o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Po interwencji ministra Czarnka pracownik uczelni przeprosił Pawła Kukiza

792
Podziel się

Jeden z wykładowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) obraził w sieci Pawła Kukiza. Minister edukacji Przemysław Czarnek poprosił władze uczelni o zajęcie się sprawą. Autor obraźliwych tweetów przeprosił lidera Kukiz'15 za obraźliwe komentarze pod jego adresem.

Po interwencji ministra Czarnka pracownik uczelni przeprosił Pawła Kukiza
Paweł Kukiz. (AKPA)
bESpFLed

Pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) napisał o Pawle Kukizie m.in. "gnój" i "gnida", a innych posłów nazywał "kundlami Kaczyńskiego". Minister edukacji i nauki natychmiast zareagował, podkreślając w ubiegły czwartek na antenie Radia Poznań, że "nie pozwoli, żeby tego typu osoby nosiły miano nauczycieli akademickich".

Przemysław Czarnek podał na antenie nazwisko wykładowcy, tłumacząc, że jest on germanistą z tytułem doktora. Minister podkreślił, że pracownik UAM skasował "obelżywego tweeta pod adresem pana posła Kukiza". Dodał jednak, że powinien jeszcze przeprosić lidera Kukuz'15 za "to tragiczne zachowanie".

bESpFLef
Jeżeli poczuł się Pan [Paweł Kukiz - przyp. red.] urażony moimi tweetami z dni 11-12 sierpnia br., przepraszam. Wszystkie wpisy, w których pada Pańskie nazwisko, skasowałem - napisał we wtorek pracownik UAM.

Minister Przemysław Czarnek zaznaczył na antenie Radia Poznań, że autor obraźliwych postów "jest jedną z twarzy jednego z niezwykle ważnych uniwersytetów w Polsce", dlatego pisemnie zwrócił się do władz uczelni z prośbą o pilne zajęcie się sprawą. Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu do tej pory nie odniosły się do sprawy.

bESpFLel
Zobacz także: Polscy żołnierze szukają rodziców 13-letniego Afgańczyka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpFLeG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(792)
EUropejczyk
3 miesiące temu
Zostając politykiem lub politykierem - przyjmuje się sytuacje temu podobne, prawda niezakamuflowana bezpośrednio w "mordę" jako oczywistą. Po deklaracjach o "SZMACIARZU" pięć lat temu nie ma powodu do obrażania się na swoich wyborców. Czyżby jeszcze tego nie zrozumiał? A to jest poziom "na wysokich, ważnych stołkach". Doktor germańskiej filologii wyłożył tę prawdę w sposób prosty, zrozumiały, bo dyplomatyczne mogłyby nie zostać poprawnie zrozumiane. Kolegów-muzyków obrońca Czarnek jakoś nie zastraszał.
Realista
3 miesiące temu
Teraz czekamy aż Kukiz przeprosi posła Sterczewskiego, który niósł chleb dla głodujących na granicy za obelżywy mem. No dawaj "gnoju", sam chciałeś, żeby tak ciebie nazywać jak zostaniesz politykiem.
Boss
3 miesiące temu
Wymuszone przeprosiny. Pan Kukiz usatysfakcjonowany? Odzyskał godność?
bESpFLeH
xgmgh
3 miesiące temu
Za wszystkie ustawy PiSu na ta partię nie spadł taki hejt. Lex-tvn to też przeciez ustawa PiSu. Ten hejt na Kukiza jest Kaczyńskiemu na rękę, bo ludzie całą frustrację za tą ustawę wylewają na niego. A to z kolei źle wróży Kukizowi - on jest nieopierzony i dał się PiSowi zrobić jak dziecko...
PiSwypad
3 miesiące temu
Dawni znajomi z branży muzycznej już go odpowiednio nazwali. Potwierdziło się, że zawsze był fałszywy.
USA
3 miesiące temu
A czego się spodziewaliście. Mnie to nie ruszało do momentu, kiedy wystąpił przeciwko zespołowi.
Jurik
3 miesiące temu
A kiedy zajmiecie się panią profesor Pawłowicz? Tak tylko pytam, bo raczej nie oczekuję działań w tym temacie.
Joazin
3 miesiące temu
Wpis można usunąć ale co się myśli o człowieku to się myśli. A Pan Kukiz zadowolony?
Joazin
3 miesiące temu
Nie przezywaj Pana - przeproś Pana. No jak w szkole w grupie klas 1-3.
waldek
3 miesiące temu
zablokowac go w normalnych mediach sam zniknie
major walenda
3 miesiące temu
kukiz pusc sobie swoj kawalek , virus sld , hahhahahahahahhahaaa dla tych co nie slyszeli , YT virus sld , ales to nam ladnie wyspiewal i co nie wstydzisz sie ??!?!??!?!?!!? bo teraz ciebie nienawidza hahahhahahaa ales se pan narobil
Naród
3 miesiące temu
Jeden wart drugiego
CZERNIAK
3 miesiące temu
do resekcji NA CITO!
bESpFLez
Michu
3 miesiące temu
Czarnek nie lepszy, Kukiz też tak jak cała reszta,ale oni nie znają słowa przepraszam,bo za co?biedni ludzie, jeszcze walczą z małpa o drzewo
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić