Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Ojciec Andrzeja Dudy o pensji dla pierwszej damy. "Reprezentuje bezrobotnych"

504
Podziel się:

Ojciec prezydenta prof. Jan Tadeusz Duda udzielił wywiadu "Radiu Kraków". Wypowiedział się m.in. na temat podwyżek dla polityków, pensji dla pierwszej damy czy małopolskiej uchwały anty-LGBT.

Ojciec Andrzeja Dudy o pensji dla pierwszej damy. "Reprezentuje bezrobotnych"
Prof. Jan Tadeusz Duda, ojciec Andrzeja Dudy (PAP)

Jan Tadeusz Duda jest przewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego, a prywatnie ojcem prezydenta Andrzeja Dudy. W rozmowie z "Radiem Kraków" powiedział, co sądzi o podwyżkach wynagrodzeń dla polityków.

Na pewno praca w samorządzie na odpowiedzialnym stanowisku jest bardzo angażującym zajęciem i w związku z tym wymaga godziwego wynagrodzenia. Coś słyszałem o kwotach. W tej chwili to wynagrodzenia m.in. marszałka województwa są skromne - stwierdził.
Jest oczywiste, że ludzie pełniący odpowiedzialne role w społeczeństwie, zarządzający olbrzymim majątkiem muszą być wynagradzani właściwie. Takie opowiadanie, że za dużo zarabiają politycy czy samorządowcy, to jest skrajny populizm. Naprawdę to jest takie podsycanie według mnie zupełnie niezrozumiałych emocji. To są stanowiska, które muszą być obsadzone ludźmi mającymi kompetencje i w związku z tym mają również i wymagania, jeśli chodzi o stronę materialną. Tak samo mają większe wydatki, muszą się porządnie ubrać, muszą reprezentować jakąś klasę. Także ja uważam, że to jest bardzo potrzebna ustawa i myślę, że ona przejdzie bez większych jakichś problemów - dodał.

Ojciec Andrzeja Dudy o wynagrodzeniu dla synowej

Prof. Duda został również zapytany o to, czy pierwsza dama powinna otrzymywać wynagrodzenie. Podkreślił, że dla niego to niezrozumiałe, iż żona prezydenta nie dość, że nie dostaje pensji, to musi jeszcze sama opłacać składki ZUS. Stwierdził, że nie wie, dlaczego nikt jeszcze tego nie zmienił, ale zaznaczył, że "pierwsza dama w każdym razie się nie domaga".

Reprezentuje bezrobotnych. Jest podobno około 5 milion osób. To jest w ogóle dziwne, bo tak naprawdę wynagrodzenia prezydenta trzeba podzielić przez dwa, bo zgodnie z zasadą równouprawnienia pierwsza dama nawet nie ma opłacanych składek ZUS. Opłaca sobie z własnych środków, bo w końcu trzeba zadbać o to, żeby jakąś mieć jeszcze emeryturę. Jest to niezrozumiałe. To jest zajęcie bardzo angażujące - stwierdził.

Przewodniczący małopolskiego sejmiku odniósł się również do deklaracji anty-LGBT. Komisja Europejska zagroziła Małopolsce, że zamrozi fundusze unijne na lata 2021-27, jeśli ta uchwała nie zostanie unieważniona.

Są zgłaszane takie zastrzeżenia, że nasza deklaracja - jak to jest ujęte - nie daje gwarancji właściwego wydatkowania środków z uwzględnieniem praw mniejszości. To jest absurdalny zarzut. Społeczeństwo polskie jest wyjątkowo tolerancyjne, mamy wielowiekową tradycję tolerancji i być może zachodnia Europa, która przez wieki mordowała się wzajemnie w wojnach domowych, wojnach religijnych, nie potrafi zrozumieć, że można być tolerancyjnym. W Polsce nie wiem, czy jest jeden promil ludzi, którzy uważają np., że w jakiś sposób trzeba prześladować kogokolwiek, kto jest inny - powiedział prof. Jan Tadeusz Duda.
Osobiście uważam i taka jest opinia, że uchylenie nie wchodzi w grę. Natomiast być może będziemy dokonywać pewnych nowelizacji - zaznaczył.

Zobacz także: Pandemia dobrym czasem na podwyżki dla polityków? Wiceminister zdrowia odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(504)
czeladnik
9 miesięcy temu
Właśnie panie profesorze KOMPETENCJE!
gosia
10 miesięcy temu
Nasi rządzący powinni zarabiać tyle co przeciętny POLAK..Kropka
gosia
10 miesięcy temu
Nasi rządzący powinni zarabiać tyle co przeciętny POLAK..Kropka
Zółtek
10 miesięcy temu
Idą do rządu by zarobić,albo ukraść pieniądze,a skutków ich pracy nie widać,ludzie bez osobowości,ŚMIECIARZE!!!!!!!!!
xcd
10 miesięcy temu
Czy ktoś zmuszał do pracy w jego wieku myślę że już czas najwyższy aby opuścił ten tatuś to stanowisko i poszedl na odpoczynek chciwy bardziej od syna czy oni mają Honor jaką odpowiedzialność ponosi ten Dziadeczek usiąść na ławeczce i prosić boga o zdrówko i nawet nikt nie zauważy że niema Pana na tym stanowisku a na pewno będzie lepiej dla Kraju
NIKO
11 miesięcy temu
JAKI OJCIEC,TAKI SYN.MĄDROŚCI TAM NIE WIDAĆ.
prawda
11 miesięcy temu
Duda niech przeliczy ile kasy podatników pochłaniają jej stroje to więcej niż by miała pensję
Anka
11 miesięcy temu
Zawsze się mówi że jak komuś mało to niech zmieni prace tyle tylko że oni sobie sami dają według uznania .
Jarek
11 miesięcy temu
Marny autorytet
emeryt
11 miesięcy temu
Taka para prezydencka to śmiechu warte, powinni dopłacać za to że mieszkają w pałacu i mają wszystko za darmo
***** ***!
11 miesięcy temu
Pacynka z długopisem to wstyd I hańba dla Polski.
Gen Flaszka
11 miesięcy temu
‌Panie prezydencie jak posłuchają pana ojca o powiązaniu kompetencji z wynagrodzeniem to pan będzie musiał dopłacać do tego interesu. Za samo łamanie konstytucji i sprzątanie po tym genialnym prawniku Zoro należy się kilkaset milionów zwrotu kosztów. Co drugi wyrok już idzie do kosza, bo sędzia był z Komży Łomża albo z Kropidła Licheń.. A gdzie reszta ?
Gen Flaszka
11 miesięcy temu
Juniorze Duda ty się ucz od taty. Wysokie stanowiska są dla ludzi kompetentnych. A prezydent ma być rycerzem Konstytucji Jaśnie Pani Rzeczypospolitej Polskiej a nie długoPISem małego, zgorzkniałego i nadętego jak balon staruszka. Albo karty Historii abo karteczki z kalendarza leczenia histerii.
NON
11 miesięcy temu
Żenująca wypowiedź: "to są stanowiska, które muszą być obsadzone ludźmi mającymi kompetencje i w związku z tym mają również i wymagania, jeśli chodzi o stronę materialną. Tak samo mają większe wydatki, muszą się porządnie ubrać, muszą reprezentować jakąś klasę"!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić