Ojciec Rydzyk zwrócił się do sędziów. Wspomniał o "bandzie złoczyńców"

528

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu założonej przez o. Tadeusza Rydzyka odbyła się konferencja naukowa pod hasłem "W obronie państwa prawa". Toruński redemptorysta podczas swojego przemówienia zwrócił się do sędziów i prawników w Polsce. Co im przekazał?

Ojciec Rydzyk zwrócił się do sędziów. Wspomniał o "bandzie złoczyńców"
O. Tadeusz Rydzyk zwrócił się do sędziów i prawników w Polsce (YouTube, Radio Maryja)

Toruńska uczelnia wraz z Ogólnopolskim Zrzeszeniem Sędziów "Sędziowie RP" po raz drugi zorganizowali konferencję poświęconą praworządności. Rektor i założyciel uczelni o. Tadeusz Rydzyk wygłosił słowo wstępu. W przemówieniu podziękował uczestnikom konferencji.

Mamy być otwarci na prawdę, na człowieka. Dziękujemy za zaufanie, za przybycie, a przede wszystkim za świadectwo. Państwo dają świadectwo służby prawdzie i porządkowi. Za to dziękujemy. Tego potrzebuje każdy człowiek. Potrzeba nauczycieli i świadków. I za to świadectwo dziękujemy - podkreślił dyrektor Radia Maryja.

O. Rydzyk przypominał też słowa papieża Benedykta XVI, jakie wygłosił w Bundestagu 22 września 2011 r. Ojciec Święty wówczas przestrzegał, czym grozi odłączenie prawa stanowionego od moralności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ojciec Rydzyk emerytem? „Zależy jak on się czuje”
Przeżyliśmy odłączenie władzy od prawa. Przeciwstawienie się władzy prawu. Podeptanie przez nią prawa tak, iż państwo stało się narzędziem niszczenia; stało się bardzo dobrze zorganizowaną bandą złoczyńców - cytował o. Rydzyk

Następnie głos zabrał przewodniczący Ogólnopolskiego Zrzeszenia "Sędziowie RP", Zygmunt Drożdżejko oraz inni prelegenci.

Ta konferencja jest konferencją bardzo aktualną. Musimy stawać w obronie państwa prawa - zaznaczył sędzia Zygmunt Drożdżejko.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić