Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Okrucieństwo Rosjan. Nie mieli litości dla jeńców. Szokujące nagranie

Rosjanie wykazują się niebywałym okrucieństwem na Ukrainie. Nie ma dla nich znaczenia, czy ktoś jest cywilem czy wojskowym. Kolejne nagranie z frontu walk tylko to potwierdza. Film pokazuje, jak Rosjanie zachowali się wobec ukraińskich żołnierzy, którzy poddali się podczas walki.

Okrucieństwo Rosjan. Nie mieli litości dla jeńców. Szokujące nagranie
Rosjanie zastrzelili Ukraińców, którzy się poddali (Twitter, Nexta)

To już 22 miesiąc walk w Ukrainie. Ani jedna, ani druga strona nie jest w stanie przełamać linii frontu. Rosjanie usiłują zdobyć ziemie wokół Awdijiwki. Ukraińcy odpowiadają ogniem w innych miejscach.

Rosjanie w trakcie trwania wojny w Ukrainie wykazali się niebywałym okrucieństwem. Irpień, Bucza, Mariupol - to nazwy miejscowości, gdzie żołnierze Putina dokonywali bezwzględnej rzezi na ludności cywilnej. Rosja nie respektuje praw człowieka. Odbiera je również ukraińskich żołnierzom.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Będzie III wojna światowa? Polski ekspert wyjaśnia

Tak Rosjanie potraktowali Ukraińców. Co za okrucieństwo

Konwencja genewska, która reguluje zasady traktowania jeńców wojennych, mówi jasno, że należy się z nimi obchodzić w sposób humanitarny. W teorii Rosjanie zatrzymujący poddających się Ukraińców powinni ich ewakuować do obozów z dala od miejsca walk. Jeńcy powinni mieć zapewnioną opiekę lekarską.

Nexta opublikowała nagranie pokazujące, co Rosjanie zrobili z zatrzymanymi Ukraińcami. Żołnierze wyszli z rękami w górze w geście poddania się. Jeden z nich położył się na ziemi z dłońmi położonymi na głowie. Wkrótce potem z podziemnej kryjówki wyszedł drugi.

Rosjanie nie mieli dla nich litości. Po prostu zastrzelili obu ukraińskich żołnierzy. Jak podaje Maria Drutska na X (dawniej Twitter), ukraińscy żołnierze pochodzili z 45. oddzielnego batalionu strzeleckiego. Do zbrodni miało dojść w miejscowości Stepowe okolicy Awdijiwki. Zwracamy uwagę, że poniższe nagranie jest drastyczne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Brutalizacja działań rosyjskich zbrodniarzy postępuje. Warto zaznaczyć, że do armii Putina są przyjmowani m.in. więźniowie, w tym zabójcy i gwałciciele. Wojna jest zjawiskiem, które z człowieka wydobywa najmroczniejsze i najbardziej godne potępienia instynkty. Powyższe nagranie jest dowodem na poparcie tej tezy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić