o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Rydzyk chce więcej darowizn. Radio Maryja ma za mało pieniędzy

819
Podziel się

Ojciec Tadeusz Rydzyk zdecydował się na udzielenie wywiadu katolickiemu dziennikowi. Dyrektor Radia Maryja poruszył temat sytuacji finansowej kierowanego przez siebie medium. Mimo że chwali się niezależnością, liczy, że słuchacze staną się bardziej hojni.

Rydzyk chce więcej darowizn. Radio Maryja ma za mało pieniędzy
Ojciec Tadeusz Rydzyk wypowiedział się na temat finansów Radia Maryja. Podkreślił, że ma nadzieję na większą hojność ze strony słuchaczy. (PAP, Tytus Żmijewski)
bEDAjNqZ

Redemptorysta wypowiedział się na temat sytuacji finansowej Radia Maryja w wywiadzie dla gazety "Nasz Dziennik". Powstała ona właśnie z inicjatywy redemptorysty. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie krył zadowolenia, że dzięki finansowej niezależności nie musi uzależniać działalności medium od wpłat sponsorów, a także chodzić na ustępstwa wobec ugrupowań politycznych.

Jak zakładaliśmy radio, powiedzieliśmy sobie, że nie będzie ono utrzymywało się z reklam. (...) Wielcy tego świata nie mogą wpływać na to, co mówimy. To jest wolny głos – przyznał ojciec Tadeusz Rydzyk w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".
bEDAjNrb

Radio Maryja – finanse. Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi o kolejne wpłaty

Jak wyjaśnił dyrektor Radia Maryja, kiedy zakładał medium, założył, że utrzyma się ono dzięki wpłatom od słuchaczy. Udało się – mimo że środki nie są, co podkreślał ojciec Rydzyk, zbyt wysokie, pozwalają mu na realizowanie wyznaczonej misji.

"Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie". Wierzyliśmy, że utrzyma się dzięki ludziom. Te środki nie są duże, ale są i dzięki temu Radio Maryja jest niezależne – tłumaczył ojciec Rydzyk ("Nasz Dziennik").
bEDAjNrh

Jednocześnie redemptorysta nie ukrywał, że liczy na większą hojność ze strony słuchaczy Radia Maryja. Zaapelował nawet do czytelników "Naszego Dziennika", aby wspierali oni finansowo nie tylko toruńską rozgłośnię, ale i założoną przez niego uczelnię – Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.

Gdyby zechcieli przekazywać stały datek na naszą uczelnię, przeznaczać odpis podatkowy na dobry cel... Może czytelnicy "Naszego Dziennika" pomogliby znaleźć takich ludzi, powiedzieliby im o naszej uczelni? – apelował do czytelników "Naszego Dziennika" redemptorysta.

Radio Maryja może polegać nie tylko na wsparciu słuchaczy, lecz także obecnej władzy. Jak podaje portal Money, nieoficjalnie w ciągu ostatnich pięciu lat ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał od rządu Prawa i Sprawiedliwości dotacje w wysokości ponad 300 milionów złotych.

bEDAjNri
Zobacz także: Zobacz też: Duchowny uderzył w szkołę ojca Rydzyka. "Skrajny przykład głupoty"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDAjNrC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(819)
1968
2 miesiące temu
I GDZIE TEN BÓG? WNIOSEK Z TEGO ŻE SKORO KSIĘŻA SĄ TACY CWANI, BO TO PRZECIEŻ NIE TYLKO RYDZYK ALE WSZYSCY "CZARNI" CI W SUKIENKACH TO BÓG I JEZUS ŻYLI PODOBNIE , KOSZTEM I NA KOSZT LUDZI, REWELACJA , TO JA SIĘ PYTAM [POCO PRACOWAĆ? Z ŻEBRANIA MOŻNA DOROBIĆ SIĘ DUŻO WIĘCEJ, TAKI KSIĄDZ ZARAZ PO ŚWIĘCENIACH PIEPRZĄC GŁUPOTY W KOŚCIELE, ROBIĄC KAMPANIE WYBORCZE SPOŁECZEŃSTWU , ZBIERAJĄC NA TACĘ MA Z MIEJSCA SAMOCHÓD I TO NIE BYLE JAKI CHOĆ NIE KIWNĄŁ PALCEM ŻEBY NA NIEGO ZAROBIĆ.
Parafianie
2 miesiące temu
Odciąga ludzi od kościoła.Co na to Papież?
Wierzący w BO...
2 miesiące temu
Wstydu nie ma. to nie jest na pewno naśladowca Jezusa. módlmy się za tego człowieka
bEDAjNrD
Seniorka
5 miesięcy temu
To niech idzie do pracy do Biedronki rozkładać towary ,a nie tylko żądac ,do roboty
J 23
5 miesięcy temu
To są wymuszenia rozbójnicze. Co na to pan Zero.
gość
5 miesięcy temu
Ma-ryja niech się weżmie do roboty jak chce pieniądze.
Marzena
5 miesięcy temu
Szanowny panie Rydzyk. Oficjalnie składam wniosek o przyznanie mi bezzwrotnej zapomogi w wysokości 50 tys zł na wyprowadzenie się od rodziny, która robi mi z życia piekło. Proszę pokazać, że jest pan przykładnym chrześcijaninem, który podzieli się z bliźnim ostatnim kawałkiem chleba. Tylko proszę nie przysyłać mi pieczywa, bo od psychotropów, które muszę łykać, żeby nie skoczyć z mostu, mam spowolniony metabolizm i tyję od wszystkiego co nie jest sałatą. Z góry dziękuję i obiecuję rozpowszechnić fakt, że okazał się pan inny niż myślę
Sorry
5 miesięcy temu
Rydzu, bezdomni już rozdali wszystkie samochody
😠😠😠
5 miesięcy temu
Sam tytuł wywrócił mi flaki i otworzył nóż w kieszeni
Vałka
5 miesięcy temu
Wolałabym wrzucić milion złotych do kibla i spuścić wodę niż dać 5 groszy tej hienie bez sumienia
Skandal!!!!
5 miesięcy temu
A moze by tak w koncu to rydzysko jakas darowizne na szczytny cel zlozylo.Czyz ten nienazarty bogacz nigdy nie bedzie mial DOSC????????????????????
el-ka
5 miesięcy temu
Nigdy w życiu żadnych pieniędzy dla Rydzyka. Dostał już dosyć z naszych podatków. Niech jego radio utrzymują ci,którzy słuchają.
drugi sort
5 miesięcy temu
"Nie można służyć Bogu i mamonie" - Jezus z Nazaretu
bEDAjNrv
Szczery
5 miesięcy temu
Tadzik już dawno się zagalopowałeś. " chciwy dwa razy traci".
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić