Ogłuszający hałas w całym mieście. Mieszkańcy wpadli w panikę

6

Mieszkańcy Bangalore w Indiach wielokrotnie usłyszeli w środę niepokojący hałas, przypominający eksplozję. Przerażające dźwięki nagrywali i umieszczali w mediach społecznościowych w nadziei na rozwiązanie zagadki.

W Bangalore w Indiach słychać było ogłuszający hałas
W Bangalore w Indiach słychać było ogłuszający hałas (Twitter.com)

W środę w Bangalore w Indiach mieszkańcy usłyszeli niepokojący hałas. Według lokalnej policji, odgłosy były słyszalne wielokrotnie przez około godzinę, począwszy od około 13.20 czasu lokalnego.

Trudno było ustalić przyczynę hałasu. Policja skontaktowała się z Siłami Powietrznymi na wypadek, gdyby w okolicy planowane były loty myśliwców, donosił Indian Express. Głos zabrało także Państwowe Centrum Monitorowania Katastrof Naturalnych w Karnataka (KSNDMC), które zaprzeczyło, by "głośny nieznany hałas" był spowodowany trzęsieniem ziemi.

Zobacz także: Dziura w ziemi bez kopania. Nagrał odważny test

Hałas przestraszył wielu mieszkańców miasta. Wciąż pojawiały się pytania o to, co było przyczyną dźwięków. Setki nagrań trafiło do mediów społecznościowych.

Czy słyszeliście dziś po południu ten przerażający dźwięk? Jak tornado czy trzęsienie ziemi? W Bangalore - pytał użytkownik Twittera.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Szybko pojawiły się teorie spiskowe. Niektórzy sugerowali także pojawienie się UFO bądź statku kosmicznego, inni żartowali o kolejnej niespodziance 2020 roku po pandemii koronawirusa.

Jestem pewien, że to inwazja kosmitów. To jedyna rzecz, jaka pozostała w 2020 roku - komentował inny użytkownik Twittera.

Ostatecznie wątpliwości zostały rozwiane

Po południu Ministerstwo Obrony poinformowało o pochodzeniu dźwięków. Choć początkowo Indyjskie Siły Powietrzne wydały oświadczenie, że w okolicy nie odbywały się żadne przeloty, ostatecznie potwierdzono, że w znacznej odległości od miasta miały miejsce rutynowe testy samolotów ponaddźwiękowych, które były źródłem tego nietypowego hałasu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić