Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Ogromny wybuch na Słońcu. Chmura plazmy zbliża się w kierunku Ziemi

31
Podziel się:

NASA poinformowała o odnotowaniu ogromnego rozbłysku, wyrzutu czarnej plazmy w kierunku Ziemi. Chmura plazmy, pędząca z ogromną prędkością najprawdopodobniej dotrze do naszego kraju w środę 17 sierpnia. Nie wszyscy w Polsce będą mieli jednak okazje ją zobaczyć. Które województwo będzie uprzywilejowane?

Ogromny wybuch na Słońcu. Chmura plazmy zbliża się w kierunku Ziemi
Ogromny wybuch na Słońcu. Chmura plazmy zbliża się w kierunku Ziemi (NASA)

NASA poinformowała właśnie, że na powierzchni Słońca doszło do eksplozji, wyrzutu tzw. czarnej plazmy. To efekt - m.in. - stale rosnącej aktywności gwiazdy, która przekłada się na zwiększoną liczbę plam słonecznych. W wyniku zdarzenia doszło do koronalnego wyrzutu masy, czyli erupcji naładowanych cząstek. Zmierzają one w kierunku Ziemi.

Z najnowszych danych NASA możemy określić, że podobnych czarnych plam na Słońcu jest obecnie 5. I na jednej z nich, oznaczonej numerem 3076, doszło w niedzielę (14 sierpnia o 13.20) do potężnej eksplozji.

Jak podkreśla portal tech.hindustantimes, słońce wyrzuciło w przestrzeń kosmiczną oderwaną czarną plazmę, która zmierza teraz w kierunku Ziemi - z prędkością ponad miliona mil na godzinę (1.609.344 km/h).

Kto w Polsce ma okazję zobaczyć chmurę plazmy?

Warto zaznaczyć, że rozbłyski klasy X1 mogą powodować zakłócenia w komunikacji radiowej oraz satelitarnej, a także przyczyniać się do powstawania zórz polarnych.

Podczas takich sztormów zorze polarne mogą opadać do Stanów Zjednoczonych tak daleko na południe, jak Nowy Jork i Idaho - precyzują prognostycy z NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration).

Do Polski z kolei fragment oderwanej plazmy powinien dotrzeć do biegunów Ziemi w środę (17.08), najpewniej wieczorem lub nocy. Największą szansą, aby zobaczyć to zjawisko, będą mieli mieszkańcy Pomorza.

Zobacz także: Potężne zapadlisko w Teksasie. Kobieta cudem uniknęła śmierci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
Stary
miesiąc temu
Uprzejmie informuję idio tów że mamy 21 sierpnia AD 2022 i kosmicznego Armagedonu nie było ale jest ten na rzece Odrze a nie w Palestynie. Armagedon ten wg narracji ZP spowodowały siły natury lub Niemcy. Nie rozumiem czemu te świętojebliwe #34& nie powiedzą, że to Bóg. Jak coś idzie dobrze do dzięki albo chwała Bogu. Jak idzie źle bo ktoś coś ewidentnie zapier...li to jest : los tak chciał, siła wyższa , matka natura, Tusk, opozycja, Putin albo Chiny. Jak się sugeruje winę Niemiec to trzeba mieć mocne dowody a nie gadać bzdur byle odwrócić uwagę od odpowiedzialności jaką ponosi władza a to czyni sędzina SN
Klo
miesiąc temu
Powycinali drzewa na słońcu i teraz problem.
Rex
miesiąc temu
Wooow 😲 Amerykę odkryli,takie rzeczy się dzieją często na słońcu. Tylko mniej ingerencji w atmosferę,a będzie dobrze😡 Niech wszechświat żyje swoim „życiem”
Alakazam
miesiąc temu
Nic nikt nie zobaczy, bo taka plazma w połowie drogi na Ziemski Glob traci swój impet i rozbryzguje się też powoli w próżni stąd efekt mizerny. Jakbym dupppnął z działa promieniami gamma, ooo to wtedy by coś było widać, a głównie czuć, jak przypalone jajka na patelni. Tutaj mamy doczynienia jedynie z powłoką słoneczną. Jeśli to takie straszne jak piszą to połowa satelitów orbitująca głównie wokół pasa na północ od równika była by spalona i mielibyśmy jeszcze lepsze widowisko, mianowicie spadające śmieci z kosmosu fajfczące się od przetarcia w ostro zagazowej atmosferze ziemi jakimiś nieczystymi związkami, paliłoby się aż się smrodek przestanie udzielać i krążyć wokół centrum naszego przyciągania. Niestety lepiej nie oszczędzać na wycieczkach,wziąć coś w we własne siły i zarzucić się na strefę okołobiegunowa za nieduża sumkę honoru, jakieś 15 tys. Euro i można biwakować nocami przez 2 tyg. pod zwymiotowanym niebem nie zapominając o zgłoszeniu zezwolenia na rozłożenie sprzętu w terenie chronionym oraz zorganizowanie sobie odpowiedzialnej toalety, do tego opłaca się technologie nie emisyjną ciepłem stąd komórek do internetu nie ma co brać i radia lub tv, zresztą nadajników tam nie ma, no i pole działa w polu naszego stania. Dobre i to że kolory nam się mienia, dobra to ja wracam do obserwowania.
Bezimieny
2 miesiące temu
Czy to koniec świata czy coś podobnego jak zorza polarna. Boję się trochę
Mentosik
2 miesiące temu
Wszyscy zginiemy😩😩😩
Oby
2 miesiące temu
Może walnie w Rudego 😂👍
Analityk
2 miesiące temu
Niestety, na prawa natury nikt nie ma wpływu. To trzeba sobie uświadomić, że cuda nie istnieją.
Prorok
2 miesiące temu
To koniec świata, ludzie módlcie się i proście o wybaczenie idźcie na Jasną Górę aby się oświecić, zostawcie majątki Rydzykowi po Apokalipsie on to wszystko zaniesie Bogu itd itp.....
Adam
2 miesiące temu
Słonce przeżyło orgię kosmiczną.
Anonim
2 miesiące temu
Mam nadzieję że zdąży przed pojawieniem się pierścieni władzy
Boski Roman
2 miesiące temu
To wina Tuska a nie słonca
135on
2 miesiące temu
I znowu nastąpi wyrzut na rynek telewizorow plazmowych.
czytelnik
2 miesiące temu
To nic nadzwyczajnego, takie rzeczy ze słońcem dzieją się cyklicznie. I nie gadać mi tu o jakimś ociepleniu klimatu. Nie mamy na to wpływu, natura jest silniejsza. A "mędrcy"tego świata, dla ciemnego ludu wymyślają historie i manipulują. W starożytnym Egipcie też manipulowano ciemnym ludem, wykorzystując cykliczne zaćmienia słońca. Ciemny lud to kupował i poddawał się woli "wszechwiedzących".To samo teraz dzieje się z nami.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić