Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Odmówiła obsłużenia klientki bez maseczki. Ekspedientka wygrała w sądzie

6
Podziel się:

Ekspedientka nie poniesie kary za nieobsłużenie klientki bez maseczki - zadecydował Sąd Rejonowy w Suwałkach. Wcześniej na kobietę nałożono grzywnę w wysokości 100 złotych.

Odmówiła obsłużenia klientki bez maseczki. Ekspedientka wygrała w sądzie
Nie obsłużyła klientki bez maseczki. Sprawa skończyła się w sądzie (Getty Images)

Sporo kontrowersji wywołała sprawa ekspedientki, która postanowiła odmówić sprzedaży towaru klientce bez maseczki. Zdarzenie miało miejsce w lipcu. Niedoszła klientka zgłosiła się na policję, która zawnioskowała o ukaranie ekspedientki grzywną.

Twierdzono, że popełniła wykroczenie, podkreślając, że ekspedientka odmówiła sprzedaży bez uzasadnienia.

Sąd nie przesłuchał ekspedientki. W trybie nakazowym podzielił stanowisko policji i nałożył na kobietę karę grzywny w wysokości 100 złotych. Kasjerka nie mogła się z tym pogodzić. Odwołała się od tej decyzji.

Koronawirus. Sąd przyznał rację ekspedientce

Ostateczny werdykt w sprawie ekspedientki wygłosił Sąd Rejonowy w Suwałkach (woj. podlaskie). Uznano, że kasjerka nie była niczemu winna.

Pani ekspedientka jest oczywiście niewinna, bo odpowiedzialności karnej podlega ten, kto zajmując się sprzedażą towaru, odmawia sprzedaży bez uzasadnionej przyczyny. Czy w tym przypadku pani zrobiła to bez uzasadnionej przyczyny? Nie. Sama wyjaśniła, że ma świadomość panującej pandemii i konieczności noszenia w sklepie maseczek ochronnych. Dodatkowo, o obowiązku noszenia maseczek w sklepie decydował kierownik, któremu pani podlega służbowo - przekazał sędzia, cytowany przez polsatnews.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
xyz
2 lata temu
To już "świadomość panującej pandemii i konieczności noszenia w sklepie maseczek ochronnych" jest ponad prawem? Jeśli natomiast podstawą było pisemne polecenie kierownika sklepu to on powinien być pociągnięty do odpowiedzialności. Dlaczego rząd uporczywie nie uprawomocnia "obowiązku" noszenia maseczek? Przecież ta policja do końca zgłupieje. I dołączam się do innych głosów: uzasadnienie pierwszego wyroku poproszę.
Terron
2 lata temu
Kiedy dożyjemy czasów w których urzędnik państwowy odpowie za swoje decyzje . Z jakiej racji to podatnicy płacą odszkodowania za krzywdzące wyroki czy postanowienia które czasem kosztują kogoś wszystko co posiada
Twój Nick
2 lata temu
Ja się na tym nie znam, ale jeśli wykształcony sędzia wykonuje polecenia policjanta po podstawówce to coś tu nie halo. Dla ładnych i młodych dziewcząt policja jest laskawsza. Jak brzmi uzasadnienie do 1 wyroku ?
judge
2 lata temu
a co ten sedzia jakiś nienormalny czy co ,że wydaje w tym przypadku normalny (sprawiedliwy) wyrok
Logik
2 lata temu
Może sędzia, który wydał wcześniejszy wyrok wytlumaczyłby swoją decyzję?
Kacze Pióro
2 lata temu
Na prawdę ten naród jest tak głupi że nikt go nie musi napadać, sam się wykończy. Pismilicja zamiast pilnować przestrzegania przepisów to broni tych którzy je łamią i jeszcze donosi na kobietę które próbuje te przepisy egzekwować. Do wszystkich propandemików którzy zaraz zaczną o grzybicy płuc i szkodliwości wdychania "własnych wyziewów". Ilu znacie chirurgów którzy chorowali na grzybicę płuc? A chodzą w maseczkach po kilka kilkanaście godzin dziennie, przez całe zawodowe życie. Co do własnych wyziewów to proponuję myć zęby, rano i wieczorem, nie tylko w niedzielę przed kościółkiem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić