Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Odmówiła obsłużenia klientki bez maseczki. Ekspedientka wygrała w sądzie

9

Ekspedientka nie poniesie kary za nieobsłużenie klientki bez maseczki - zadecydował Sąd Rejonowy w Suwałkach. Wcześniej na kobietę nałożono grzywnę w wysokości 100 złotych.

Odmówiła obsłużenia klientki bez maseczki. Ekspedientka wygrała w sądzie
Nie obsłużyła klientki bez maseczki. Sprawa skończyła się w sądzie (Getty Images)

Sporo kontrowersji wywołała sprawa ekspedientki, która postanowiła odmówić sprzedaży towaru klientce bez maseczki. Zdarzenie miało miejsce w lipcu. Niedoszła klientka zgłosiła się na policję, która zawnioskowała o ukaranie ekspedientki grzywną.

Twierdzono, że popełniła wykroczenie, podkreślając, że ekspedientka odmówiła sprzedaży bez uzasadnienia.

Sąd nie przesłuchał ekspedientki. W trybie nakazowym podzielił stanowisko policji i nałożył na kobietę karę grzywny w wysokości 100 złotych. Kasjerka nie mogła się z tym pogodzić. Odwołała się od tej decyzji.

Koronawirus. Sąd przyznał rację ekspedientce

Ostateczny werdykt w sprawie ekspedientki wygłosił Sąd Rejonowy w Suwałkach (woj. podlaskie). Uznano, że kasjerka nie była niczemu winna.

Pani ekspedientka jest oczywiście niewinna, bo odpowiedzialności karnej podlega ten, kto zajmując się sprzedażą towaru, odmawia sprzedaży bez uzasadnionej przyczyny. Czy w tym przypadku pani zrobiła to bez uzasadnionej przyczyny? Nie. Sama wyjaśniła, że ma świadomość panującej pandemii i konieczności noszenia w sklepie maseczek ochronnych. Dodatkowo, o obowiązku noszenia maseczek w sklepie decydował kierownik, któremu pani podlega służbowo - przekazał sędzia, cytowany przez polsatnews.pl.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić