Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Alarm w Afryce. Znowu ich zabijają. Z ciał robią talizmany

105
Podziel się:

W ostatnich miesiącach w Malawi dochodzi do coraz większej liczby porwań i zabójstw osób z albinizmem. Ich części ciała i kości szamani zamieniają w talizmany i mikstury.

Alarm w Afryce. Znowu ich zabijają. Z ciał robią talizmany
Albinosi mordowani w Afryce (YouTube)

Problem istnieje w Malawi od lat. Przez jakiś czas był spokój, ale teraz Amnesty International znowu bije na alarm. W ostatnim czasie doszło do co najmniej jednego morderstwa. Była też próba porwania.

27 stycznia zamordowano Saidi Dytona, 26-letniego mężczyznę z albinizmem. Trzech mężczyzn przyznało się do zabójstwa, a czwarty podejrzany jest nadal poszukiwany.

W zeszłym tygodniu z kolei dwóch napastników próbowało uprowadzić 12-letnią albinoskę z jej domu.

To tylko dwa z siedmiu ataków na osoby z albinizmem w tym kraju na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy. Celem były również groby albinosów.

Zabijają albinosów, a z ich ciał robią talizmany

Mieszkańcy Malawi wierzą, że części ciała i kości albinosów przynoszą szczęście. Szamani zamieniają je w talizmany i mikstury, które potem są sprzedawane po wygórowanych cenach. Z raportu Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (OHCHR) z 2016 r. wynika, że łowcy albinosów za całe ciało mogą otrzymać nawet 75 tys. dolarów (ok. 280 tys. zł).

Ostatnie ataki są mrożącym krew w żyłach przypomnieniem, że ludzie z albinizmem po prostu nie są bezpieczni w Malawi. Ataki te są podsycane kulturą bezkarności, a władze Malawi muszą szybko podjąć kroki, aby postawić przed sądem podejrzanych sprawców tych ostatnich zbrodni - powiedziała Muleya Mwananyanda, zastępca dyrektora Amnesty International w południowej Afryce.

Od początku pandemii pojawiły się doniesienia, że ​​za rozprzestrzenianie się koronawirusa w Afryce obwinia się osoby z albinizmem. To sprawia, że są one ofiarą jeszcze większego ostracyzmu.

Zobacz także: Martyna Wojciechowska pochwaliła się kolejnym talentem adoptowanej córki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(105)
,proszęopomoc
rok temu
,, , mam na imię Ola.,Jestem samotną m amą, zanim opowiem ,..chciałabym Bardzo Przeprosić za ten komentarz mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś ..,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę Wszystkim dobrej piątkowej nocy .,Ola z Torunia, SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul Jana III Sobeskiego 35/7 , '.
Bardzo
rok temu
smutne. Bardzo
Ania
rok temu
Tak się dzieje zawsze wtedy, gdy jest bezprawie i niewiedza.
pytam
rok temu
W Afryce to albinosi a jak w Europie nazywają się czarne dzieci przychodzące na świat w białych rodzinach?
Biały wisiore...
rok temu
Angela zaprasza wszystkich "uchodźców", ona nawet nie zdaje sobie sprawy jak oni lubią białą rasę aryjską.
Psychiatra
rok temu
Talizmany... Czym to się różni od "relikwii" wykonanych ze zwłok "świętych"? A od "relikwii" z krwi Wojtyły?
Psychiatra
rok temu
Talizmany... Czym to się różni od "relikwii" wykonanych ze zwłok "świętych"? A od "relikwii" z krwi Wojtyły?
stan
rok temu
Czy Bóg zsyła na nas cierpienia? Jeśli by pochodziły od Boga to dlaczego Jezus uwalniał od cierpień? Biblia zdecydowanie temu przeczy. Kiedy Bóg stwarzał ludzi, absolutnie nie chciał, żeby cierpieli. Jednak Adam i Ewa zbuntowali się przeciw Jego władzy — postanowili sami decydować, co jest dobre, a co złe. W rezultacie ściągnęli na siebie cierpienia. Obecnie odczuwamy skutki ich błędnego wyboru. Tak więc za nasze cierpienia w żadnym razie nie jest odpowiedzialny Bóg. W Biblii czytamy: „Niech nikt, kto jest doświadczany, nie mówi: ‚Przez Boga jestem doświadczany’. Bóg bowiem nie może być doświadczany przez coś złego ani sam nikogo nie doświadcza” (Jakuba 1:13). Cierpienia mogą spotkać każdego, nawet kogoś, kto cieszy się uznaniem Bożym.
Tomek
rok temu
Ach co za rasizm, to czarni są prymitywni i dzicy, a co gorsza są rasistami i mordują białóskórych? Jak tak można!
Adam
rok temu
Coś się grafik, przy tym zdjęciu na początku artykułu, nie postarał. :-D
Salamandra
rok temu
21 wiek a tam wciąż średniowiecze albo epoka kamienia łupanego.
Maniek
rok temu
Horror w Afryce ? NIE ! Żadnych horrorów, tam czasami tylko potrafi być dziwnie i tyle. Wyłapią, Oczyszczą, zjedzą, odtańczą i będzie spokój. To nie Europa żeby się zaraz zżymać.
snajper
rok temu
dobrze że m.jackson nie żyje bo by go też dorwali
www
rok temu
mauupy to nie ludzie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić