Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Ojciec Tadeusz Rydzyk z zakazem od Kanadyjczyków. To cena antysemickich wypowiedzi

25

Kanadyjczycy postanowili ukarać ojca Tadeusza Rydzyka. Na duchownego nałożono zakaz odprawiania mszy w tym kraju. To efekt antysemickich i homofobicznych wypowiedzi.

Ojciec Tadeusz Rydzyk z zakazem od Kanadyjczyków. To cena antysemickich wypowiedzi
O. Rydzyk z zakazem odprawiania mszy w Kanadzie (Getty Images, Adam Guz, Gallo Images Poland)

Ojciec Tadeusz Rydzyk miał zaplanowane nabożeństwa w kilku parafiach w zachodniej Kanadzie, do których uczęszcza miejscowa Polonia. Jak podaje jednak portal gazetagazeta.com, duchowny otrzymał zakaz odprawiania mszy św., a także organizowania spotkań w katolickich diecezjach na tym obszarze. Taką decyzję podjął arcybiskup Edmonton Richard Smith.

Co jest powodem takiego ruchu? Chodzi o "oburzające poglądy ojca Rydzyka". W wypowiedziach tego kapłana wielokrotnie pojawiały się wątki homofobiczne oraz antysemickie.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, szef kontrowersyjnej rozgłośni Radio Maryja w Polsce, otrzymał zakaz odwiedzania archidiecezji Edmonton i podlegających jej parafii. Zakaz wynika z wieloletniego rozpowszechniania przez jego stację treści antysemickich i homofobicznych - przekazał portal B’nai Brith Canada, który cytuje gazetagazeta.com.

Ojciec Tadeusz Rydzyk upominany przez papieży

Zachowania ojca Rydzyka już wcześniej były potępiane przez papieży. Za jego ekstremizm upominali go Jan Paweł II i Benedykt XVI. Jak widać jednak, duchowny nadal wzbudza kontrowersje i - w ocenie innych osób - narusza obowiązujące zasady.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić