o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Kłamali na temat Agaty Dudy. Prawda okazała się inna

631
Podziel się

Andrzej Duda, przy okazji podwyżek dla parlamentarzystów, miał przyznać swojej żonie 18 tys. wynagrodzenia. Okazało się jednak, że przekazy z mediów społecznościowych nie są prawdziwe. Pierwsza dama nie otrzyma pensji.

Kłamali na temat Agaty Dudy. Prawda okazała się inna
Agata Duda nie dostanie podwyżki. (AKPA)
bEDHVavF

W piątek 30 lipca Andrzej Duda podpisał rozporządzenie w sprawie podwyżek dla parlamentarzystów. W sobotę marszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział złożenie projektu nowelizacji ustawy tak, aby podwyżki należały się również wójtom, burmistrzom, prezydentom miast oraz prezydentowi RP.

Agata Duda znowu bez pensji

W mediach pojawiły się doniesienia, że w ustawie jest także mowa o wynagrodzeniu dla pierwsze damy. Na Twitterze pojawiło się dziesiątki wpisów w tej sprawie - udzielali się nie tylko internauci, ale także dziennikarze

bEDHVavH

Nie są to jednak prawdziwe informacje. Zarówno w rozporządzeniu prezydenta, jak i projekcie nowelizacji, nie ma wzmianki o pensji dla Agaty Dudy.

To jest wierutna bzdura. Myślę, że ktoś absolutnie celowo używa takiego argumentu - skomentował dla portalu Konkret24.pl rzecznik Błażej Spychalski.
bEDHVavN

Na chwilę obecną nie ma planów, aby Agata Duda dostała swoją pensję. Nie mniej jednak takie doniesienia regularnie pojawiają się w mediach. Internauci wskazywali, że pierwsza dama będzie dostawać 18 tys. złotych miesięcznie.

Zobacz także: Ograniczenia dla niezaszczepionych? „Podstawa byłaby w Konstytucji”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDHVawi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(631)
Tymon
miesiąc temu
Za co pieniądze? Żyje na mój koszt. Sama wiedziała w co się pcha. Niech mnie nie wkurvia. Do roboty się weź niemowo.
Ende
miesiąc temu
A dlaczego Pani Duda miała by dostawać pensje za to że jest żoną Prezydenta wystarczyło by pracowała w Kancelarii jako tłumaczka i pobierała pieniądze jako pracownik a nie utrzymanka społeczeństwa z budżetu panstwa
GOŚĆ
miesiąc temu
Czytałem kilka artykułów, i nigdzie nie pisali ,że dostała pieniądze, które Jej przyznano. We wszystkich tych artykułach piszą, że nie dano Jej tych pieniędzy.
bEDHVawj
zxcvbgfdsa
miesiąc temu
Przestańcie pisać głupoty, wymiotować się chce czytając te bzdety. Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają t------y siedzące na kanapie w jednej ręce piwo, w drugie pilot. Geniusze których nikt nie docenił
Pfu
2 miesiące temu
Duda otrzyma podwyżkę za profesjonalne ukrywanie się i "przepracowanie"
Pol
2 miesiące temu
A jakoś nie wierzę
I...
2 miesiące temu
...ani słowa o kłamstwie
tak zero pens...
2 miesiące temu
dla polityków, niech sobie radzą jak Nowak ?
taka prawda
2 miesiące temu
Dajcie etat pierwszym damom - tak jako pierwszy zaapelował na łamach "Super Expressu" były prezydent Bronisław Komorowski.
a w komentarz...
2 miesiące temu
dalej szczucie, a najwięcej tych co przedtem kłamali że pierwsza dama dostanie pensję
WHO
2 miesiące temu
Połączony z antenami 5G, które spowodują, że ludzie będą się gotować od środka tak jak jedzenie w mikrofalówce. Umrze bardzo wiele ludzi w wieku 55+. Będzie on na jesieni lub w zimie tego roku. Będą zbiorowe mogiły bez pogrzebu. Jest to zaplanowane przez masonerię. Polacy mają być mniejszością etniczną w Polsce, a Polska korporacją rządzoną przez masonerię. Jeżeli sytuacja polityczna się nie zmieni, to ludzie będą tracić swoje firmy i nieruchomości, a w ich miejsce przyjdą inni ludzie.
suweren I sor...
2 miesiące temu
no jeszcze brakowałoby aby ta Pani była na naszym utrzymaniu wystarczy to, że od tego jest Jej mąż który powinien zabezpieczyć Ją ze swoich dochodów/przychodów ,tak to się odbywa w rodzinach a nie uwłaszczyć na naszych podatkach z których Ją żywimy i ubieramy tak z chwilą końca kadencji będzie potrzebny wielkogabarytowy transport od przeprowadzek
Agata Duda
2 miesiące temu
sobie poradzi - dutsche sprachen 100 razy lepiej niż tusk, to nawet jak jej męża posadzą, znajdzie sobie jakąś pracę za Oder.
bEDHVawb
VIOLA 33
2 miesiące temu
stop pensjom dla polityków. żaden kraj nie płaci im za intrygowanie zwłaszcza przeciwko własnemu krajowi. Rzekomo zarabiają mało, a skąd mają te majątki: pieniądze na kontach, działki, domy, czy po kilka mieszkań ? A gdzie podwyżki dla ratowników medycznych za ich faktycznie bardzo ciężką pracę ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić