o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. Robert Czykiel
|

Odrzucono wotum nieufności wobec Łukasza Szumowskiego. W Sejmie było bardzo gorąco

1
Podziel się

Opozycja domagała się odejścia Łukasza Szumowskiego, oskarżając go m.in. o złe decyzje w czasie pandemii koronawirusa. Sejm jednak przegłosował odrzucenie wniosku.

Odrzucono wotum nieufności wobec Łukasza Szumowskiego. W Sejmie było bardzo gorąco
Wotum zaufania dla Łukasza Szumowskiego przegłosowane (PAP, PAP/Mateusz Marek)
bDfytTYR

Łukasz Szumowski znalazł się na celowniku opozycji, która zaczęła dążyć do tego, aby pozbawić go stanowiska ministra zdrowia. W tym celu w Sejmie złożono wniosek o wotum nieufności. Dyskusja i głosowanie w tej sprawie odbyło się w czwartek w nocy.

Wotum nieufności wobec Łukasza Szumowskiego. Jak głosował Sejm?

Podczas posiedzenia sejmowego trwała burzliwa dyskusja. Opozycja zarzucała Szumowskiemu, że to on odpowiada za złą sytuację w szpitalach, a w dodatku źle przygotował Polskę na pandemię koronawirusa.

Krytycy uważają, że jego działania wprowadzały chaos. Wypomniano mu także, że nie reagował, gdy przeznaczano dwa miliardy złotych na TVP. Do tego doszła jeszcze afera maseczkowa.


Nie oszczędzaliśmy na zdrowiu Polaków, mimo że poseł Borys Budka bał się, że zabraknie miejsca w szpitalach dla chorych na COVID-19. Może wolicie inny model? Może hiszpański albo włoski, gdzie decyzje się o tym, kto ma żyć a kto nie. Gratuluję Wam. Wszyscy się znacie, a wasza wiedza warta jest funta kłaków - odpierał ataki minister zdrowia.


Wypowiadał się także premier Mateusz Morawiecki. Przyznał, że jego zdaniem historia oceni Szumowskiego jako jednego z najlepszych ministrów zdrowia. Dodał też, że to głosowanie za albo przeciw polityce hejtu.


W końcu przeprowadzono głosowanie. Za wnioskiem o wotum nieufności było 213 posłów, przeciw 237. Jak informuje wp.pl, Andrzej Sośnierz z PiS nie głosował, ale w KO były dwie osoby (Magdalena Filiks i Tomasz Lenz), które głosowały za odrzuceniem wniosku.

bDfytTYT

Czytaj także: Koronawirus. Od grupy krwi zależy jak przejdziesz COVID-19 Były szef brytyjskiego wywiadu twierdzi, że koronawirus powstał w laboratorium


Łukasz Szumowski nadal będzie kierować resortem zdrowia. Po głosowaniu w ramach podziękowania otrzymał on bukiet kwiatów.

bDfytTZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
K.S
5 miesięcy temu
"Ludzie są wolnymi, to słychać wkoło A co to za hasło? To jest oszustwo"
Najnowsze komentarze (1)
K.S
5 miesięcy temu
"Ludzie są wolnymi, to słychać wkoło A co to za hasło? To jest oszustwo"
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić