o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Tusk "nie ma genu polskiego". Autor tych słów honorowym obywatelem Warszawy

438
Podziel się

31-lipca prof. Wiesławowi Wysockiemu z UKSW w Warszawie przyznano medal honorowego obywatela Warszawy. Następnego dnia historyk w nieprzychylny sposób wypowiedział się o Donaldzie Tusku w TVP Info. - Nie ma tego genu polskiego - mówił na antenie państwowej telewizji.

Tusk "nie ma genu polskiego". Autor tych słów honorowym obywatelem Warszawy
Odznaczony medalem honorowego obywatela Warszawy prof. Wysocki (PAP, Tomasz Gzell)
bEEqcdIR

Wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie prof. Wiesław Wysocki 31 lipca otrzymał medal honorowego obywatela Warszawy od prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Dzień później został zaproszony do TVP Info, gdzie komentował wypowiedź Donalda Tuska na temat powstańców.

Pamiętajmy, że powstańcy ginęli po to, abyśmy mogli co roku, kiedy tylko syreny cichną, wracać do normalnego, bezpiecznego życia wolnych ludzi. Nasza wolność nadaje szczególny sens ich ofierze. I dlatego nie możemy w nią wątpić. Jesteśmy im to winni. Chwała bohaterom – powiedział Tusk.
bEEqcdIT

Przemowę lidera Platformy Obywatelskiej pokazano 1 sierpnia na antenie TVP Info. Wypowiedź ta najwyraźniej nie spodobała się prof. Wysockiemu, co w dość dosadnych słowach wyraził w programie.

Prof. Wysocki: "Tusk nie ma genu polskiego"

Jest to przewrotna bardzo i pokrętna wypowiedź. Myślę, że w Tusku jednak nie ma tego genu polskiego, a przynajmniej jest on o wiele słabszy i zagłuszony przez gen niemiecki, bo to brzmi bardzo obco – powiedział prof. Wysocki.
bEEqcdIZ

– Nie wróciliśmy do wolności. Tę wolność widzieliśmy właśnie w walce. Dlatego mówimy: "chwała poległym", "wolność żyjącym, ocalonym". On tego nie rozumie. Dla niego to są jakby dwa różne światy, z których sobie można przechodzić jak z pokoju do pokoju -  kontynuował Wysocki.

Za co otrzymał medal? Przyznany w wyniku "kompromisu"

Jak wynika z informacji na stronie Urzędu m.st. Warszawy, wykładowca kierujący Katedrą Historii XIX i XX w. na Wydziale Nauk Historycznych, otrzymał medal honorowego obywatela Warszawy w ramach uznania dla działalności niepodległościowej w czasach PRL.

bEEqcdJa

Honorowe obywatelstwo przyznaje Rada Warszawy. Kandydaturę prof. Wysockiego zgłosili radni Prawa i Sprawiedliwości, argumentując ją dorobkiem naukowym historyka.

Radni nie kierują się wypowiedziami osób odznaczonych. Odznaczane są osoby o różnych poglądach politycznych, z różnych środowisk. Często stanowiska ogółu radnych wymagają kompromisu – powiedziała Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka Urzędu m.st. Warszawy w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".
Zobacz także: Donald Tusk ponownie na scenie politycznej. „Nie jest tak różowo”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEqcdJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(438)
MIRA
miesiąc temu
jak może ktoś z tytułem profesora mówić takie głupoty, to jest poniżej godności zrobić z siebie pośmiewisko.Szanowny panie sorze a jaki to jest ten "polski gen" bo może i ja go nie mam, może to już jest gen pisowski to wtedy by sie zgadzało, bo pan zapewne go ma.
reks
miesiąc temu
A pan profesor to jakie geny posiada ,bo chyba nie polskie ..sądząc po aparycji.
Herr/
2 miesiące temu
Ależ on ma rację. Tusk zdecydowanie NIE ma polskiego genu. To typowy Niemiec. Jak sam POwiedział, dla niego "polskość to nienormalność".
bEEqcdJv
student
2 miesiące temu
Niektórym profesorom brak genu inteligencji i muszą z tym żyć.
TW Balbina
2 miesiące temu
Za tą wypowiedź o Tusku profesor powinien dostać medal od Putina
Twój nick
2 miesiące temu
Polak Polakowi wilkiem, a także profesorem po UKSW
@@@@@@@@@@@@@...
2 miesiące temu
Niech Profesor pomyśli nad genem Unruga ,następnie się zastanowi nad tym co mówi.Smutne
Anex
2 miesiące temu
O von Tchusku wolno mówić dobrze, albo wcale... Przynajmniej tak uważają jego wyznawcy, a poniższe komentarze są tego dowodem.
niemowle
2 miesiące temu
może tusku utworzy z lempartową gabinet usuwania ciąż plan doskonały na ludobójstwo
niemowle
2 miesiące temu
może tusk przytuli merkelową i putina to może,,,, coś skapnie platformie ale putin nie zapomiał jak platforma podpaliła budke pod ambasadą
niemowle
2 miesiące temu
co wasale niemmieccy mają do zaoferowania jakiś plan gospodarczy bo nie słyszałem- wolny sex; buhahahahahahhaahaha
Jacek-3
2 miesiące temu
Niedawno w tv był film przyrodniczy, w którym stwierdzono, że my ludzie współcześni, mamy w sobie część genów neandertalczyków. Patrząc na twarz pana profesora można domniemywać, że procent tych genów u niego jest szczególnie wysoki.
Glina kul.
2 miesiące temu
wreczono mu w Warszawie no na pewno nie Trzaskowski , pytanie kto aż tak nienawidzi Polski i polaków aby takiej miernocie wreczać medal?????
bEEqcdJn
Genetyk
2 miesiące temu
Przeprowadzilismy eksperyment - zmodyfikowalismy genom goryla wszczepiajac gen polski i w ten sposob powstal 'Zolnierz Chrystusa'
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić