Okradł kobietę, a wcześniej pobił ją młotkiem. Teraz został schwytany

3

Nina Rothschild właśnie schodziła do metra, kiedy ktoś zepchnął ją ze schodów, wyrwał torebkę oraz wymierzył brutalne ciosy młotkiem w twarz i głowę. Cały Nowy Jork szukał zwyrodnialca, który dopuścił się tak okrutnego czynu. Teraz został aresztowany.

Okradł kobietę, a wcześniej pobił ją młotkiem. Teraz został schwytany
Ten mężczyzna dopuścił się brutalnego pobicia 57-latki, która właśnie wracała z pracy (NYPD)

Do napaści na Ninę Rothschild doszło na stacji metra w Queens w Nowym Jorku. Mimo że głównym celem napastnika było odebranie 57-latce torebki, zepchnął ją ze schodów oraz wymierzył tak brutalne ciosy młotkiem, że roztrzaskał kobiecie czaszkę. Rothschild trafiła do szpitala i wciąż nie odzyskała pełnej sprawności.

Napaść w metrze. Policja zatrzymała oprawcę 57-latki

Funkcjonariusze nowojorskiej policji udostępnili na swoim profilu na Twitterze nagranie z miejskiego monitoringu, na którym zarejestrowano całe zdarzenie. Liczyli, że komuś uda się rozpoznać bandytę i w rezultacie – doprowadzić do niego stróżów prawa.

Jak podaje Fox News, funkcjonariuszom policji finalnie udało się odnaleźć, a także zaaresztować winowajcę. Okazał się nim być 57-letni William Blount. Jego ostatnim znanym miejscem pobytu był dawny hotel, który od czasu wybuchu pandemii COVID-19 pełni rolę schroniska dla osób w kryzysie bezdomności.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W toku śledztwa wyszło na jaw, że William Blount nie po raz pierwszy dopuścił się popełnienia przestępstwa. W latach 1983-1993 57-latek był czterokrotnie aresztowany w Nowym Jorku za rabunek, włamanie, kradzież i posiadanie narkotyków.

William Blount usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz napaści. Czyn 57-latka potępił sam Eric Adams, burmistrz Nowego Jorku. Na przestrzeni ostatnich tygodni Adams opracowywał plan, dzięki wdrożeniu którego nowojorskie metro ma stać się bezpieczniejszym miejscem.

Za każdym razem, kiedy jadę metrem, ludzie opowiadają mi o swoim strachu przed korzystaniem z tego środka transportu – podkreślił Eric Adams (Fox News).
Zobacz także: Zobacz też: Przypadki napaści seksualnej w "taksówkach na aplikację". Ofiar jest coraz więcej. "Skandal!"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić