Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Tusk "nie ma genu polskiego". Autor tych słów honorowym obywatelem Warszawy

453
Podziel się:

31-lipca prof. Wiesławowi Wysockiemu z UKSW w Warszawie przyznano medal honorowego obywatela Warszawy. Następnego dnia historyk w nieprzychylny sposób wypowiedział się o Donaldzie Tusku w TVP Info. - Nie ma tego genu polskiego - mówił na antenie państwowej telewizji.

Tusk "nie ma genu polskiego". Autor tych słów honorowym obywatelem Warszawy
Odznaczony medalem honorowego obywatela Warszawy prof. Wysocki (PAP, Tomasz Gzell)

Wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie prof. Wiesław Wysocki 31 lipca otrzymał medal honorowego obywatela Warszawy od prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Dzień później został zaproszony do TVP Info, gdzie komentował wypowiedź Donalda Tuska na temat powstańców.

Pamiętajmy, że powstańcy ginęli po to, abyśmy mogli co roku, kiedy tylko syreny cichną, wracać do normalnego, bezpiecznego życia wolnych ludzi. Nasza wolność nadaje szczególny sens ich ofierze. I dlatego nie możemy w nią wątpić. Jesteśmy im to winni. Chwała bohaterom – powiedział Tusk.

Przemowę lidera Platformy Obywatelskiej pokazano 1 sierpnia na antenie TVP Info. Wypowiedź ta najwyraźniej nie spodobała się prof. Wysockiemu, co w dość dosadnych słowach wyraził w programie.

Prof. Wysocki: "Tusk nie ma genu polskiego"

Jest to przewrotna bardzo i pokrętna wypowiedź. Myślę, że w Tusku jednak nie ma tego genu polskiego, a przynajmniej jest on o wiele słabszy i zagłuszony przez gen niemiecki, bo to brzmi bardzo obco – powiedział prof. Wysocki.

– Nie wróciliśmy do wolności. Tę wolność widzieliśmy właśnie w walce. Dlatego mówimy: "chwała poległym", "wolność żyjącym, ocalonym". On tego nie rozumie. Dla niego to są jakby dwa różne światy, z których sobie można przechodzić jak z pokoju do pokoju -  kontynuował Wysocki.

Za co otrzymał medal? Przyznany w wyniku "kompromisu"

Jak wynika z informacji na stronie Urzędu m.st. Warszawy, wykładowca kierujący Katedrą Historii XIX i XX w. na Wydziale Nauk Historycznych, otrzymał medal honorowego obywatela Warszawy w ramach uznania dla działalności niepodległościowej w czasach PRL.

Honorowe obywatelstwo przyznaje Rada Warszawy. Kandydaturę prof. Wysockiego zgłosili radni Prawa i Sprawiedliwości, argumentując ją dorobkiem naukowym historyka.

Radni nie kierują się wypowiedziami osób odznaczonych. Odznaczane są osoby o różnych poglądach politycznych, z różnych środowisk. Często stanowiska ogółu radnych wymagają kompromisu – powiedziała Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka Urzędu m.st. Warszawy w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".
Zobacz także: Donald Tusk ponownie na scenie politycznej. „Nie jest tak różowo”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(453)
ZOCHA
2 miesiące temu
Pan profesor zapomniał dodać, że pan Tusk mówi po niemiecku. Ten ważny argument jest bardzo często podnoszony przez ekspertów w tefałpe Ynfo.
Marian
2 miesiące temu
W Polsce są wyższe uczelnie i uczelnie katolickie. Często po wypowiedziach można poznać kto jest z jakiej uczelni. Tak się jakoś składa, że eksperci tefałpe są z tej drugiej wg. mnie lepszej.
Olo
4 miesiące temu
Fakt, wygląda jak komunistyczny prokurator Wyszyński i pewnie też ma takie geny. Marny profesorek z wiochy pod Łowiczem absolwent teologii KULowskiej.
111
4 miesiące temu
Wysocki, to żaden profesor. On niczego oryginalnego pod względem naukowym nie opublikował.To marny kompilator i tuba propagandowa PIS.
lukas
5 miesięcy temu
Kod genetyczny Polaków panie specjalisto od genetyki jest bardzo zbliżony do Ukraińców a także Niemców ze wschodnich landów iŻydów hazarskich. Świadczy o tym dominująca zawartość /ponad 50 %/ haplogrupy R1A1.
Feruła
6 miesięcy temu
No i nie skłamał Prof. Wysocki . W przeciwieństwie do tego co mówi inny profesor z innego uniwersytetu - taki np. Śpiewak
qwerty
7 miesięcy temu
i ma rację
iksim
7 miesięcy temu
PAMIĘTAJMY. Partia PO powstała jako nagroda, za likwidację polskich stoczni. Patrz dokumenty z likwidacji Stoczni Gdańskiej.
cder
7 miesięcy temu
tusk gdyby nie miał genu niemieckiego , to byłby nikim w brucxeli ,Dzieki temu genowi niemieckiemu szkalujacym polske zdobyl wysokie stanowiska
ewa
7 miesięcy temu
Porzekadło mówi że " Jak Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera" tylko ostatnio zbyt dużo namnożyło się tych którym tego rozumu zabrakło.
Bierz go.
7 miesięcy temu
Ten honorowy obywatel naszej stolicy to jakiś specjalista od genetyki czy może przygłupi jątrzyciel i napuszczacz Polaków na Polaków? Komuś chciał się przypodobać tą wypowiedzią? Może jeszcze jakieś splendory spłyną od obecnej władzy?
mik
7 miesięcy temu
a tan pan zapewne ma gen szowinisty, tyle, że badanie genów to poważne zajęcie profesjonalistów a nie beletrystyka historyka ,wszystko spsiało
POLKA
7 miesięcy temu
Zenada.Wezcie sie wszyscy co tak twierdza za zbadanie waszych korzeni,moze sie okazac ze wiele z was ma korzenie niemieckie,rosyjakie,ukrainskie i jeszcze inne.Czy slyszal ktos Ze do Pani Merkel mowiono w niemczech zeby wyjezdzala do polski.Polaku bys sie wstydzil ja jestem polka i mi wstyd za was.Dlaczego nie kazecie wyjezdzac innym ludziom jak z ukrainy ktorzy tu pracuja.wstyd
Genetyk
7 miesięcy temu
Wysocki, Wysocki... Był taki rosyjski muzyk, poeta, śpiewak... Może krewny profesora?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić