Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Ojciec znalazł dziecko z nagim 50-latkiem. Aresztowanie pedofila w Rudzie Śląskiej

91

W ręce policjantów z Rudy Śląskiej trafił 50-letni mężczyzna, który jest podejrzany o dopuszczanie się "innych czynności seksualnych wobec małoletniej". Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 2 miesiące.

Ojciec znalazł dziecko z nagim 50-latkiem. Aresztowanie pedofila w Rudzie Śląskiej
Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali pedofila (slaska.policja.gov.pl)

Szczegóły zatrzymania pedofila opisują funkcjonariusze na stronie śląskiej policji. "50-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej został zatrzymany przez policjantów po tym, jak ojciec małoletniej nakrył go nagiego z jego dzieckiem" - informują mundurowi.

Mężczyzna zwabił dziewczynkę do swojego mieszkania, częstując ją słodyczami. Prosił, żeby nikomu nie mówiła o tym, co dzieje się w mieszkaniu. Na szczęście czujne koleżanki powiadomiły ojca dziewczynki, że poszła do mieszkania sąsiada i nie wychodzi z niego - kontynuują.

Prokurator postawił już podejrzanemu zarzut dopuszczania się "innych czynności seksualnych wobec małoletniej poniżej 15. roku życia". Śledczy wystąpili z kolei z wnioskiem do prokuratury o tymczasowe aresztowanie 50-latka. Sąd przychylił się do tej prośby.

Zobacz także: Były policjant zdradza kulisy przesłuchań. "Kłamstwo widać, słychać, a czasem i czuć"

Pedofil w rękach policji. Co mu grozi?

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. To jednak nie wszystko.

Teraz policjanci badają, czy wcześniej rudzianin również dopuszczał się takich przestępstw i czy nie wykorzystał więcej dzieci. Jeżeli doszło do czegoś takiego, to kara oczywiście będzie wyższa.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić