Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

ONZ błaga o pomoc. Potworne, co dzieje się na oczach świata

142
Podziel się:

ONZ alarmuje o klęsce głodu w Jemenie, gdzie trwa największy kryzys humanitarny na świecie. Według szacunków w tym roku będzie głodować ponad 16 milionów Jemeńczyków. 50 tysięcy ludzi już jest na skraju śmierci, a kolejne 5 milionów jest od tego o krok.

ONZ błaga o pomoc. Potworne, co dzieje się na oczach świata
Wojna w Jemenie trwa. Sytuacja ludności cywilnej dramatycznie się pogarsza (Getty Images)

W Jemenie trwa największa katastrofa humanitarna na świecie. ONZ alarmuje, że sytuacja w tym kraju dramatycznie się pogarsza.

Pomocy humanitarnej potrzebuje 80 proc. Jemeńczyków. Wszystko z powodu wyniszczającej i trwającej od lat wojny domowej oraz blokady pomocy międzynarodowych organizacji. Dramatyczną sytuację potęguje pandemia COVID-19.

Klęska głodu w Jemenie zagraża milionom ludzi

Według ONZ głód grozi ponad 16 mln ludzi w Jemenie. 50 tys. już jest na skraju śmierci, a kolejne 5 mln jest od tego o krok.

Szacuje się, że poważne niedożywienie zagraża życiu połowy najmłodszych dzieci. W 2021 r. 2,3 mln dzieci poniżej 5. roku życia będzie poważnie niedożywionych, a 400 tysięcy umrze, jeśli na czas nie otrzyma pomocy.

Rosnąca liczba dzieci głodujących w Jemenie powinna nas wszystkich szokować i mobilizować. Każdy dzień bez działania, to kolejne ofiary wśród dzieci. Organizacje humanitarne potrzebują pilnego wsparcia finansowego i nieograniczonego dostępu do potrzebujących społeczności, aby móc ratować życie - powiedziała Henrietta Fore, dyrektor generalna UNICEF.

Przewiduje się również, że jeszcze w tym roku w Jemenie poważnie niedożywionych będzie ok. 1,2 mln kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Zobacz także: Lockdown w Polsce. Czy pomoc dla przedsiębiorców jest wystarczająca? "Zabrakło dialogu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(142)
Kolekcjoner
6 miesięcy temu
A co nas Jemen obchodzi - my mamy kaczora i Morawieckiego - też klęska
tak
2 lata temu
I do nas apelujecie???! Nie do tych którzy to spowodowali!!!?
Wagabunda
2 lata temu
Jak uratować Afrykę? Osiedlić tam normalnych ludzi którzy są w stanie pracować. Których można nauczyć czytać i pisać. Którzy walą spokojnie żyć. Którzy nie marzą o tym żeby mordować i gwałcić tych co nie mogą się obronić. Nie ci którzy teraz w Afryce żyją i wolą umrzeć z głodu niż wziąść się do jakiejkolwiek pracy. Którym nie można pokazać pracującego ciężko Europejczyka. Taki widok spowoduje u biedaka nieodwracalne zmiany w psychice. Już nigdy nie dojdzie do siebie. Jak pomyśli że musiałby tak popracować chociaż jeden dzień, umrze na zawał. Praca to dla afrykańczyków koszmar który ich prześladuje w najgorszymi koszmarach. Biedni afrykańczycy, tak mi ich żal. Tak się biedaczki męczą. Europejki nie chcą być gwałcone, wielu Europejczyków nie chce na nich tyrać. Nie chce być zabijanych w zamachach. Niedobrzy Europejczycy, co oni sobie w ogóle myślą? Przecież tyranie na czarnego i śniadego, podstawienie tym gwałcicielom córek i żon białego człowieka to nie jakaś łaska, to obowiązek. Przecież biały po to jest żeby utrzymywać nierobów. Przecież oni nie chcą i nie będą pracować. Nie po to Allach stworzył białego Człowieka, żeby czarny z beżowym mieli męczyć się w pracy. Niedoczekanie!
Asertywny
2 lata temu
Dość tych bzdur. Rzygać się chce. Nie dajcie sobą manipulować. To socjotechniki opierające się na naszym poczuciu winy. Jesteście coś komuś winni? Wdzięczność Rodzicom, najbliższym, przodkom. NIC nie jesteśmy winni obcym, nie wiemy co oni o nas myślą, czy w ogóle o nas wiedzą. Pomoc niewłaściwej osobie zwróci się przeciw naiwnemu głupkowi. Nie mam zamiaru pomagać jakimś jemeńczykom. Bezemnie! Kto chce niech pomaga.
Geograf
2 lata temu
Ludność Afryki od 1960 roku wzrosła PIĘCIOKROTNIE! Dokładnie od chwili gdy Biały Człowiek ją dokarmia. Od pracy jesteśmy my. Oni od rozmnażania i jedzenia. Jak tam nie pojedziesz i czegoś im nie zrobisz to tam tego nie będzie. Ich mentalność jest nie do zmiany.
czytelnik
2 lata temu
Za miedzą mają swoich bogatych braci w wierze z Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu. Emiratów Arabskich niech im miłujący pokój Mahomet POMOŻE !
rysio
2 lata temu
Nikt nie pomoże , tam nie ma ropy ...
Genealog
2 lata temu
Spoko, to poprostu stosowana w tym regionie forma późnej aborcji. Co kraj to obyczaj. Rozwiążmy najpierw nasze problemy, nie szukajmy ich po Świecie. Gdzie właściwie ten Jemen czy Jammmen jest?
Religioznawca
2 lata temu
Allah tak chciał, nie wyrącajmy się więcej w cudze sprawy, oni mają nas za niewiernych i nami gardzą. Wiem komu pomagać.
Mazel Tow
2 lata temu
Prawo nadludzi do zabijania podludzi było zawsze. Szczególnie nadludzi obrzezanych w stosunku do podludzi nieobrzezanych.
Zyd
2 lata temu
Smartfony są im potrzebne nie jedzenie Będą mogli sprawdzić WIELKĄ OKAZJE w Lidlu 🤗🤗
Brawo ONZ !
2 lata temu
ONZ ma świętą rację,że błaga o pomoc! Rzeczywiście potworne jest to co dzieję się na oczach tego wciąż maltretowanego bandyckimi, krwawymi wojnami świata,doszczętnym niszczeniem napadanych państw i zabijaniem milionów niewinnych ludzi,a także tworzeniem klęsk w wielu dziedzinach życia.W jakim celu to się robi i kto jest temu winien???. Co należy robić aby temu zapobiec?. Obserwujmy dobrze co będzie się działo dalej!
pierdek
2 lata temu
Na czołgi mają, to znaczy nie są biedni tylko nie umieją się gospodarzyć
Bidok
2 lata temu
Ważne że mają internet co nie panie Musk!!On i jemu podobni powinni siedzieć ,a nie być wychwalani!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić