Okropne sceny w centrum Ostrołęki. Nie da się na to patrzeć

539

W mediach społecznościowych pojawił się drastyczny film z Ostrołęki w woj. mazowieckim. To dosłownie kilka sekund, ale nagranie wstrząsa. Widać na nim bestialskie zachowanie mężczyzny wobec psa.

Okropne sceny w centrum Ostrołęki. Nie da się na to patrzeć
Mężczyzna okładający pięściami psa

Media społecznościowe obiegł drastyczny film. Opublikowało je jedno z ostrołęckich przytulisk dla zwierząt.

Widać na nim mężczyznę i psa w centrum miasta. Całe zajście miało miejsce 8 września przed godziną 19.00 przy drogerii na ul. Dzieci Polskich. Nagranie ma zaledwie 5 sekund, ale to wystarczyło, by wywołać zgorszenie wśród oglądających. Na filmie widać, jak mężczyzna okłada psa pięściami.

Barbarzyńskie zachowanie

Sprawca dwukrotnie uderzył zwierzę pięścią w pysk. Nie zwracał w ogóle uwagi na świadków. Z nagrania wynika, że większość świadków nie reagowała na to, co się dzieje. Pod koniec filmu słychać jednak krzyk kobiety: "co ty robisz?!".

Jak możecie stać czy iść, widzieć to i nie reagować? Dlaczego zareagowała jedna osoba na całą grupę ludzi na ulicy? A ten pies może jutro nie żyć! Co z Wami ludzie? Macie w sobie odrobinę człowieczeństwa do jasnej cholery? - grzmiało przytulisko "OdNowa" na Facebooku.

Ostatecznie pies został odebrany właścicielowi. Wiadomo, że ma zaledwie pół roku i waży 17 kilogramów. Na całe szczęście nie doznał obrażeń w wyniku brutalnego taku eks-pana.

Jeśli ktoś złoży w tej sprawie zawiadomienie na policję lub do prokuratury, może zostać wszczęte śledztwo w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Mężczyźnie może za to grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Bił psa w centrum miasta
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić