One tu uwielbiają. Warszawskie zoo pokazało nagranie

2

Warszawskie zoo opublikowało nagranie, na którym możemy zobaczyć, jak opiekunowie dbają o stopy słoni. Jak tłumaczą, od odpowiedniego wyprofilowania kopyt zależy prawidłowy chód słoni. Dodają, że słonie uwielbiają takie zabiegi pielęgnacyjne.

One tu uwielbiają. Warszawskie zoo pokazało nagranie
Tak wygląda pielęgnacja stóp słonia (Facebook)

Nie tylko ludzie muszą dbać o swój wygląd, ale też zwierzęta. Istotne znaczenie odgrywają tu jednak nie walory estetyczne, lecz troska o własne zdrowie. Przekonały się o tym słonie ze stołecznego zoo, których opiekunowie starannie dbają o ich stopy.

Opiekunowie dbają o zdrowie słoni

Niezwykły filmik warszawscy opiekunowie udostępnili na Facebooku. Widać na nim, że pracownicy bardzo odpowiedzialnie podchodzą do zdrowia słoni. Regularnie przeprowadzają korekcję kopyt i podeszew.

Jak tłumaczą opiekunowie, przy tak dużej masie bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie wyprofilowanie kopyt. Pielęgnacja polega też na sprawdzeniu, czy w stopy słoni nie wbiło się żadne ciało obce.

Dla słoni to czysta przyjemność

Korekcja jednej stopy trwa średnio około 20 minut. Długość zabiegu zależy też od wielkości podeszwy oraz od tego, jak często się go stosuje. Opiekunowie przekonują jednak, że dla samych słoni jest to czysta przyjemność.

Filmik z akcji pielęgnacji stóp słoni można obejrzeć TUTAJ.

Zobacz także: Piękna zielona skorupka zaczyna pękać. Oto co udało się nagrać w ptaszarni
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić