Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
SSŃ
|
aktualizacja

Olsztyn. Spakowała szczeniaki w reklamówkę i wyrzuciła do śmieci

16
Podziel się

Trudno uwierzyć w to, co zrobiła jedna z mieszkanek Olsztynka. Kobieta zapakowała cztery nowo narodzone szczeniaki do worka foliowego i wrzuciła je do kubła na śmieci. Niestety, jeden z piesków nie przeżył. Ich właścicielka surowo zapłaci za swój potworny czyn.

Olsztyn. Spakowała szczeniaki w reklamówkę i wyrzuciła do śmieci
Szczeniaki zostały wyrzucone na śmietnik (KMP w Olsztynie)

Do przerażającej sytuacji doszło we wtorek. Mieszkaniec Olsztynka, przechodząc obok altany śmietnikowej, usłyszał niepokojące popiskiwanie dochodzące z jednego z kubłów. O swoim odkryciu natychmiast powiadomił policję.

Wyrzuciła szczeniaki do śmietnika

Jak dowiedzieli się przybyli na miejsce funkcjonariusze, kobieta wrzuciła do śmietnika foliowy worek ze szczeniakami, ale po interwencji zaniepokojonych sąsiadów przyszła po nie i wzięła psy z powrotem do domu.

Mundurowi wybrali do mieszkania wskazanego przez sąsiadów kobiety. Zastali tam 64-latkę, która szybko przyznała się, że wyrzuciła cztery dwutygodniowe szczeniaki do śmietnika, a następnie je zabrała. Niestety w międzyczasie jeden z psów zmarł.

Funkcjonariusze powiadomili o sytuacji Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals w Olsztynie. Wolontariusze wkrótce odebrali szczeniaki oraz ich matkę właścicielce i otoczyli zwierzęta należytą opieką.

Wszystkie psy zostały od razu przewiezione do weterynarza. Maluchy z lekką hipotermią otrzymały natychmiast pomoc. Mama wystraszona i lekko agresywna, nie dała się dotknąć (zapewne broni maluchów) - napisano na stronie OTOZ Animals inspektorat w Olsztynie

Psy trafiły na razie do hotelu dla zwierząt. Wolontariusze szukają dla nich nich nowego, kochającego domu.

Okropny czyn nie ujdzie 64-latce płazem. Kobieta została zatrzymana i zabrana do policyjnego aresztu. Jak się okazało, w czasie zdarzenia była nietrzeźwa.

Swoje zachowanie tłumaczyła brakiem środków finansowych potrzebnych do opieki nad zwierzętami - informuje KMP w Olsztynie.

W środę mieszkanka Olsztynka usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami, za go może jej grozić nawet do 3 lat więzienia.

Zobacz także: Szczepienie zwierząt domowych na koronawirusa. Ekspert: ''jeśli wirus nie znajdzie człowieka, to zarazi zwierzę''
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Margolena
2 tyg. temu
"Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzeta"J. Bernard Show. Nie toleruję zwierząt w łóżku przy stole czy na tapczanie na ktorym śpię jem mieso i czaem kupię skórzane buty ale szczeniaki w śmietniku czy królik w kuble budzą we mnie oburzenie. Dobrze że jest paragraf ktory reguluje taki niehumanitaryzm bo jak widać na przykładzie 64 latki zezwierzecenie Polakow dotyka coraz starszych wiekiem..
Tymoteusz
2 tyg. temu
Sporo winy w wychowaniu ludzi w takim traktowaniu zwierząt ma kościół. utwierdził ich w przekonaniu iż zwierzak nie ma duszy więc jest czymś gorszym , a gdyby już tak bóg chciał tę ludzkość oddzielić od zwierzaka to po co stworzył zwierzaczki idealnie jak ludzi: mięsko, krew, czynności fizjologiczne te same i prokreacyjne. No tak odróżnił jednak ludzi od zwierząt, zwierzęta bardziej dbają o potomstwo i ludzi często kochają bezwarunkowo
Hhh
2 tyg. temu
W Olsztynku? Pewnie jeszcze ma w piwnicy widły po dziadku?
Donek
2 tyg. temu
Żal wam psów a nad losem dzieci nienarodzonych nikt się nie pochyli. Już długo ta nasza "cywilizacja" nie potrwa.
?????
2 tyg. temu
O matko i córko! Szczeniąt żal, tego który odszedł też szkoda, ale przestańcie, zwierzęta nie umierają (zdychają lub bardziej w brzmieniu humanitarnie odchodzą). Litości "pisarze" , następuje dehumanizacja człowieka, człowiek bez duszy, a zwierzęta mają duszę?
Geezus
2 tyg. temu
Ale tytuły to macie straszne... Zrobiła TO ze szczeniakami. Brzmi, jakby je przeleciała. Ogarnijcie się
thunderbolt
2 tyg. temu
64-lata czyli pewnie wyborca PiS-u...
jebac takich ...
2 tyg. temu
Takich "ludzi" trzeba nacinac i zamykac w beczkach z kwasem. Kazdy kto krzywdzi psy powinien byc pozbawiony praw do zycia.
Domino
2 tyg. temu
Czekała aż 2 tygodnie i dopiero wyrzuciła, bo zapewne nie okazały się zbyt rasowe aby je opchnąć za dobrą cenę.
Taka prawda
2 tyg. temu
Bardziej mnie martwi los ludzi niż zwierząt.
Pobożny arab
2 tyg. temu
Dla tych co krzywdzą dzieci i zwierzęta nie mam żadnej litości , żadnej !
To ktoś ,kto...
2 tyg. temu
Zwierzęta powinny być zarejestrowane ,zaczipowane, objete obowiązkowa opieką lekarską. Nie stać Cie nie bierz zwierzaka
Danuta
2 tyg. temu
Brak słów na takie zachowanie. Zakaz posiadania zwierząt. Kara dla właścicielki powinna być bardzo surowa.
Teresa
2 tyg. temu
Ludzie już dawno przestali być istotami z uczuciami. Mordujemy własne dzieci, zabijamy w bestialski sposób zwierzęta, niszczymy planetę... Ludzkość skończy się przez ludzi...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić