Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KLS
|

Brutalny atak na proboszcza. Napastnik krzyczał, że przyszedł go zabić

54
Podziel się

W niedzielę 14 listopada ksiądz Jarosław Zabłocki zamiast odprawiać mszę, padł ofiarą ataku. Na plebanię wtargnął nietrzeźwy mężczyzna i zaczął okładać proboszcza pięściami. Wykrzykiwał, że chce go zabić!

Brutalny atak na proboszcza. Napastnik krzyczał, że przyszedł go zabić
ksiądz Jarosław Zabłocki został zaatakowany na plebanii (Facebook, Parafia rzymskokatolicka pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty)

Do tego brutalnego ataku na proboszcza doszło w parafii pw. św. Jana Apostoła Ewangelisty w Dziećmorowicach na Dolnym Śląsku. W niedzielę w godzinach popołudniowych mężczyzna pod wpływem alkoholu dobijał się do drzwi plebanii.

Mężczyzna domagał się wpuszczenia go, bo "przyszedł go zabić". Kapłan prosił go o zachowanie spokoju. To na nic się jednak zdało, bo mężczyzna nie przestawał walić w drzwi.

Nie chciałem dać się sprowokować, więc próbowałem z nim spokojnie rozmawiać. Mężczyzna jednak zaatakował mnie i bił przedmiotami, które miał pod ręką. Próbowałem się bronić, ale też nie chciałem zrobić mu krzywdy. Kiedy uciekał, pojechał za nim jeden z mieszkańców i pomógł policji w ujęciu sprawcy. Dziś zostaną mu postawione zarzuty - powiedział portalowi gosc.pl ks. Jarosław Zabłocki, zaatakowany proboszcz.

Okazało się, że duchowny nie zna napastnika, więc motyw nie może być osobisty. Ksiądz Zabłocki ma jednak podejrzenia, że może to być efektem nawoływania do "piłowania katolików" przez niektórych polityków.

Po całym incydencie ludzie mówili mi, że już wcześniej widzieli tego pana przechadzającego się po Dziećmorowicach i powtarzającego, że zabije księdza. Nikt tego jednak nie brał poważnie. A szkoda, bo może gdybym wiedział wcześniej o ataku, uwrażliwiłbym policję, która w naszej wsi jest niezwykle oddana służbie obywatelom, i udałoby się uniknąć całej tej sytuacji - zauważa duszpasterz.

Na szczęście duchowny uszedł z tej sytuacji niemal bez szwanku. Jedynie drzwi plebanii są zniszczone. Zależy mu jednak na tym, by jego wierni czuli się bezpiecznie w kościele i ogólnie wsi, dlatego warto jest na bieżąco monitorować sytuację.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
Ukradł
2 miesiące temu
I woła, że go okradli. Gdyby nie pieprzył o tym piłowaniu, to nawet bym mu współczuł?
Dnsns
2 miesiące temu
Przemocy mowimy stanowcze nie, zarowbo ze strony kosciola jak i ze strony ludzi swieckich.
Jurek
2 miesiące temu
Ciekawe jaki mial motyw
gość
2 miesiące temu
dokonało jak nie to szkoda
Adam N 1973
2 miesiące temu
@ Adam. Nie jestem wzorem katolika. I nie po drodze mi ze wszystkim co głosi Kościół katolicki. Ale wam Europejczycy nie pozwolę na zmianę Polski w świeckie państwo. Będziecie próbować, to my Polacy POgonimy was z NASZEJ, nie waszej ojczyzny. Waszą ojczyzną jest Bruksela lub Berlin
Adam
2 miesiące temu
Czas najwyższy skończyć z kościołem i tym katolickim cyrkiem.
Gosć
2 miesiące temu
Teraz nienawiść w stosunku do księży wzrasta. To co oni wyprawiają to już o pomstwę do nieba zakrawa. Nas zwykłych ludzi tłamszą a pedofili i opasów wystawiają na piedestale. Nie chodzę do kościoła i nigdy nie pójdę. Dla mnie to jest sekta
Pytacz
2 miesiące temu
Czy pOsioł Nitras ma alibi ?
Oilarz
2 miesiące temu
A jakby tak Nitrasowi coś opiłować coś męskiego
Anita Tvn
2 miesiące temu
Ile ważą kości Werner a ile ciało ? Czego więcej ?
Powstaniec
2 miesiące temu
TVN to piąta kolumna na terenie Polski
Graś
2 miesiące temu
Prawda jest taka że TVN24 kibicuje Łukaszence i tylko czeka kiedy ta chorda uchodzcœw ruszy na terytorium RP
Teściowa
2 miesiące temu
TVN24 to wrog śmiertelny RP
Kat
2 miesiące temu
Zapakować Morozowskiego w kontener i wysłać do Palestyny
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić