Rydzyk chce więcej darowizn. Radio Maryja ma za mało pieniędzy

988

Ojciec Tadeusz Rydzyk zdecydował się na udzielenie wywiadu katolickiemu dziennikowi. Dyrektor Radia Maryja poruszył temat sytuacji finansowej kierowanego przez siebie medium. Mimo że chwali się niezależnością, liczy, że słuchacze staną się bardziej hojni.

Rydzyk chce więcej darowizn. Radio Maryja ma za mało pieniędzy
Ojciec Tadeusz Rydzyk wypowiedział się na temat finansów Radia Maryja. Podkreślił, że ma nadzieję na większą hojność ze strony słuchaczy. (PAP, Tytus Żmijewski)

Redemptorysta wypowiedział się na temat sytuacji finansowej Radia Maryja w wywiadzie dla gazety "Nasz Dziennik". Powstała ona właśnie z inicjatywy redemptorysty. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie krył zadowolenia, że dzięki finansowej niezależności nie musi uzależniać działalności medium od wpłat sponsorów, a także chodzić na ustępstwa wobec ugrupowań politycznych.

Jak zakładaliśmy radio, powiedzieliśmy sobie, że nie będzie ono utrzymywało się z reklam. (...) Wielcy tego świata nie mogą wpływać na to, co mówimy. To jest wolny głos – przyznał ojciec Tadeusz Rydzyk w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Radio Maryja – finanse. Ojciec Tadeusz Rydzyk prosi o kolejne wpłaty

Jak wyjaśnił dyrektor Radia Maryja, kiedy zakładał medium, założył, że utrzyma się ono dzięki wpłatom od słuchaczy. Udało się – mimo że środki nie są, co podkreślał ojciec Rydzyk, zbyt wysokie, pozwalają mu na realizowanie wyznaczonej misji.

"Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie". Wierzyliśmy, że utrzyma się dzięki ludziom. Te środki nie są duże, ale są i dzięki temu Radio Maryja jest niezależne – tłumaczył ojciec Rydzyk ("Nasz Dziennik").

Jednocześnie redemptorysta nie ukrywał, że liczy na większą hojność ze strony słuchaczy Radia Maryja. Zaapelował nawet do czytelników "Naszego Dziennika", aby wspierali oni finansowo nie tylko toruńską rozgłośnię, ale i założoną przez niego uczelnię – Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.

Gdyby zechcieli przekazywać stały datek na naszą uczelnię, przeznaczać odpis podatkowy na dobry cel... Może czytelnicy "Naszego Dziennika" pomogliby znaleźć takich ludzi, powiedzieliby im o naszej uczelni? – apelował do czytelników "Naszego Dziennika" redemptorysta.

Radio Maryja może polegać nie tylko na wsparciu słuchaczy, lecz także obecnej władzy. Jak podaje portal Money, nieoficjalnie w ciągu ostatnich pięciu lat ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał od rządu Prawa i Sprawiedliwości dotacje w wysokości ponad 300 milionów złotych.

Zobacz także: Zobacz też: Duchowny uderzył w szkołę ojca Rydzyka. "Skrajny przykład głupoty"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić