Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Odnalazł się Łukasz Szumowski. Dyżuruje w szpitalu na Stadionie Narodowym

162
Podziel się:

Odkąd Łukasz Szumowski zrezygnował ze stanowiska ministra zdrowia, słuch o nim niemal zaginął. Ostatni raz publicznie pokazał się w lutym na konferencji z kardiologami, kiedy spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim i swoim następcą ministrem Adamem Niedzielskim. Szumowski jednak nie próżnuje. Jak ustaliło o2.pl, podpisał umowę współpracy z Tymczasowym Szpitalem Narodowym CSK MSWiA, gdzie pomaga jako lekarz.

Odnalazł się Łukasz Szumowski. Dyżuruje w szpitalu na Stadionie Narodowym
Po złożeniu rezygnacji z funkcji ministra zdrowia Łukasz Szumowski wrócił do zawodu lekarza. W czwartek dyżurował na Stadionie Narodowym. (PAP, Facebook)

Łukasz Szumowski z wykształcenia jest kardiologiem, elektrofizjologiem i profesorem nauk medycznych. Funkcję ministra zdrowia pełnił od stycznia 2018 r. do sierpnia 2020 r.

Z resortu zdrowia odszedł w samym środku pandemii. Szumowski miał dosyć ataków związanych z zakupem respiratorów, które resort miał odkupić od byłego handlarza bronią. 18 sierpnia 2020 Szumowski złożył rezygnację. Dwa dni później oficjalnie został odwołany przez prezydenta Andrzeja Dudę z funkcji ministra zdrowia.

Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaję posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej, będę pełnił funkcje publiczne. Jestem lekarzem i wracam do wyuczonego zawodu (...), chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki, chciałbym leczyć pacjentów - mówił wówczas Łukasz Szumowski.

Słowa dotrzymał. Wrócił do zawodu lekarza i niemal codziennie pomaga chorym. W czwartek spotkał się z ekspertem ds. bezpieczeństwa i prezesem Fundacji AT System-Group Maciejem Górskim podczas dyżuru w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym.

Maciej Górski podkreślił, że ratowanie życia nie ma nic wspólnego z polityką. Medycy walczą o wszystkich jednakowo. Przy okazji podziękował Łukaszowi Szumowskiemu za wspólny dyżur i rozmowę, która dotyczyła zarządzania kryzysowego podczas epidemii.

Ratowanie życia nie zna polityki! My nie wybieramy... Walczymy o Was wszystkich jednakowo!!! My, Ratownicy, Lekarze, Pielęgniarki i Pielęgniarze (chylę czoła), Żołnierze! Panie Ministrze... Łukasz, dziękuję za wspólny dyżur, za rozmowę o zarządzaniu kryzysowym podczas stanu epidemii... - napisał Maciej Górski.

W rozmowie z o2 Górski podkreśla, że Fundacja AT- System Group działa na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa oraz wspierania państwa w realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa narodowego, jak również niesienia pomocy potrzebującym. Tak było i w tym przypadku. Przy okazji pracy w szpitalu na Narodowym Górski spotkał Łukasza Szumowskiego, z którym miał okazję porozmawiać.

Ekspert ds. bezpieczeństwa jest bardzo zadowolony z rozmowy z Szumowskim. Górski rozmawiał z byłym ministrem zdrowia głównie na temat zarządzania kryzysowego podczas pandemii. Jak się dowiedzieliśmy, Szumowski podpisał umowę współpracy ze szpitalem tymczasowym na Stadionie Narodowym i między innymi tam pomaga chorym.

Dr Szumowski to bardzo życzliwy i chętny do rozmowy człowiek. Rozmawialiśmy z doktorem Łukaszem ok. pół godziny. Głównie o zarządzaniu kryzysowym w pandemii. Być może jeszcze nawiążemy współpracę w przyszłości, w związku z rozwojem prowadzonej przeze mnie fundacji - mówi Maciej Górski w rozmowie z o2.
Pogratulowałem ministrowi, że miał odwagę zmierzyć się z rozpędzoną lokomotywą, poszedł tak naprawdę na pierwszy strzał. Trochę rozmawialiśmy też o rozwiązaniach, jakie zostały zastosowane, kiedy on miał na to jeszcze wpływ. Chwalił m.in. współpracę z wojskami obrony terytorialnej, jak również z wojskami operacyjnymi. Wspominał też o ważnej roli, jaką odegrali lekarze, którzy w pierwszym okresie pandemii pojechali pomóc w Lombardii. Przywieźli wtedy cenne informacje o tym, co nas czeka - dodaje.

Górski nadmienił też, że szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym jest obecnie zapełniony, a w planach jest stworzenie kolejnych oddziałów.

Zobacz także: Pytanie o Adama Niedzielskiego. I nagle peany na cześć Łukasza Szumowskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(162)
Loki
2 lata temu
Zarabia bo nic nie ma A żonie trzeba płacić tam dobra stawka...
JGG
2 lata temu
A dlaczego w najbardziej intratnym szpitalu a nie w Koziej Wólce? Bo tam się zarabia.
***
2 lata temu
Szumowski to jakaś postać tragiczna - osiągnęła podobno sukcesy i na pewno porażki. Swojej rodzinie dostarczył dużo pieniędzy, szczęścia i radości. Bilans dla niego zapewne na plus. Mimo to współczuję. On podobno katolik. Czy ma wyrzuty sumienia?
mlop
2 lata temu
Każdy rozsądny by zrezygnował z funkcji ministra by zostać z powrotem dyżurnym. Ta jasne...
analityk
2 lata temu
PIS swojego nie ruszy, za duzo zainwestowali w niego
normalny
2 lata temu
To ile muszą tam zarabiać lekarze?
Oleeeee
2 lata temu
Prawde mowiac, oczekiwalem relacji z zakladu karnego, ale widac, jeszcze musimy troche poczekac....
Lopok
2 lata temu
A gdzie respiratory?
Dr0
2 lata temu
Tyle zrobił przekrętów i nie siedzi?
AND
2 lata temu
Maseczki i respiratory sprzedał w dobrej cenie. NCBiR doi jak może , a biznesów jest jeszcze niezliczona ilość . żyć nie umierać.
S wuj
2 lata temu
Znów Gorski? Ilu ich tu?
To pewnie
2 lata temu
z Don gisio czy jak go zwał pełni za grube pieniądze dyżur w Sheratonie. Będziemy wam łuby golić i gnać ulicami miast....poczekajcie
Polak
2 lata temu
PO by nas wykończyło, godz policyjna, zakaz wychodzenia z domu itp, jak w Niemczech
Gość23
2 lata temu
Ile ta pomoc będzie nas kosztowała ? nie miliony może miliardy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić