzień wcześniej mniej więcej około godziny 20-tej.... i tak dalej baju baju na aju....
myk
2 lata temu
Dlaczego tzw. pasterze nie cyztaja tego nigdy w kosciele?
marek zol
2 lata temu
taaak, od powietrza, głodu, ognia i wojny..... znamy to z licznych powieści a i z kościoła. z tych też czasów pochodzi modlitwa "o wojnę powszechną".tak, Naród oczekiwał wojny światowej. I doczekał się.
o i wszystko
2 lata temu
Pamiętacie Kod Biblii? Okazało się to totalną bzdurą, jak i cała Biblia. To tylko sny o potędze Izraela, a wy się podniecacie. Spisane te wieczorne bajania koczowników zostały dopiero ok 300 lat przed Nową Erą i pamiętajcie, że Żydzi przez 700 lat pomieszkiwali w Egipcie i do cna przesiąknęli ich religią i obyczajami.
AMEN PLUS
2 lata temu
Przecież to już było! Nazywało się "druga wojna światowa". Znaki na niebie widziane były m.in. w Hiroszimie i Nagasaki. Taka PiSanina tych naprutych winem i wąchających jakieś zioło jest Diabła warta, i tyle!
matric
2 lata temu
super oby tak bylo super
xxx
2 lata temu
lepiej jest wierzyć w to że bozia jest wyssana z palca, bo wole umrzeć i mieć święty spokój, niż być przez bozie nakazany jakimś piekiełkiem
Antypoda
2 lata temu
Biblia nic nie mówi o Covid 19...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić